BEŞİKTAŞ’TA EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ TOPLANTISI!

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde ‘’Eğiticilerin Eğitimi’’ toplantısı düzenlendi. Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Beşiktaş’taki okul yöneticileri ve öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Atıkların geri dönüşümü konusunda Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan Beşiktaş Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında atık piller, bitkisel atık yağlar ve elektronik atıkların geri dönüşümüyle ilgili toplantı düzenlendi. Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Beşiktaş’taki okul idarecileri ve öğretmenler, Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP), Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Deha Biodizel yetkilileri katıldı.

Toplantıda, yerel belediyelerin sorumlulukları, sistemin geliştirilebilmesi adına okulların katılımı ve beklentileri konuşuldu. Ayrıca konuyla ilgili olarak öğrencilere farkındalık yaratmak için üç farklı dalda yarışma başlatıldı. En fazla atık toplayan okula çeşitli hediyeler verilecek. Üç oturumda tamamlanan eğitim programı soru cevap kısmıyla son buldu.