BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

EYÜPSULTAN’DA ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ‘BİR FİDAN BİN NEFES’ KAMPANYASI 

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Meclisi üyeleri, daha yeşil bir Eyüpsultan için fidan dikti.

Kemerburgaz Kurtkemeri’nde gerçekleşen etkinlikte Çocuk Meclisi üyeleri ve öğretmenler, belirlenen alanda toplamda 48 fidanın dikimini gerçekleştirdi.

BİR FİDAN BİN NEFES

Çocuk Meclisi’nin “Bir Fidan Bin Nefes” adıyla düzenlediği kampanyanın geleneksel hale getirilmesini arzu ettiklerini belirten çocuklar, bu güzel etkinliğin tüm İstanbul’a yayılmasını istediklerini kaydetti. Fidanlarını diken çocuklar hem toprağa dokunup hem de geleceklerine yeni bir ağaç kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar. Eğlenceli anların yaşandığı etkinlikte çocuklar, insan yaşamını önemli ölçüde etkileyen yeşil alanların nasıl bir süreçten geçerek oluştuğunu da görmüş oldular.

ÇAKIR: ‘‘ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİMİZ KENDİ ADINA DOĞAYA BİR FİDAN KAZANDIRIYORLAR’’

Çocuk Meclisi Sorumlusu Pınar Bingöl Çakır, fidan dikiminin geleneksel hale getirileceğini belirterek şunları söyledi: “Çocuk Meclisi üyelerimizden proje önerileri alıyoruz, onları değerlendiriyoruz. Çocuklarımızla bu yıl başında yaptığımız görüşmelerde çevreyle alakalı duyarlılık vardı. Özellikle yeşil alan eksikliği konusunda. Bunlarla ilgili çalışmalar başlattık. İlki de ‘Bir Fidan Bin Nefes’ adlı çalışmamız oldu. Bundan sonra da bu çalışmayı gelenekselleştirmeyi düşünüyoruz. Çocuk Meclisi üyelerimiz her biri kendi adına doğaya bir fidan kazandırıyorlar. Aynı zamanda bu çalışmayı genişleterek yaygınlaştırmayı planlıyoruz.” 

Etkinliğe katılan çocuklardan Selen Naz Sayır, bu güzel projenin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Çocuk Meclisine bu yıl katıldığını ifade eden Sayır, ağaçların birçok nedenden dolayı kesildiğini, yeni fidanlar dikerek boş arazilerin ağaçlandırılmasının gelecekleri için çok faydalı olduğunu söyledi. Ayrıca kendilerine böyle bir fırsat sundukları için yetkililere teşekkür etti.