BAŞKAN ÇAKIROĞLU: "GELECEĞİMİZİ KURBAN ETMEYECEĞİZ"

MHP Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu Kurban Bayramı'yla alakalı açıklamalarda bulundu.

"2020 yılında pek çok sorun ve sıkıntının başlamasıyla devam eden bir süreçte, Kurban Bayramı’na vasıl olmanın, bayramlaşma coşkusunun hem ruhen, hem kalben, hem de ahlaken yaşandığı müstesna bir döneme ulaşmanın derin ve engin hissiyatını yaşıyoruz." ifadelerini kullanan Çakıroğlu konuşmasına  şöyle devam etti:

"Kurban Bayramı Cenab-ı Allah’a manevi olarak yaklaşmanın mübarek bir fırsatıdır. Bu vesileyle yapılacak Kurban ibadetinin kabulünü içtenlikle niyaz ediyorum. Bayramın birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmesini diliyorum. Unutmayalım ki, küslüklerin yaygınlaşması, dargınlıkların yoğunlaşması, gönüller arasına mesafe ve engellerin koyulması hiç kimseye bir şey kazandırmayacak, bilakis kaybettirecektir. Kucaklaşmak varken birbirimize yüz çevirmek, birbirimizden kopmak vebaldir, büyük bir yanlıştır"

"BAĞIMSIZLIĞIMIZA LEKE SÜRDÜRMEYECEĞİZ"

"Kurbanlarımızı keseceğiz, ama geleceğimizi kurban etmeyeceğiz. Bağımsızlığımıza leke sürdürmeyeceğiz, Türk milleti adına hak ve çıkarları yüreklilikle savunmaya devam edeceğiz. Bayram canlılıktır, muhabbettir, küslüklerin, soğuklukların giderilmesidir. Her günümüzün bayram havasında olmasını, her anımızın esenlik ve selametle perçinlemesini Türk Milleti ve Ümraniyeli'ler adına Rabbim'den niyaz ediyorum"