İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

BAĞCILAR’DA 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK OLAN SOSYAL TESİSLER TEMİZLENDİ

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU VE BAŞKAN AKPOLAT BEŞİKTAŞ’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

ÇEKMEKÖY’DE CUMA NAMAZI SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN KILINDI

VATANDAŞLAR 2,5 AY SONRA CUMA NAMAZI İÇİN EYÜPSULTAN’A KOŞTU

İMAMOĞLU, “FATİH SULTAN MEHMET’İN ANITINI KENTE KAZANDIRACAĞIZ”

BAĞCILAR’DA 2,5 AY SONRA İLK CUMA NAMAZI STADYUMDA KILINDI

BAŞKAN KARAARSLAN: AVCILAR BELEDİYE BAŞKANINI VE YÖNETİMİNİ KINIYORUM’’

AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaarslan, Avcılar’da semt pazarının koronavirüs önlemleri kapsamında başka bir mahalleye taşınma kararı alınması üzerine Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’yi sert bir dille eleştirdi.

Avcılar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 'sosyal mesafe’ kuralı korunamadığı gerekçesiyle Merkez Mahallesi’ndeki 35 yıllık semt pazarını geçici olarak Ambarlı Mahallesi’ndeki kapalı alana taşıma kararı alındı.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin oturduğu koltuğun hakkını veremediğini söyleyen AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaarslan, ‘‘Bir belediye başkanı düşünün ki 1 yıldır oturduğu koltuğun bırakın hakkını vermeyi eski yönetimleri bile aratır hale gelmiştir. Hiçbir icraat üretemediği gibi beceriksizliğini bazen hükümetimize, bazen kaymakamlığımıza bazen de AK Partimize atarak su üstüne çıkma gayretine girişmiştir. Bunun bir örneğini de Merkez mahallesi Çarşamba pazarında pazarcılarımızın ıstırabında gözlemledik. Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar gereği (ki o gün oyunu gitmesi yönünde kullanan) Ambarlı’ya taşınan, ancak esnafın tepkisiyle karşılaşan bay başkan birkaç gündür esnafı kışkırtarak "Biz kaymakamlığa geri taşınma istek yazısını cuma günü gönderdik ancak kaymakamlık onaylamadı.’’ diye yalan söyleyecek kadar küçüldüler.’’ diye konuştu.

BAŞKAN KARAARSLAN: ‘‘AVCILAR BELEDİYESİ YÖNETİMİ ACİZ’’

İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün’ün bilgilendirmesiyle konuyla ilgilendiklerini kaydeden Başkan Karaarslan, Avcılar Belediyesi’nin Pazar yerinin geri taşınması için Kaymakamlığa yazı göndermediği ifade etti. Karaarslan sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Cuma günü asla böyle bir yazının Kaymakamlığa gönderilmediği bugün saat 12 gibi özel kaleme "lütfen" telefonla bilgi verildiği ortaya çıkmıştır. Resmi işlerin nasıl yürüdüğünü bile bilmeyen bir belediye başkanının kendisine gelen pazar esnafını kışkırtıcı bir şekilde kaymakamlık onaylamıyor demesi düşündürücüdür. Bir yazıyı bile kaymakamlığa ulaştırmakta aciz bir yönetimin Avcılarımıza bir 5 yıl daha kaybettireceğini şimdiden şahit olmaya başladık. Sayın kaymakamımız ile yaptığımız gerekli istişareler sonucu yarın Hıfzıssıhha Komisyonu’nun pazar yerinin eski yerine alınması ile ilgili kararı vatandaşın ve pazar esnafının yararına olacak şekilde değiştireceğinin faydalı olacağını düşünmekteyiz. Siyasi davranarak işin üzerine gitmeden esnafı farklı yola sürüklemeye çalışan belediye başkanı ve yönetimini kınıyorum.’’