BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAŞKAN AYDINER BAYRAMPAŞALI GENÇLERLE TEKNOFEST İSTANBUL’DA

Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük ikinci havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest İstanbul, ‘Milli teknoloji hamlesi’ hedefleri doğrultusunda Atatürk Havalimanı'nda kapılarını ziyaretçilere açtı.

Bayrampaşalı gençler ile birlikte festivale katılan Başkan Atila Aydıner tüm gençlerin festivali görmesi gerektiğini söyledi. Katılımın ücretsiz olduğu festival, 22 Eylül’e kadar devam edecek.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde organize edilen ve Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu Teknofest, Atatürk Havalimanı'nda kapılarını açtı. Yarışmacılar sabahın erken saatlerinden itibaren festival alanına gelip stantlarına yerleşti. Vatandaşlar alana girişler için oluşturulan kontrol noktalarından içeri alındı. Bayrampaşalı gençler ile birlikte festivale katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner tüm gençlerin festivali görmesi gerektiğini söyledi.

50 BİN YARIŞMACI FİNALİST OLARAK YARIŞIYOR

Festivalin son gününe kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunuluyor. Alana girişler için kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin ihtiyaçları için çok sayıda sosyal donatı alanı yapıldı.

22 Eylül'e kadar sürecek festivalde bu yıl ilkokul, ortaokul, lise, lisans, lisansüstü ve mezun seviyesinde 33 teknoloji yarışması yapılacak. Yarışmacı takımlara, hazırlık sürecinde kendi projelerini geliştirmeleri için teknik malzeme ve ekipman desteği verilerek, gençlerin teknoloji geliştirmeleri desteklenecek. Katılımın ücretsiz olduğu festival ile Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefleniyor.

Türkiye dâhil 122 farklı ülkeden toplam 17 bin 773 takımın başvuru yaptığı festivalde 2 binden fazla takımla 50 bin yarışmacı finalist olarak yarışıyor.