EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NDEN PAZAR YERLERİNE MOBİL TUVALET  

BAŞKAN BOZKURT: '‘ESENYURT’U ULUSLARARASI ÇEKİM MERKEZİ YAPACAĞIZ’'

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

ARNAVUTKÖY’DE GÜNDE 1000 KİŞİ KÜTÜPHANEYİ ZİYARET EDİYOR

ÇEKMEKÖYLÜ LİSE ÖĞRENCİLERİ BOĞAZ TURUNDA

BEŞİKTAŞ’IN SOKAKLARINDA ‘KEDİ VE KÖPEK ÇIKABİLİR’ FARKINDALIĞI

BAŞKAN ÇEBİ: ‘‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE TEDAVİ KADAR ÖNLEMEYİ DE ÖNEMSİYORUZ’’

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK: ‘‘SAĞLIKLI YAŞAM KARAVANI”

Eğitim ve sağlık konularında gerçekleştirdiği projelerle dikkat çeken Eyüpsultan Belediyesi, sosyal belediyecilikte de bir ilke daha imza attı.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından oluşturulan Sağlıklı Yaşam Karavanı ile ilçe genelindeki okullarda ve mahallelerde sağlık taraması yapılıyor. “Eyüpsultan Belediyesi Sağlıklı Yaşam Karavanı” çalışmalara Eyüpsultan Rami Yeni Mahalle Tantavi İlkokulu’nda başlarken, okullardan sonra mahallelerde de vatandaşların sağlık taramasını gerçekleştiriyor.

KARAVANIN İLK DURAĞI YEŞİLPINAR MAHALLESİ

Sağlıklı Yaşam Karavanı’nın mahallelerdeki ilk durağı Yeşilpınar Mahallesi oldu. Bölge Parkı’na gelen karavanda görevli diyetisyenlerce, vatandaşların boy ve kilo ölçümü yapıldı. Kilo fazlası olan ve risk grubuna giren vatandaşlara randevu verilerek Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü’ndeki diyet bölümüne yönlendirme yapıldı. Burada kişiye özel diyet listeleri hazırlanıp tedavi gerçekleştirilecek.

Eyüpsultan Belediyesi’nin ücretsiz diyetisyen hizmetini mahallelere ve okullara taşıdığı bu projeyle ilçedeki obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam, doğru beslenme konularında bilgilendirme yapılması, diyetisyene gidemeyen vatandaşlara bu konuda ücretsiz destek olunması amaçlanıyor.