ATAŞEHİR’DE ENGEL TANIMAYANLAR YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

BAŞKAN BOZKURT 5 ARALIK’I UNUTMADI

YILLAR ÖNCE BAŞLAYAN MÜCADELE SARIYER BELEDİYE MECLİSİ’NDEN GEÇTİ

GAZİOSMANPAŞA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İHALESİ YAPILDI

SULTANGAZİ'DE ERZURUM TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR!

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ İLÇEYE BİR OKUL DAHA KAZANDIRIYOR

SÜPER STAR AJDA PEKKAN ÜSKÜDAR’DA DOWN SENDROMLU GENÇLERLE BULUŞTU

ESENYURT’TA ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde sevdiği türkü ve şarkılardan oluşan bir konserle anılırken Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir.” dedi.

Esenyurt Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81, yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Esenyurt Belediyesi Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun sahne aldığı konserde Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirildi. Erol Olçok Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve çok sayıda Esenyurtlu katıldı.

BAŞKAN BOZKURT: ‘‘BEN BİR CUMHURİYET ÇOCUĞU OLARAK KENDİSİNE SONSUZ MİNNETTARIM’’

Konserde Fikrimin İnce Gülü, Vardar Ovası, Çökertme ile Gülnihal gibi şarkı ve türküler okundu. Konserde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve hasretle andıklarını belirtti. Başkan Bozkurt, “Onunla ilgili konuşabilmek benim için büyük bir onur. Çok büyük bir kişilik ve söylediği her şey bugün bir bir çıkıyor. Çünkü hiçbir şeyi sadece kitaplardan öğrenmemiş, barışı savaştan öğrenmiş. Birlik ve beraberliğin önemini vurgulamış. Ben bir Cumhuriyet çocuğu olarak kendisine sonsuz minnettarım. Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir. Atatürk’ün bize yüklediği asıl sorumluluk, bilgilenmek, paylaşmak ve barış, kardeşlik içinde yaşamaktır.” diye konuştu.