BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

BAŞKAN KARAÇAM: ‘‘BİRTAKIM MÜPTEZELLER ATATÜRK'E DİL UZATMAKTADIR’’

İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanı Yüksel Karaçam, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ramazan Bayramı, Ülkücü Şehitleri Anma Günü, İstanbul’un fethinin 567. yıldönümü ve koronavirüs salgınıyla ilgili önemli mesajlar yayınladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlayan Başkan Karaçam, ‘‘Birileri tarafından şımartılmış veya müsamaha gösterilmiş birtakım müptezeller Atatürk'e karalama, hakaret dolu ifadeler sarf etmektedir. İktidar partisinin ülkemizdeki tutumu ve yanlış politikaları Atamızı ve Cumhuriyetimizi adeta yok saymaya çalışması anlaşılır gibi değildir. 19 Mayıs 1919’da ateşlenen bu meşaleyi daha yükseklere taşımak için azim ve cesaretle "açtığı yol ve kurduğu ülküde" durmadan yürümeye devam edeceğiz.’’ dedi.

On bir ayın sultanı Ramazan ayına koronavirüs salgını gölgesinde girildiğini kaydeden Başkan Karaçam, ‘‘Bu virüs tehdidini atlatıp inşallah o özlediğimiz o Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tadına kavuşuruz. Allah’ın rahmeti, bereketi, af ve mağfireti hepinizin ve hepimizin üzerine olsun.’’ diye konuştu.

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü’ne de değinen Başkan Karaçam, ‘‘Türk milliyetçiliği ve ülkücü hareket darbelere giden süreç ve sonrasında çok şehitler vermiş çok bedeller ödemiştir. tüm dava şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor , saygı ve minnetle yad ediyoruz.’’ dedi.

Bu yıl 567. yılı kutlanacak olan 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin şanlı Türk tarihinde övünç kaynağı olduğuna dikkat çeken Başkan Karaçam, ‘‘Bu fetihle ortaçağ kapanmış ve yeni bir çağ açılmış, Peygamber Efendimizin hadisinde bulunan övgüye mazhar olmuştur.’’ diye konuştu.

Koronavirüs sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmayı desteklediklerini belirten Karaçam, ‘‘Salgın sürecinde sağlık çalışanlarımızın yürütmekte olduğu özverili çalışmalardan dolayı kendilerine minnettarlığımızı ifade ediyoruz. İnşallah kısa zamanda bu musibeti atlatıp yeniden normal yaşantımıza döneceğiz.’’ dedi.