BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 65 yaş ve üstü vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayıp çikolata ve lokum ikram etti.

Çekmeköy’de yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, sokağa çıkma izinlerini parkta vakit geçirerek değerlendirdi. Ramazan Bayramı bu sene koronavirüs salgınının gölgesinde kutlandı. Çekmeköy Belediyesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkacak olması nedeniyle bir gün önceden parklarda dezenfekte çalışmaları yaptı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar bayramın ilk günü 14.00 ile 20.00 arasında kendilerine verilen sokağa çıkma iznini kullandı.

SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYULDU

Taşdelen Cemal Güngör Parkına giden vatandaşlar hem birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı kutladı hem de yürüyüş yaparak güzel havanın tadını çıkardı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’da parkta vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Poyraz, sosyal mesafe kuralına uyarak vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet etti.  Çekmeköy Belediyesi tarafından parktaki vatandaşlara, içerisinde dezenfektan, maske gibi temizlik malzemelerinin bulunduğu hijyen kitleri dağıtılarak, çikolata ve çay ikramında bulunuldu.

Bayramın ilk gününde sokağa çıkma iznini parkta değerlendiren bir vatandaş, “Yeter ki sağlık olsun. Biz evde kalalım bir şey olmaz. Çıkmak için devlet bize izin veriyor biz de iznimizi kullanıyoruz. Parka geldik vakit geçiriyoruz. Bayram bu sene çoluk çocuksuz akrabasız geçti.” dedi.