TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ

AKOM’DAN İSTANBUL’A YAĞIŞ UYARISI

İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

BEŞİKTAŞ’TA ‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’ PANELİ DÜZENLENDİ

Beşiktaş Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konulu panel düzenledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da katıldığı panelde kadına yönelik şiddet ve kadının toplumdaki rolü konuları ele alındı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü tanıtan ve ‘Bir Kadın Uyanıyor’ adlı tiyatro etkinliği gerçekleştiren Beşiktaş Belediyesi bu kapsamda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konulu panel düzenledi. Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen panele; Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı Kurucusu Canan Arın, Tiyatrocu Esmer Ay konuşmacı olarak katıldı. Panelin moderatörlüğünü ise gazeteci ve yazar Melis Alphan yaptı.

KARAMAN’DAN BAŞKAN AKPOLAT’A TEŞEKKÜR

Panelde açılış konuşmasını yapan Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Karaman, Aile ve Kadın Müdürlüğü kurulmasında desteklerinden ötürü Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı: ‘‘Biz kadınlar dünya nüfusunun yarısıyız ve sistematik bir biçimde öldürülüyoruz. Çok kötü bir bilgi ama maalesef ülkemizde ortalama her gün 3 kadın öldürülüyor. Bu şiddetin ortadan kalkması ve kadınları güçlendirici politikalar geliştirmek ve uygulamak her kadının başvurabileceği mekanizmaları oluşturmak bizim görevimiz bu zor görevde hepinize kolaylıklar diliyorum.’’

KAFTANCIOĞLU: ‘‘KADIN CİNAYETLERİNİN POLİTİK OLDUĞUNU HER YERDE SÖYLÜYORUM’’

Öte yandan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da kadın cinayetlerinin politik olduğunu söyleyerek şu ifadelere değindi: ‘‘Kadın ve Aile Müdürlüğü Hizmetleri açılmasını akıl eden bunun önünü açan ve bunu oluşturan bütün aklı kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Her yerde söylüyorum kadın cinayetlerinin politik olduğunu, hepimizin bildiği yaşadığı 100 yıllık tarih boyunca bütün siyasi düşünüşlerin ortaklaştığı bir teori vardır ki, o da dünyadaki bütün sistemler özgürlükçü sistemler her şeyi özgürleştirdikleri gibi kadını da özgürleştirirler ve tek adam gibi tarif edeceğimiz altına çok başlık açabiliriz ama tek adam gibi tarif edeceğimiz sistemler ise varlıklarını kadının şekilsel ve zihinsel olarak kapatılmasından kaynaklı olduğunu bilirler. Bu benim savım veya iddiam değil dünya tarihi boyunca değişmeyen bir gerçek.’’