BAŞKAN CEVAHİROĞLU: ‘’MİLLET OLARAK 15 TEMMUZ RUHUNU DİRİ TUTACAĞIZ’’

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, ‘‘15 Temmuz’da ülkemizi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar.'' dedi.

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye yönelik yapılan darbe girişimine karşı milletin destansı bir mücadele verdiğini kaydeden AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, ‘‘15 Temmuz’da ülkemizi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar.’’ dedi.

Türk milletini geleceğini korumak için 15 Temmuz gecesi yapılan hain darbe girişimine karşı tek yürek ve yumruk olarak uçakların, tankların ve kurşunların karşısına dikildiğini belirten Başkan Cevahiroğlu, ‘‘Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlerin darbe girişimi milletimiz tarafından püskürtüldü. Milletimiz Çanakkale’den sonra yeni bir destan yazdı.’’ dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen 251 kahraman vatan evladını her birine Allah'tan rahmet niyaz eden Başkan Cevahiroğlu, ‘‘15 Temmuz'da şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanları, sokakları dolduran kahramanlarımızı hep kalbimizde yaşatacağız. Millet olarak daima 15 Temmuz ruhunu diri tutacağız. Darbe girişimi karşısında aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sarıyer’de kutlayacağız.’’ diye konuştu.