İSTANBUL’DA FETHİN 567. YILDÖNÜMÜ KUTLANACAK

ÜMRANİYE’DE DEZENFEKTE EDİLEN CAMİLER İBADETE HAZIRLANDI

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ, PANDEMİDE 70 BİN MASKE ÜRETTİ

İMAMOĞLU: “TARİHE SAYGI, ONU HİSSETMEK VE YARINLARA GEÇİRMEKLE OLUR”

BAĞCILAR’DA ZABITANIN SÜTÜNÜ GÖTÜRDÜĞÜ ALİ EYMEN BEBEK İYİLEŞTİ

TUZLA’DA TEMİZLENEN DERELER DENİZLE BULUŞUYOR

ÇEKMEKÖY’DE İBADETHANELER 29 MAYIS’A HAZIRLANDI

BEŞİKTAŞ’IN ÖNEMLİ NOKTALARINA ‘ATIK MASKE VE ELDİVEN KUTUSU’ YERLEŞTİRİLDİ

Beşiktaş Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle doğru atık yönetimi uygulamasını hayata geçirdi.

Tüm dünyada ve ülkemizde de artan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm kurumlar tedbirleri artırıyor ve önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Uzmanlar, bu salgından korunmanın en önemli kriterlerinden birinin de maske ve eldiven kullanımının olduğuna dikkat çekiyor. Vatandaşların da bu uyarıları dikkate alması ortak yaşam alanlarında maske ve eldiven kullanımını artırdı. Bu da beraberinde tıbbi atık sorununun ortaya çıkmasına neden oldu. Kullanılan maske ve eldiven atıklarının kontrolsüz şekilde atılması vatandaşların enfekte olma riskini artırabileceğinden Beşiktaş Belediyesi ilçede farklı bir uygulama başlattı. Doğru atık yönetimi uygulamasıyla ilçenin önemli noktaları, kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezlerine ‘Atık Maske ve Eldiven Kutuları’ yerleştirdi. Atık kutularına atılan tıbbi atıklar uygun şekilde depolandıktan sonra doğru yöntemlerle imha ediliyor.

AKPOLAT SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle maske ve eldiven atıklarının tıbbi atık kutularına atılması konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğine değinerek yapılan çalışmayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Akpolat, ‘’Beşiktaş'ta kamu kurumları, marketler ve aile sağlık merkezlerine, tek kullanımlık maske ve eldiven atıklarının kaynağında ayrı toplanması için atık kutuları yerleştirdik.  İstanbul'da bu uygulamayı en hızlı hayata geçiren belediyeyiz’’ ifadelerini kullandı.