BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

ESENYURTLU ÇOCUKLARA HAYVAN SEVERLİK BİLİNCİ

Esenyurt Belediyesi, Hayvanları Koruma Günü’nde Esenyurtlu öğrencilere Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenledi.

Esenyurt Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılayarak farkındalık oluşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü, Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, ilçe genelindeki okullardan 600 öğrenci katıldı. Programa katılan çocuklar, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Belediye Başkan Yardımcısı Halis Şimşek ile birlikte onlar için hazırlanan fotoğraf sergisini ve barınağı gezdi.

BAŞKAN BOZKURT: ‘‘HAYVANLAR AÇISINDAN FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN BURADAYIZ’’

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Bozkurt, Esenyurt’ta hayvanlar için yeni bir dönemin başladığını söyledi. Başkan Bozkurt, “Bugün farkındalık günü, hayvanlar açısından farkındalık oluşturmak için buradayız. Dünya sadece bize ait değil, bizler birbirimizin hakkını gözeterek yaşarsak ancak yaşamın devamını sağlayabiliriz. O yüzden hayvanlarda en az bizim kadar bu dünyada yaşama hakkına sahipler, Allah onları da yarattı. Dolayısıyla onların da hakkını koruma zorunluluğumuz var. Ama bu sadece bir zorunluluk meselesi değil, hayvanı seven insan, insan olmayı başarabilmiş insandır. Bu yüzden bunu severek yapmalıyız” dedi. Hayvanları sevmenin insanların gelişimi açısından da çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bozkurt, “Esenyurt, huzurun, kardeşliğin, barışın şehri olacak. Hayvanlar açısından yeni bir dönem başlıyor. Onlarda kendilerini daha özgür hissedecekler. Hep şunu söyledik, Esenyurt Türkiye’nin en mutlu şehirlerinden biri olacak, dolayısıyla hayvanlar olmadan bu mutluluk olmaz.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan çocuklar, onlar için hazırlanan palyaço gösterileri, yüz boyama etkinlikleri ve şişme oyun havuzlarında doyasıya eğlendi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte, çocuklar sahneye alınarak hayvanlarla ilgili bilmeceler soruldu.