SULTANGAZİ’DE STRATEJİK PLANA MECLİS ONAYI

BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

BAYRAMPAŞA HEYETİ LİTVANYA’DA

‘Sağlık Sporda, Bağlan Hayata Projesi’ kapsamında proje ortağı Litvanya’nın Kaunas Belediyesi’ni ziyaret eden Bayrampaşa heyeti çeşitli temaslarda bulundu.

Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasında şehir eşleştirme hibe programı kapsamında gerçekleştirilen, AB ve Türkiye tarafından finanse edilen ve Bayrampaşa Belediyesi’nin öncülüğünde yürütülen ‘Sağlık Sporda, Bağlan Hayata Projesi’ çerçevesinde, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Gemici’nin öncülük ettiği heyet proje ortağı Litvanya’nın Kaunas Belediyesi’ni ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUYAN METOTLAR VE ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

Projeyle ilgili Kaunas kentindeki yerel uygulamaları gözlemlemek amacıyla STK'lar ile gençlik ve spor merkezlerinde incelemelerde bulunan heyet, spor, sağlıklı yaşam ve sosyal hizmetler konularında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Dört gün süren çalışma ziyareti boyunca projenin Litvanya ayağı ele alındı ve Bayrampaşa’daki çalışmalar değerlendirildi. Düzenlenen ortak basın konferansı ile de STK temsilcilerinin ve eğitimcilerin öğrencileri kötü alışkanlıklardan korumak için uyguladıkları metotlar ve çalışmalar masaya yatırıldı.

 Ziyaret boyunca Türk heyete rehberlik eden Kaunas Belediye Başkan Yardımcısı Mantas Jurgutis, “Böyle anlamlı ve yararlı bir projeyi Bayrampaşa Belediyesi ile hayata geçirmekten ve Türk heyeti ülkemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Öte yandan Bayrampaşa heyeti, Türkiye’nin Vilnius Büyükelçisi Gökhan Turan’ı da ziyaret ederek proje hakkında Turan’ı bilgilendirdi.