ÇİFTÇİ: ‘´31 MART´TA EYÜPSULTAN´DA BİR DEĞİŞİM YAŞANACAK´´
Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, Türkiye´de beka sorunu olmadığını bazı partilerin kutuplaştırma politikası üzerinden oy devşirmeye çalıştığını söyledi.
Tarih: 9.3.2019 22:46:01/ 202okunma / 0yorum

Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, Türkiye´de beka sorunu olmadığını bazı partilerin kutuplaştırma politikası üzerinden oy devşirmeye çalıştığını söyledi.

Eyüpsultan´da mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya gelen Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, 31 Mart yerel seçimlerinde Eyüpsultan´da bir değişim olacağını söyledi.

Ensar Tatlıcısı´nda düzenlenen kahvaltı programında muhtarlara konuşan Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, kısaca özgeçmişinden bahsetti. Kimseye çamur atmadan kavga etmeden seçim çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren İlker Çiftçi, ‘‘Dilimiz döndüğünce gücümüz yettiğince sokak sokak dolaşarak yüreğimizdeki yangını anlatıyoruz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz, gördüğümüz yanlışları da münasip bir lisanla dile getiriyoruz.´´ dedi.

Saadet Partisi´nin hiçbir ittifak içinde yer almadığını hatırlatan Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Çiftçi, isim vermeden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin Millet İttifakı´na ‘zillet İttifakı´ söylemini eleştirdi. Çiftçi, ‘‘Biz bu seçimlerde hiçbir ittifak içinde değiliz ancak Millet İttifakı´na Zillet İttifakı diyerek insanları ötekileştirmenin gruplaştırmanın pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü parti başkanlarının seven bir kitlesi vardır. Durun derse dururlar, vurun derseler vururlar, bu konumda olan insanların biraz daha birlikten beraberlikten kardeşlikten bahsetmesi, birlik beraberlik söylemlerini dile getirmeleri lazım. Zira 1980 öncesi 5000 nolu silah Ahmet oğlu Kürşad´ın eline verdiler, 5001 nolu silahı Mehmet oğlu Devrim´in eline verdiler biri Mehter Marşı´yla diğeri özgürlük türküleriyle birbirine meydan okudular sonuçta siyasi söylemler yüzünden 5 bin can gitti.´´ diye konuştu.

ÇİFTÇİ: ‘‘KUTUPLAŞTIRMA POLİTİKASI ÜZERİNDEN OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYORLAR´´

Yeni başkanlık sisteminin insanları kutuplaştırdığını dile getiren Çiftçi, ‘‘Çünkü kutuplaştırma politikası üzerinden oy devşirmeye çalışıyor, biz bu seçimlerde hiçbir partiyle ittifak yapmadık, beka sorunu diyerek bel altı da vurmuyoruz, gerçekten bu ülkede beka sorunu varsa söylemlerimizi biraz değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.´´ şeklinde konuştu.

‘‘GELECEK NESİLLERİ MİLLİ VA MANEVİ DEĞERLERLERİNE BAĞLI YETİŞTİRECEĞİZ´´

Sokak sokak dolaşarak çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyen Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi şöyle devam etti: ‘‘İnsanlar bana ‘belediye başkanı olduğunda ne yapacaksınız?´ diye soruyor. Ben de çöpmüş, çamurmuş, çukurmuş, kötü altyapıymış, imarmış, tapuymuş, bunların zor hizmetler olarak görmediğimi söylüyorum. Bu hizmetleri yaptığımız zaman da karşılığında biz herhangi bir teşekkür beklemiyoruz. Bizim asıl dikkat edeceğimiz meselelerden bir tanesi bizden sonra gelecek nesillerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı ahlaklı bireyler olarak yetişmesidir.´´

Belediyenin masraflarından kısıp gençlere ve yaşlılara daha fazla hizmet götüreceklerini kaydeden Çiftçi, ‘‘Gençlerin kötü alışkınlıklardan kurtulmasını istiyoruz. Biz belediye olarak 3 mahallenin yararlanacağı ortaklaşa kullanabileceği niçin bir spor kompleksi yapamıyoruz? Gençlerimiz eğitimine önem vermemiz lazım. Bir gencimiz en az 4 tane yabancı dil öğrensin.´´ diye konuştu.

