BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAŞKAN BOZKURT HASARLI YAPILARI YERİNDE İNCELEDİ

İstanbul’da yaşanan deprem sonrası Esenyurt Belediyesi kriz masası oluşturarak, hasarlı yapılarda çalışmalar başlattı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’ta zarar gören binaları yerinde inceledi.

Esenyurt Belediyesi yaşanan deprem sonrası, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un talimatıyla kriz masası oluşturdu. Belediyenin ilgili birimleri sarsıntının ardından gelen ihbarlar doğrultusunda aralıksız hasar tespit çalışması yaptı. İlçede 3 yapıda hasar tespit edilerek mühürlendi. Mühürlenen yapılardan biri olan bir binada yaşayan vatandaşlar tahliye edilirken, bir kısmı da belediye tarafından misafir edildi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’ta hasar tespit edilen binalarda incelemelerde bulundu.

BAŞKAN BOZKURT: ‘‘KRİZ MASASI 24 SAAT ARALIKSIZ ÇALIŞACAK’’

Başkan Bozkurt, kriz masasının çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdüreceğini bildirerek, hasar tespiti yapılan binalarla ilgili kararın mühendislerin incelemelerinden sonra verileceğini ifade etti. Başkan Bozkurt, Esenyurtluların güvenliği için ilçenin 60 farklı noktasında toplanma merkezi bulunduğunu bildirerek, vatandaşların geceyi bu alanda geçirdiklerini söyledi. Başkan Bozkurt, okullarda da incelemelerde bulundu. Bozkurt, ayrıca geçtiğimiz aylarda Güzelyurt Mahallesi’nde yaşanan yol çökmesi sonucu hasar gören alan ve binalarda da inceleme yaptı.

‘‘80 MÜRACAAT GELDİ’’

Başkan Bozkurt, ilçe genelinde şimdiye kadar kendilerine 80 müracaatın olduğunu belirterek “Başvuruların 3'ünde sorun tespit ettik ve boşalttık. Binadaki herkes yakınlarına gitti. 3-5 aileyi ise konuk ettik. Şimdi boşalttığımız binada hemen yıkılabilecek bir durum yok ama statiğinde sorun var. Arkadaşlar teknik olarak detaylıca inceleyecekler.” dedi.

Depremin çok önemli bir uyarı olduğuna dikkati çeken Başkan Bozkurt, yaşanılan bu olayın depremin üzerine gidilmesi gerektiğinin önemini bir kez daha ortaya çıkardığını söyledi. Başvurulan her yerde inceleme yaptıklarını dile getiren Başkan Bozkurt, "Gün içerisinde gelen diğer başvuruları da değerlendireceğiz. Hem vatandaşların binalarını incelemek hem ihtiyaçlarını karşılamak, hem de sürecin doğru aktarılması açısından bir kriz masası oluşturduk. Kriz masamız 24 saat vatandaşlarımızın emrinde olacak.” şeklinde konuştu.