BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NİN “DAYANIŞMA SEPETLERİ” YARDIMLAŞMAYI ARTIRACAK

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “İhtiyacın Varsa Al, İmkanın Varsa Bırak” sloganı ile başlatılan çalışmayla  ilçede bulunan büyük marketlerin önlerine “Dayanışma Sepetleri” konuldu.

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu dönemde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz bize yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na destek çığ gibi büyürken, sosyal yardımlaşmayı ön plana çıkaran 'Dayanışma Sepeti' projesi de Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’nden geldi.

Eyüpsultan Belediyesi, ikramları, ihsanları, sadakaları, fitreleri, zekâtlarıyla her türlü yardımlaşma duygusunun zirveye ulaştığı; bireysel kazançlar ve ferdi menfaatlerin değil, toplumsal hassasiyetlerin ön plana çıktığı mübarek Ramazan Ayında “Dayanışma Sepeti” projesiyle ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlara yardım etmelerine aracılık edecek.
 
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “İhtiyacın Varsa Al, İmkanın Varsa Bırak” sloganı ile başlatılan çalışmayla  ilçede bulunan büyük marketlerin önlerine “Dayanışma Sepetleri” konuldu. Bu sepetlere maddi durumu iyi olan, imkanı olan vatandaşlar, maddi durumu müsait olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların kullanabilmesi için çeşitli gıda ürünlerini bırakabilecekler.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise daha sonra bu sepetlerin içerisinden, ihtiyacı olan gıda ürünlerini alabilecekler.  Bu sayede hem vatandaşlar arasında yardımlaşma teşvik edilmiş olacak, hem de Peygamber Efendimizin (SAV) Hadis-i Şerifinde buyurduğu gibi “Sağ elin verdiğini sol bilmeyecek”.