‘‘BELEDİYE BİR TANIDIĞIN VAR MI? SÖZÜ TARİHE KARIŞACAK´´

Başkan seçilmesi halinde her mahallede belediye temsilcilikleri açacaklarını söyleyen Saadet Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı İlker Çiftçi, muhtarla birlikte koordinasyon içinde çalışacaklarını belitti. Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Muhtarlar belediye başkanıyla direkt bağlantı içinde olacak. Çünkü mahallede oluşabilecek en ufak bir sıkıntının sorumluluğu bizdedir. Bizim belediyecilik anlayışımızda ‘belediyede bir tanıdığın var mı?´ sözünün tarihe karışmasıdır. Vatandaşı belediyede işi olduğu zaman belediyede tanıdığının olup olmaması önemli bir unsur olmamalıdır. Belediye işlerini halledebilmeli.´´

‘‘PARTİZANLIK YAPMAYACAĞIZ´´

Partizanlık yapmadan hep birlikte belediyeyi yöneteceklerini dile getiren Çiftçi, ‘‘Bir insana iş bulabilmek için partiye üyelik talebinde bulunmayacağız. Biz ehliyete bakarız. Sadece Müslümanların değil, farklı dinlere mensup olan insanlarında haklarından sorumluyuz. Biz sadece belirli bir zümrenin değil tüm Eyüp halkının selameti için çalışacağız.´´ dedi.

‘‘BİZ BU ÜLKEYE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ´´

Eyüpsultan´daki otopark sorununu da çözeceklerini belirten Çiftçi sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Belediye gelirlerini seçim masraflarında kullanmak haramdır. Bir kul hakkıdır bu hususlara riayet etmek gerekir. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Bizler 50 yıllık siyasi birikimi olan bir siyasi partiyiz. Bu ülkeye hizmet etmek istiyoruz. Tam 4 sefer kapatılan 5 sefer bölünen partinin bir mensubu olarak söylüyorum. Buna rağmen dimdik ayaktayız. Hizmet etmek için sokak sokak pazar pazar dolaşıp yüreğimizin yangınını samimi bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Eyüpsultan´da güzel bir hava oluştuğunu görüyorum. Hiçbir devlet imkanını kullanmadan teşkilatımızda imece usulüyle bir çalışma başlattık. 31 Mart seçimlerinde Eyüpsultan´da büyük bir değişiklik olacağını düşünüyorum. Kesinlikle hamaset yapmıyorum. 31 Mart´tan sonra bir değişiklik olmazsa yarınımız bugünümüzden iyi olmaz, bugünleri arar hale geliriz.´´

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, gece gündüz demeden hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim çalışmalarını yoğun mesaide devam ettirdi.
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
İstanbul´un en modern hastanelerinden birisi olan Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi´nin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar´ın emeği olduğunu söyledi.
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü sebebiyle ilçede gerçekleşen etkinliklere katıldı.
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tokatlılar buluşmasına katıldı. “Yapamadığımız ne varsa ikinci dönemde hep birlikte yapacağız” diyen Kılıç´a, Tokatlılardan tam destek geldi.
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
Demokratik Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
Cumhur İttifakı ve AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt´u 100 vizyoner projeyle marka kent yapacaklarını söyledi.
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçimlerine 12 gün kala temposunu arttırarak seçim çalış çalışmalarını sürdürüyor.
 İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
Ataşehir Kastamonulular Derneği tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi´ne katılan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, ‘´Çanakkale´yi geçilmez yapan bağımsızlık ülküsünden vageçmeyen Anadolu´dur.´´ dedi.
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı Bayrampaşa´da düzenlenen görkemli bir programla kutlandı.
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
Çekmeköy´de AK Parti, CHP ve İYİ Parti´ye üye bir grup düzenlenen törenle Demokrat Parti (DP) saflarına katıldı.
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
CHP´nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Yerel seçimler öncesi Kartal´da sıkmadık el, bakmadık göz bırakmak istemeyen Yüksel, Soğanlık´ta katıldığı etkinliklerde halka projelerini anlattı.
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
Gaziosmanpaşa mitinginde coşkulu kalabalığa müjdeler veren Erdoğan, “İstanbul´da Binali Yıldırım´ın, Gaziosmanpaşa´da Hasan Tahsin Usta´nın kazanmasıyla önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa´yı da İstanbul´u da Türkiye´yi de beraber ayağa kaldıracağız.” dedi.
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Albatros Sahili´nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, hayvan hakları konusunda duyarlılıkla ve hedef büyüterek yürüdüğü yolu ‘Patili Dostlar Manifestosu´ ile perçinledi.
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirilen Silahtarağa Tüneli ve bağlantı yolları tamamlandı.
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, ORC Araştırma Şirketi´nin Çekmeköy Belediye Başkanlığı Seçimi için yaptırdığı ´anket´ çalışmasına tepki gösterdi.
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, bağımlılıkla mücadelede önce bataklığı kurutmanın önemine dikkat çekti.
Sipahi´den Okul Ziyareti
Sipahi´den Okul Ziyareti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, okul ziyaretlerinde bulunup çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, başkan olmadan çalışmalara başladı. Bir sağlık ekibi görevlendiren Sipahi, Çekmeköy genelinde vatandaşlara sağlık taraması yaptırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:16 15:37 17:55 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Label

Label