BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BEŞİKTAŞ’TA ‘PEMBE BİR GÜN’ ETKİNLİĞİ BEBEK PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ!

Beşiktaş Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Bebek Parkı’nda ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği düzenledi.

Birçok sanatçı ve medya dünyasından önemli ismin katıldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte meme kanserini yenen Leyla Bahtiyar ise deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve LİV Hospital iş birliğiyle Meme Kanseri farkındalık ayı kapsamında Bebek Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Meme kanseri alanında dünyaca tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın, konuyla ilgili merak edilenleri konuklarla paylaştı. Neşe Sapmaz’ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği etkinliğe sanat ve medya dünyasından da önemli isimler katıldı. Öte yandan meme kanserini yenen bir savaşçı ve ’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’ kitabının yazarı Leyla Bahtiyar, bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.  

AKPOLAT: ‘‘KANSERİN DE EN YAYGIN TÜRÜ OLARAK BU HASTALIK VAR’’

Etkinlikte konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘‘Tabi bu hastalık çok önemli herhalde dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen kanser. Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabi ki çok önemli bu konularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamagrofi ve rahim ağzı tarama testleri yapmışız. Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarla iş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tabi burada önemli olan farkındalığı arttırmak biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütün çalışmalarda aktif olarak rol alacağız.’’ dedi.