BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAYRAMPAŞA’DA ALZHEIMER’IN SESİNE KULAK VERDİLER

Bayrampaşa Belediyesi, “21 Eylül Alzheimer Farkındalık Günü” sebebiyle, hastalığa dikkat çekmek amacıyla ‘Alzheimer’ın Sesine Kulak Ver’ isimli seminer düzenledi.

Alzheimer’ın tüm yönleriyle ele alındığı seminerde, yaşlanırken beyni dinç tutmanın yolları hakkında katılımcılara önemli bilgiler verildi. 

Bayrampaşa Belediyesi Fizik Tedavi Merkezi, “21 Eylül Alzheimer Farkındalık Günü” münasebetiyle Alzheimer hastalığını anlatmak, bu konuda dikkat çekerek farkındalık oluşturmak ve bunun yanı sıra hasta yakınlarının bilinçlendirmek amacıyla Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde ‘Alzheimer’ın Sesine Kulak Ver’ isimli seminer düzenledi.

Hayır Kapısı Onursal Başkanı ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in eşi Melahat Aydıner ile Alzheimer hastaları, aileleri ve gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen seminerde, yaşlanırken beyni dinç tutmanın yolları hakkında katılımcılara önemli bilgiler verildi. 

SEVİM: ‘‘ALZHEİMER YAŞLA YA DA İÇERİSİNDE BULUNDUĞUN SINIFLA İLGİLİ DEĞİL’’

Etkinlikte konuşan Uzman Nöropsikolog Beyza Sevim, “Hepimiz biliyoruz ki Alzheimer yaşla ya da içerisinde bulunduğun sınıfla ilgili değil. O zaman buna karşı mücadelede insanlarımızın kaliteli ve aktif yaşlanmalarını sağlamak amacıyla ortak hareket etmemiz gerekiyor. İnsanımızın sosyal yaşamını ne denli renklendirebilirsek ileride bu hastalığa yakalanma riskini en aza indirebiliriz” açıklamasında bulundu.

Uluslararası Alzheimer Derneği'nin verilerine göre dünyada demans ile yaşayan yaklaşık 46,8 milyon insan var. Bu sayının 2030'da 75 milyona ve 2050'de 131,5 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.