ÇEKMEKÖY’DE CUMA NAMAZI SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN KILINDI

VATANDAŞLAR 2,5 AY SONRA CUMA NAMAZI İÇİN EYÜPSULTAN’A KOŞTU

İMAMOĞLU, “FATİH SULTAN MEHMET’İN ANITINI KENTE KAZANDIRACAĞIZ”

BAĞCILAR’DA 2,5 AY SONRA İLK CUMA NAMAZI STADYUMDA KILINDI

İSTANBUL’DA FETHİN 567. YILDÖNÜMÜ KUTLANACAK

ÜMRANİYE’DE DEZENFEKTE EDİLEN CAMİLER İBADETE HAZIRLANDI

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ, PANDEMİDE 70 BİN MASKE ÜRETTİ

ESENYURT’TA MECLİS ÜYELERİNDEN LÖSEMİ İÇİN FARKINDALIK MASKESİ

Esenyurt Belediyesi Meclis üyeleri, lösemili çocuklar için tek ses oldu. Meclis üyeleri Lösemili Çocuklar Haftası'ndaki meclis toplantısında farkındalık oluşturmak için maske taktı.

Esenyurt Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısının ilk oturumu Esenyurt Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt başkanlığında yapılan meclis toplantısı öncesi, meclis üyeleri lösemi hastaları için anlamlı bir etkinliğe imza attı. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda farkındalık oluşturmak amacıyla, Başkan Bozkurt ve belediye meclis üyeleri lösemili çocukların da kullandığı hijyen maskesi taktı.

BAŞKAN BOZKURT: “LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, yaptığı konuşmada 2-8 kasım haftasının Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu vurgulayarak “Ülkemizde her yıl yaklaşık 200 bin civarında kanser vakasına rastlamaktayız.  Bunun yüzde 2'sini lösemili çocuklarımız oluşturmakta. Lösemi kamuoyunda bilindiği gibi tedavisi zor olan bir hastalık değil, yüzde 85 oranında tedaviye yanıt veren bir hastalık. Bu konuda korkmanıza gerek yok. Sadece çocuklarımızı ilgili kurumlara yönlendirelim. Lösemili çocuklarımıza sahip çıkalım, destek olalım. Lösemiyle mücadele eden derneklere destek olalım. Çocuklar bizim umut ışığımız, onların yaşamlarının yeşermesine katlı sağlayalım” dedi.

Başkan Bozkurt’un konuşmasının ardından meclis üyeleri hep birlikte ağızlarına maskeleri takarak “Maskemi takarım farkındalık yaratırım” dedi. 

GÖRÜŞÜLECEK MADDELER KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ

Yapılan etkinliğin ardından meclis toplantısına geçildi. Meclise gönderilen gündem maddelerinin oy birliğiyle ilgili komisyonlara gönderilmesinin ardından meclis oturumu, 7 Kasım’da tekrar toplanmak üzere sonlandırıldı.