İSTANBUL’DA FETHİN 567. YILDÖNÜMÜ KUTLANACAK

ÜMRANİYE’DE DEZENFEKTE EDİLEN CAMİLER İBADETE HAZIRLANDI

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ, PANDEMİDE 70 BİN MASKE ÜRETTİ

İMAMOĞLU: “TARİHE SAYGI, ONU HİSSETMEK VE YARINLARA GEÇİRMEKLE OLUR”

BAĞCILAR’DA ZABITANIN SÜTÜNÜ GÖTÜRDÜĞÜ ALİ EYMEN BEBEK İYİLEŞTİ

TUZLA’DA TEMİZLENEN DERELER DENİZLE BULUŞUYOR

ÇEKMEKÖY’DE İBADETHANELER 29 MAYIS’A HAZIRLANDI

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI ÜMRANİYE DAYANIŞMA HATTI KURDU

CHP’li belediye başkanları, tüm vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Ümraniye Dayanışma Hattı kurduklarını açıkladı.

Ümraniye Beledi Meclisi’nde bazı AK Partili meclis üyelerinin sosyal yardımların dağıtımıyla ilgili parti ayrımı yaptıkları yönünde iddiaların kamuoyuna yansıması üzerine CHP’li Belediye Başkanları tüm vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt vermek için Ümraniye Dayanışma Hattı kurduklarını açıkladı. CHP’li Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir belediye başkanları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında “Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.” denildi.

CHP’Lİ BELEDİYELER HAREKETE GEÇTİ

Ümraniye Belediyesi'nin koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ilçedeki vatandaşlara dağıtacağı yardımlar için oluşturulan listeye CHP'li meclis üyelerinin verdiği isimlerin de eklenmesine bazı AKP'li üyeler skandal bir tepki vermişti. AKP’li meclis üyeleri, CHP’li meclis üyelerinin de bulunduğu WhatsApp grubundan “Biz neden CHP’lilerin belirlediği isimlere yardımda bulunuyoruz? Herkes kendi fakirine kendi yardım etsin” diye yazıp sildiği belirtilmişti. AKP’li meclis üyelerinin Ümraniye’de sosyal yardımların dağıtımıyla ilgili parti ayrımı gözettikleri iddiası sonrası CHP’li belediyeler harekete geçti.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan CHP’li Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir Belediyeleri, Ümraniye Belediyesi AKP Meclis Grubu’na tepki göstererek Ümraniye’deki tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye hazır olduklarını açıkladı. CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında Ümraniye’de ihtiyacı olan tüm vatandaşların taleplerini iletebilmeleri için Ümraniye Dayanışma Hattı kurulduğu belirtildi.

‘‘YAŞANAN BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATMAYA ÇALIŞACAĞIZ’’

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdıl Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaşadığımız zor günleri, birlikte atlatmaya çalıştığımız bu günlerde, merkezi yönetimin muhalefet belediyeleri üzerindeki yardım baskısı sürerken, İstanbul Ümraniye’de yaşanan ‘bizden olmayanlara yardım vermeyelim’ zihniyeti, bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Bizler, şimdiye kadar, din, dil, ırk, mezhep, siyasi kimlik ayrımı yapmadan, dayanışma içinde olan, eşit yurttaşlık ilkesini benimsemiş, cumhuriyet halk partili belediyeler olarak Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Halkın belediyelerinin, emeğiyle, vergisiyle, varlığıyla kentlerimizi var eden yurttaşlarının yanında olduğunu bildiririz. İnsani görevimizi yapıyoruz. Taleplerinizi, 0530 168 60 44 numaralı Ümraniye Dayanışma Hattı’na iletebilirsiniz.”