BAŞKAN YAZICI: ‘‘GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI’NIN RUHUNDA İYİLİK, ÖZÜNDE İNSAN VAR’’

BEŞİKTAŞ’TAKİ CAMİLER 29 MAYIS İÇİN DEZENFEKTE EDİLİYOR

BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

ESENYURT’TA ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde sevdiği türkü ve şarkılardan oluşan bir konserle anılırken Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir.” dedi.

Esenyurt Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81, yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Esenyurt Belediyesi Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun sahne aldığı konserde Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirildi. Erol Olçok Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve çok sayıda Esenyurtlu katıldı.

BAŞKAN BOZKURT: ‘‘BEN BİR CUMHURİYET ÇOCUĞU OLARAK KENDİSİNE SONSUZ MİNNETTARIM’’

Konserde Fikrimin İnce Gülü, Vardar Ovası, Çökertme ile Gülnihal gibi şarkı ve türküler okundu. Konserde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve hasretle andıklarını belirtti. Başkan Bozkurt, “Onunla ilgili konuşabilmek benim için büyük bir onur. Çok büyük bir kişilik ve söylediği her şey bugün bir bir çıkıyor. Çünkü hiçbir şeyi sadece kitaplardan öğrenmemiş, barışı savaştan öğrenmiş. Birlik ve beraberliğin önemini vurgulamış. Ben bir Cumhuriyet çocuğu olarak kendisine sonsuz minnettarım. Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir. Atatürk’ün bize yüklediği asıl sorumluluk, bilgilenmek, paylaşmak ve barış, kardeşlik içinde yaşamaktır.” diye konuştu.