BAŞKAN ÇAKIROĞLU: ‘‘15 TEMMUZ, TÜRKİYE'Yİ YIKMA TEŞEBBÜS VE TERTİBİDİR’’

TSK içine yuvalanan hainlerin 15 Temmuz’da millete ve devlete silah doğrulttuğunu kaydeden MHP Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, Türk milletinin darbe girişimini canı pahasına geri püskürttüğünü söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılında bir açıklama yapan MHP Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, ‘‘15 Temmuz, Türkiye'yi yıkma teşebbüs ve tertibidir. TSK içine yuvalanan terörist kadro millete silah doğrulttu ve ülkeyi kana buladı. Amaç Türkiye'yi içten yıkmaktı. Ancak Türk milleti 7'den 70'e ayağa kalktı. Yüce Türk milleti 15 Temmuz'da asker kamuflajına giren bir avuç FETÖ’cü haini tepelemiştir. İstiklalimize göz diken, varlığımıza diş bileyen teröristler püskürtülmüştür.’’ dedi.

ÇAKIROĞLU: ‘‘TÜRK MİLLETİ YENİLMEYECEK, TÜRK DEVLETİ YIKILMAYACAKTIR’’

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen 251 kişiye Allah’tan rahmet dileyen Başkan Çakıroğlu, ‘‘Hayatını kaybeden şehitlere ve yaralanan gazilerimize şükran borçluyuz. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Milliyetçi-Ülkücü Hareket konu vatan ve millet olunca fedakârlıkta sınır tanımaz.  Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır.’’ diye konuştu.