BAŞKAN YILDIRIM, 8. FETİH KUPASI’NDA MADALYA ALAN SPORCULARI KABUL ETTİ

BAĞCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK BÖLGE SAYISI 10’A ÇIKTI

BAŞKAN İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”

TUZLA BELEDİYESİ E-SPOR TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

BAĞCILAR’DA KORONAVİRÜS SÜRECİNDE NİKAHLAR ONLİNE YAYINLANIYOR!

BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAŞKAN OFLUOĞLU: ‘’19 MAYIS ÇAĞ AÇAN ÇAĞ KAPATAN ECDADIN HÜR SESİ OLMUŞTUR’’

İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hasan Ofluoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ramazan Bayramı, Ülkücü Şehitleri Anma Günü, İstanbul’un fethinin 567. yıldönümü ve koronavirüs salgınıyla ilgili önemli mesajlar yayınladı.

Koronavirüs salgını sürecinde Ramazan ayına girildiğini kaydeden Başkan Ofluoğlu, dini ve milli bayramların toplumu bir arada tutan önemli günler olduğunu söyledi. ‘‘Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.’’ diyen Başkan Ofluoğlu, ‘‘Oruç ve dua ile geçirdiğimiz zamanlarda devletimiz ve milletimiz için önemli olan günleri de anmak veya kutlamak gerekliliği hissettik. Bayramlarda birlik ve beraberliğimiz hat safhaya çıkmalı, tarihimizi saygıyla anmalı ve esasında her bayramı önemini kavrayarak kutlamalıyız. Bunlardan en acı olan 27 Mayıs Ülkücü Şehitlerini Anma Günü oldu. Gencecik yürekler vatan için çarparken şehit düştüler. Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nun dediği gibi, Mustafalar ölür, Allah davası ölmez milliyetçilik yaşar. 3Mayıs Türkçülük Günü’nü unutmuyoruz. Tabutluklarda işkence gören Türkçü Turancı tüm düşünce önderlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz.’’ diye konuştu.

BAŞKAN OFLUOĞLU: ‘’19 MAYIS KURTULUŞ MÜCADELESİNİN BAŞLANGICIDIR’’

Bu yıl İstanbul’un Fethi’nin 567. yılının kutlanacağını hatırlatan Ofluoğlu şöyle devam etti: ‘‘29 Mayıs 1453 yılında İstanbul tarihin en büyük padişahlarından olan II.Mehmed tarafından fethedildi. Fatih Sultan Mehmed Han'ın bu fethi dünyada bir çağı açtı, bir çağı ise kapattı. Büyük Osmanlı Devleti bitti artık dediklerinde ve ülkenin her yanı işgal altında olduğu dönemde ise 19 Mayıs'ta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı gün olan ve kurtuluş mücadelesinin başlangıcı sayılan bugün çağ açan çağ kapatan ecdadın güçlü ve hür sesi olmuştur. 19 Mayıs aynı zamanda spor demek sporcular ve gençlikle bütünleşmiş bir bayramdır. Türkiye'nin geleceği gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarız.’’