6. ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ SONA ERDİ

İBB’DE YENİ ATAMALAR

AKDEM’İN ‘ENGELSİZ KORO’SU, PERFORMANSIYLA HAYRAN BIRAKTI

GAZETECİ İSMAİL SAYMAZ  KÜÇÜKÇEKMECELİLERLE BULUŞTU

BEŞİKTAŞ’TA AKSİYON FİLMLERİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ

BAŞKAN YÜKSEL'DEN KARTAL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU

ÇOCUK KİTAPLARI FESTİVALİ’NE YOĞUN İLGİ

Eyüpsultan Belediyesi’nin Zal Mahmut Paşa Külliyesi Kitap Sanatları Merkezi’nde düzenlediği Çocuk Kitapları Festivali büyük ilgi görüyor.

Hem ilçe sınırları içindeki okullar hem de İstanbul’daki diğer okullar festivali ziyaret ederek kitapların renkli dünyasıyla buluşuyor.

Festivalin bugünkü konukları ise Eyüpsultan Işıklar Mahallesi İlkokulu öğrencileriydi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği organizasyonla Eyüpsultan’a gelen çocuklar, önce Ensari Konağında kahvaltı yaptılar. Ardından Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği Zal Mahmut Paşa Külliyesi’ndeki Çocuk Kitapları Festivali’ni ziyaret ettiler.

Heyecanları yüzlerinden okunan öğrenciler ilk kez kitap festivaline katılmaktan dolayı çok mutluydular. Ayrıca festivalde stantları tek tek dolaşan öğrenciler, kitap alışverişi de yaptılar. Kitap Festival alanında açılan “Dün Bugün Eyüpsultan Fotoğraf Sergisi”ni de gezen öğrenciler geçmişten günümüze tarihi dokusu ve sosyal yönleriyle Eyüpsultan’ı tasvir eden fotoğrafları da yakından görme fırsatı buldu.

BAŞKAN DENİZ KÖKEN’DEN IŞIKLAR KÖYÜNE KİTAP BAĞIŞI

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, eğitime verdiği desteği sürdürüyor. Öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için imkanlar sağlayan Başkan Deniz Köken, Işıklar İlkokulu Kütüphanesine kitap bağışında bulundu. Toplam 250 kitabın bağışlandığı ilkokulda toplamda 12 öğrenci ve 2 eğitimci bulunuyor.