BEŞİKTAŞ’TA VATANDAŞLAR YOGA VE MÜZİKLE İYİLEŞİYOR     

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ‘Stresle Topyekün Mücadele Hareketi’ kapsamında Etiler Sanatçılar Parkı’nda düzenlenen programa katılarak komşularını ziyaret etti.

Beşiktaş Belediyesi Covid-19 ile mücadele kapsamında ‘Yeni Normal’ döneme geçişte ‘Stresle Topyekûn Mücadele Hareketi’ni başlattı. ‘Beşiktaş İyileşecek’ sloganıyla başlayan hareket kapsamında, 3 Temmuz’da başlayan etkinlikler Beşiktaş’ın parklarında tüm hızıyla devam ediyor. İlçe sakinleri ilk günden bu yana düzenlenen müzik dinletilerine, uzman psikolog söyleşilerine, yoga ve spor aktivitelerine yoğun bir ilgi gösteriyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Etiler Sanatçılar Parkı’na gelerek müzik dinletisine katıldı. Komşularının yanına teker teker giderek sosyal mesafe kuralları çerçevesinde sohbet etti.  İlçe sakinleri ‘’Beşiktaş İyileşecek’’ etkinliklerini düzenlediği için Başkan Rıza Akpolat’a teşekkür etti. Beşiktaş Belediyesi ekipleri de katılımcılara hijyen kiti dağıttı.

BAŞKAN AKPOLAT: ‘‘YENİ NORMALE VATANDAŞLARIMIZI HAZIRLAMAK GÖREVİMİZ’’

Yerel yönetimler olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyleyen Başkan Akpolat herkesi Beşiktaş’taki parklara davet ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’Pandemi sürecini hep birlikte yönettik. Bu süreç sonrasında nasıl iyileşeceğiz ve vatandaşımızı bu normal sürece nasıl hazırlayacağımızın planlarını yaptık. Bu kapsamda da parklarımızı açtık. Temmuz ayı içerisinde cuma, cumartesi ve pazar günleri parklarımızda spor hocalarımız, psikolog hocalarımız ve müzik dinletilerimiz olacak. Ve herkes bu imkanlardan faydalanabilecek.  Dört ay boyunca insanlarımız evde kaldı. Dolayısıyla bunun yarattığı travmalar var. İnsanlarımızın psiko-sosyal desteğe ihtiyaçları var. Yerel yönetimler olarak bu süreci koordine etmek ve yeni normale vatandaşlarımızı hazırlamak görevimiz. Hep beraber iyileşeceğiz ve canlanacağız. Bütün Beşiktaşlı vatandaşlarımızı Beşiktaş’taki parklarımıza bekliyoruz.” dedi.