6. ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ SONA ERDİ

İBB’DE YENİ ATAMALAR

AKDEM’İN ‘ENGELSİZ KORO’SU, PERFORMANSIYLA HAYRAN BIRAKTI

GAZETECİ İSMAİL SAYMAZ  KÜÇÜKÇEKMECELİLERLE BULUŞTU

BEŞİKTAŞ’TA AKSİYON FİLMLERİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ

BAŞKAN YÜKSEL'DEN KARTAL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU

ESENYURT’UN GURURU TAEKWONDOCU YUSUF AVRUPA İKİNCİSİ

Esenyurt Belediyesi’nin yetiştirdiği engelli taekwondocu Yusuf Yünaçtı Avrupa Para Taekwondo Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olarak bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Taekwondo hayatına Esenyurt Belediyesi’nin spor salonlarında başlayan engelli sporcu Yusuf Yünaçtı, madalyaya doymuyor. Yusuf, Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İtalya’nın Bari kentinde düzenlenen Avrupa Para Taekwondo Şampiyonasında 75 kg da Avrupa ikincisi olarak başarılarına bir yenisini ekledi. Yusuf, Ukraynalı rakibin yendikten sonra Kazakistanlı rakibiyle yaptığı final maçını kaybederek şampiyonayı 2. Olarak tamamladı. Şampiyona sonrası Türkiye’ye dönüş yapan Yusuf’u İstanbul Havaalanında Türk bayrakları ve çiçeklerle coşkulu bir kalabalık karşıladı. Ailesi, Esenyurt Belediyesi’nden spor hocaları ve arkadaşları Yusuf’u coşkulu bir şekilde karşılayarak tebrik etti. Şampiyonanın en küçük yarışmacısı olan Engelli Yusuf, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılım aşamasında önemli organizasyonlardan olan ve Türk sporcuların da şampiyonluk için mücadele ettiği Avrupa Para Tekvando Şampiyonasından gümüş madalya ile dönerek ülkemize büyük gurur yaşattı. ​

YUSUF’UN HEDEFİ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Küçük yaşta geçirdiği kazayla iki kolunu kaybeden Yusuf Yünaçtı, Esenyurt Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün sağladığı imkanlarla taekwondo sporuna başlamıştı. Başarılı bir sporcu olma yolunda yürüyen Yünaçtı, kısa bir sürede hedeflediği dünya şampiyonasına çıkarak ikincilik elde etti. Ardından Avrupa ikincisi olan Yusuf, olimpiyatlara hazırlanarak birinci olup Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a ve hocalarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Yusuf, “Avrupa’dan madalyayla döndüğüm için çok mutluyum, bayrağımızı dalgalandırmak çok gurur vericiydi. Sıkı bir şekilde şampiyonaya hazırlandık, sağ olsun hocalarım da bana çok destek oldu bu süreçte. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hedefim olimpiyatlarda birinci olup ülkemi gururlandırmak. İnşallah nasip olur.” dedi.

Esenyurt Belediyesi taekwondo antrenörü Gülbeyaz Ata, “Onurluyuz, mutluyuz, gururluyuz. Bu beklediğimiz bir sonuçtu. Yusuf çok çalıştı, çok emek verdi, şükürler olsun ki emekleri karşılıksız kalmadı. Destekleri için Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.