TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ

AKOM’DAN İSTANBUL’A YAĞIŞ UYARISI

İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

BAŞKAN ÇALIK’TAN ÇOCUKLARA MECLİS ODASI MÜJDESİ

Beylikdüzü Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, “Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda bir araya geldi.

İlçede yaşayan çocukların yaşadıkları kentte söz sahibi olmaları, yönetime çocuk gözüyle katkı sağlamaları ve kendi çalışma grupları ile ilgili konularda Beylikdüzü’nü değerlendirerek projeler sundukları toplantıda üyeler, Beylikdüzü Belediyesi çalışmalarına katkı sunacak öneri, talep ve hayallerini Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile paylaştı. Başkan Çalık ise yeni yapılacak belediye binasında Çocuk Meclisi odasının bulunacağı müjdesini çocuklara verdi.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Meclisi üyeleri, “Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında belediye meclis salonunda gerçekleşen oturumda bir araya geldi. İlçede yaşayan çocukların yaşadıkları kentte söz sahibi olmaları, yönetime çocuk gözüyle katkı sağlamaları ve kendi çalışma grupları ile ilgili konularda Beylikdüzü’nü değerlendirerek raporlar ve projeler oluşturdukları toplantıda üyeler ayrıca, Beylikdüzü’nde yaşayan diğer çocukların sesi olmak istediklerini de belirtti. Yaşları 9 ile 14 arasında değişen ve aktif üye sayısının 73 olduğu Çocuk Meclisi’ndeki meclis üyeleri, Beylikdüzü Belediyesi çalışmalarına katkı sunacak öneri ve taleplerini Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a iletti.

ÇALIK: “BUGÜNKÜ KADAR MUTLU OLDUĞUM BİR MECLİS ORTAMINDA BULUNMADIM”

Beylikdüzü’nde yaşayan çocukların çevresine ve yaşadığı kente duyarlılıklarının artırılarak demokrasi bilinçlerinin oluşmasının hedeflendiği toplantı, Çocuk Meclisi Başkanları Suzan Rüya Balcık ve İlker Murat Kaya’nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile başladı. Meclis oturumunu büyük bir dikkat ve ilgiyle takip eden Mehmet Murat Çalık, “Bugünkü kadar mutlu olduğum bir meclis ortamında bulunmadım. O kadar güzel ve keyifli bir meclis ortam hazırlamışsınız ki, umarım büyüklerinize de örnek olursunuz. Sizlerin en az yetişkinler kadar haklara sahip olduğunuzu biliyoruz ve bu haklarınızı Beylikdüzü’nün her anında, her ortamında en iyi şekilde hissetmeniz adına gerekli çalışmaları yapacağız.” dedi.    

YENİ YAPILACAK BELEDİYE BİNASINDA ÇOCUK MECLİSİ ODASI OLACAK

Oturumda yaptığı konuşmada yeni yapılacak belediye binasında çocukları da düşünerek, Çocuk Meclisi odasının olacağının müjdesini veren Çalık; “Biz Beylikdüzü’nde, Beylikdüzü’ndeki çocuklarımıza daha güzel ortamlar oluşturmak adına mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerin daha güzel yarınlarda, daha güzel işler yapmanız adına ben ve ekip arkadaşlarım elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler olmadan bu ülkenin daha iyi bir noktaya gelmesi mümkün değil. Ama biz üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getireceğiz ve her birinizin Beylikdüzü’ne ait hayallerini yerine getireceğiz. 20 Kasım Çocuk Hakları gününüzü kutluyorum. Sizin haklarınızı sonuna kadar savunacak ve sonuna kadar sizin yanınızda olacak bir belediye başkanı olduğumu da bilmenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.