İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

BAĞCILAR’DA 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK OLAN SOSYAL TESİSLER TEMİZLENDİ

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU VE BAŞKAN AKPOLAT BEŞİKTAŞ’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

ÇEKMEKÖY’DE CUMA NAMAZI SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN KILINDI

VATANDAŞLAR 2,5 AY SONRA CUMA NAMAZI İÇİN EYÜPSULTAN’A KOŞTU

İMAMOĞLU, “FATİH SULTAN MEHMET’İN ANITINI KENTE KAZANDIRACAĞIZ”

BAĞCILAR’DA 2,5 AY SONRA İLK CUMA NAMAZI STADYUMDA KILINDI

BEŞİKTAŞ’IN KENT KÜLTÜRÜ DERGİSİ B+ YENİ SAYISI OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

Beşiktaş Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay yeniden okurlarıyla buluşturulan Beşiktaş’ın kent kültürü dergisi b+ yeni hikayeler ve dopdolu içerikleriyle yeni sayısıyla yayında.

Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesi için Beşiktaş’tan yola çıkışının 101. yılına özel yapılan çalışmalar ve Covid-19 salgınına karşı mücadelede hayata geçirilen projeler de bu özel sayıda yer aldı.

2015 yılında yayın hayatına son verilen ve geçtiğimiz ay Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat öncülüğünde yenilenerek yayın hayatına başlayan Beşiktaş’ın kent kültürünü yansıtan b+ dergisi yeni sayısıyla okurlarla buluştu. Mayıs ayı sayısında Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesi için Beşiktaş’tan yola çıkışının 101. yılına özel yapılan logo dergi sayfalarında yer alırken bu yıl 100’üncü yılı kutlanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuna dair bilgilere de ulaşılabilir.

Beşiktaş Belediyesi’nin Covid-19 salgınına karşı mücadelede önemli hizmetleri hayata geçirdiği projelerin de yer aldığı b+ kent kültürü dergisi’nin bu ay ki ana konusu yetimhaneler. Balkan Savaşları sonrasında şehitlerin yetim kalan çocukları için açılan çoğu Beşiktaş’taki yetimhaneler, bu sayıda tüm detaylarıyla işlendi.

BAŞKAN AKPOLAT: ‘’ B+ DERGİMİZİ YENİ YÜZÜ İLE YENİDEN OKURLARIMIZLA BULUŞTURDUK”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da B + dergisinin ikinci sayısında yer alan içeriklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Akpolat şöyle konuştu: ‘’Uzun bir aradan sonra okurlarıyla yeniden buluşturduğumuz kent kültürü dergimiz b+’nın yeni yüzüyle ikinci sayısı, Beşiktaş’ın farklı köşelerinden hikâyelerle yine dopdolu. Boğaz’ın rüyası, Beşiktaş’ın en özgün semtine geniş yer ayrılan bu sayıda, günlük yaşantısından tarihine, edebiyattaki yansımalarından doğasına, bilinen ve bilinmeyen pek çok yönüyle Bebek mercek altına alınıyor. Beşiktaş’ın koruları, ağaçlı yolları ve parklarının ev sahipliği yaptığı göçmen kuşlar ile ağaçkakan, bülbül ve serçe gibi çok sayıda tür sayfalarımızda yer aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık yolunda 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan attığı ilk adımın, Kurtuluş Savaşı’nın ilk işaretini verdiği ve Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde anıt gemi olarak sergilenen Kartal istimbotunun hikâyesini okuyabilir, ayrıca bu yıl 100’üncü yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuna dair bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Bu sayıda, belediyemizin Covid-19 salgınına karşı mücadelede önemli hizmetleri ile hayata geçirdiği projelerden de haberdar olacaksınız. Herkese keyifli okumalar diliyorum.’’

Beşiktaş’ın kent kültürünün yansıtıldığı dergiye  ‘barti.besiktas.bel.tr ve dergilikten’ de ulaşılabilir.

 

.