BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAŞKAN BALTACI: “TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN”

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Silivri açıklarında gerçekleşen depremin ardından Afet Koordinasyon Merkezi’ndeki çalışmaları yakından takip etti.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, “Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen İstanbul ve çevre illerinde hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) büyüklüğünü 5,8 olarak açıkladığı depremin ardından ilçede kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde çalışmaları yakından takip etti. Sosyal medya hesabından Arnavutköy’deki hasar tespit çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Başkan Haşim Baltacı: “İlçe genelinde vatandaşlarımız tarafından çağrı merkezimize gelen tüm şikâyetler hızla değerlendirilmektedir. Çok şükür üzücü bir hadise yaşanmamıştır. Belediye ekiplerimiz, Kaymakamımız Ahmet Odabaş ve diğer ilçe yöneticileri ile birlikte, Afet Koordinasyon Merkezimizde çalışmalarımız devam etmektedir. Tekraren geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇE GENELİNDE 100 NOKTADA GÜVENLİ TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ

Arnavutköy Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, deprem sonrasında çatlak oluşan binalara girilmemesi gerektiği vurgulandı. Yetkililer, belediyenin çağrı merkezinden ve WhatsApp hattından vatandaşların oluşan hasarların tespit edilmesi için talepte bulunabileceklerini söyledi. Ayrıca Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ortaklığında yürütülen çalışmalar sonucunda ilçe genelinde 100 noktada güvenli toplanma alanı belirlendiğini söyleyen yetkililer, vatandaşların E-Devlet üzerinden evlerine en yakın toplanma alanını kontrol edebileceklerini belirtti.

24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET SUNULDU

Arnavutköy Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı çalışan Çağrı Merkezi’nde deprem sonrasında vatandaşların talepleri özenle alındı. 24 saat kesintisiz hizmet sunuldu. Gün içerisinde telefon üzerinden 475 çağrı, WhatsApp’dan 95 ihbar ve 4597 kısa mesaj sisteminden 1 adet kayıt alındı. Gelen çağrılarda 80 adet hasarlı bina ihbarı alındı.  Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından tespit edilen binaların 12 tanesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlenerek tahliye edildi. Tahliye edilen binalarda yaşayan vatandaşlardan barınma imkânı olmayan kişiler için barınma yeri ayarlandı. Ayrıca gece dışarıda kalan vatandaşlar için Park ve Bahçeler müdürlüğü tarafından toplanma merkezleri aydınlatıldı.

14 OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 9 ilçede 14 okul tatil edildi. Valilik, deprem sonrasında yapılan düzenlemelere ilişkin son bilgileri aktardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca görevlendirilen teknik ekipler hastane, okul ve kamu binaları öncelikli olmak üzere, hasar ihbarı yapılan mesken ve işyerlerinde “ön tespit” incelemeler yaptı. Bu incelemeler neticesinde kontrol edilen 55 okuldan 14 okulda eğitime ara verildi. Tatil edilen okulların içerisinde Arnavutköy’de bulunan Şehit Er Tuncer Türkan Ortaokulu da yer alıyor. İstanbul Valiliği hangi okulların tatil edildiğini liste halinde yayınladı. 1 gün süreyle tatil edilen okullar şu şekilde:

Sultangazi: İstiklal İlkokulu ve İstiklal Ortaokulu

Gaziosmanpaşa: Vefa Poyraz Anadolu Lisesi

Bahçelievler: Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Yenibosna Ortaokulu

Büyükçekmece: Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulu

Silivri: Prof. Dr. Besim Üstünel Anaokulu

Arnavutköy: Şehit Er Tuncer Türkan Ortaokulu

Küçükçekmece: Tahsin Banguoğlu İlkokulu, Nergiz Anaokulu, Atatürk Kız MTAL, Kanarya Ortaokulu

Maltepe: Halit Armay Anadolu Lisesi

Çatalca: Arif Nihat Asya MTAL