BAŞKAN AV.TAŞKIN ÖZER: "PARTİCİLİKLE DEĞİL, TEVECCÜHLE KAZANACAĞIZ!"
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı T. Taşkın Özer, Beylikdüzü´nde Ekrem İmamoğlu felsefesinin kendisinden sonra da devam edeceği görüşünde. Özer, İmamoğlu´nun arkasındaki ekibin başındaki M. Murat Çalık´ın emaneti devralacağından emin olarak, büyükşehir belediyesinin de İmamoğlu ile birlikte CHP´ye geçeceğine inanıyor
Tarih: 3.2.2019 00:01:22/ 616okunma / 0yorum

CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı T. Taşkın Özer, Beylikdüzü´nde Ekrem İmamoğlu felsefesinin kendisinden sonra da devam edeceği görüşünde. Özer, İmamoğlu´nun arkasındaki ekibin başındaki M. Murat Çalık´ın emaneti devralacağından emin olarak, büyükşehir belediyesinin de İmamoğlu ile birlikte CHP´ye geçeceğine inanıyor. 
 
Yerel seçimler yaklaşırken, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer ile Beylikdüzü´nün 31 Mart´a doğru gidişatını konuştuk. Av. Özer, Beylikdüzü´nde Ekrem İmamoğlu yönetimi sonrası neler yaşanacağını, ilçenin yatırım alma durumu ile sorunlarının nasıl çözüleceğini, yerel seçimdeki başarı tahminini, CHP yönetimine yöneltilen eleştirileri ve cevaplarını ayrıntısıyla anlattı. Özer´e göre, Ekrem İmamoğlu´nun daha genç bir aday olması ve halkın kendisine teveccühü, büyükşehir belediye başkanlığını kazanması açısından önemli birer avantaj. Özer, ayrıca Çalık´ın, son beş yıllık yönetimde kendisini destekleyen ekibin başında bulunan isim olarak, İmamoğlu´nun mirasını en başarılı şekilde devam ettireceğinden de emin.
 
-Mehmet Murat Çalık´ın tanınırlığı konusunda sahada eksikler olduğu düşünülüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? 
 
Mehmet Murat Çalık 22 senelik şehir plancısıdır. 26 senelik meslek hayatı ve tecrübesi var. Beylikdüzü´nün plan süreçlerinin hemen tamamında bulunmuş, masanın hem o tarafında hem de bu tarafında oturmuş, son 4 yıl 7 aydır da Ekrem İmamoğlu´nun yakın çalışma arkadaşı olarak "teknik koordinatörlük" görevini üstlenmiş bir ağabeyimizdir. 
 
Mehmet Murat Çalık, güzel bir yemeği hazırlayan ekibin aşçıbaşısı gibidir. Bürokrat olması sebebiyle siyasetin içinde çok fazla olamamıştır ama Ekrem İmamoğlu ile 10 senelik yol yürüyüşünde her zaman onunla birlikte omuz omuza yol arkadaşlığı yapmıştır, destek olmuştur. Beylikdüzü´nde yapılan bütün projelerin hemen hepsinde Mehmet Murat Çalık imzası vardır. Tanınırlık konusundaki çaba biraz da bize düşüyor. Kendisini vatandaşımıza tanıtıyoruz. Kendisine karşı güzel teveccühler var. Neticede biz Ekrem İmamoğlu´nu İstanbul´a emanet ettik, Ekrem İmamoğlu da burada Beylikdüzü´nü Mehmet Murat Çalık´a emanet etti ki, bence çok doğru bir tercih. Çünkü yapılmış projeler ve yapılmakta olan projeler hakkındaki en yetkin, bilgi sahibi insan, Mehmet Murat Çalık´tır. O yüzden tanınırlık ile ilgili bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. 
 
-Kendisinin, partiye kısa süre önce üye olmasından ötürü örgüt içinden tepki aldığı hususunda söylentiler var. Bu sorun çözülebildi mi?
 
Tabii ki çözüldü. M. Murat Çalık, üçüncü kuşak CHP´li bir ağabeyimiz. Büyükbabası, Trabzon´un Maçka ilçesinde 1960-1980 arasında CHP ilçe başkanlığı ve ilçe sekreterliği görevini yürütmüş. Ama M. Murat Çalık siyasete profesyonel bakışla yaklaşmış. Ahlaklı biçimde mesleğini icra ve ifa etmiş, şehir plancısı olarak üstüne düşen görevleri kendi özel ofisi vasıtasıyla profesyonelce, kimsenin hakkını yemeden yerine getirmiştir. Dolayısıyla siyasetin içerisinde olmaması sebebiyle parti içinden bir-iki bu tarz sesler yükseldi ama örgüt toplantılarıyla, yönetim kurullarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve mahalle delegelerimiz ile buluşup, mahalle bazlı örgüt toplantılarımızı yapıp, meclis üyesi aday adaylarımızla buluşarak M. Murat Çalık´ı örgüte çok güzel biçimde anlattık, kendisi de adaylığını çok güzel ifade etti. Kaldı ki partililik, rozetle, bayrakla değil, yürekten olur. M. Murat Çalık da çok yürekten bir partilimiz. Partiye yeni üye olmuş olabilir ama bu partinin her zaman bir gönüllüsü olmuştur. Ama hiç bir zaman "partizan" veya "partici" olmamıştır. Burada Ekrem İmamoğlu ile birlikte siyasetin dilini değiştirdik, M. Murat Çalık da bu dili en güzel şekilde ifade etmiştir.  Bu konuda hiç bir sorun yaşamadığını düşünüyorum.
 
PARTİCİ OLMAYAN DİL
 
-Çalık´ın, siyasi yapı olarak da Ekrem İmamoğlu´na çok benzetildiği, onun tarzını andırdığı söyleniyor. Ekrem Bey ile devamlı çalışmasından ötürü böyle algılanmış olabilir mi?
 
Ekrem Başkan her zaman şöyle der: "Bu ülkeye yapılan en büyük kötülük, particiliktir, partizanlıktır." Ekrem Bey´in ilçe başkanlığı döneminden bu yana, 9 sene önce bu yola çıkarken, particilik yapmamaya karar verdik ve bu dille Beylikdüzü´nde siyaseti yürütüyoruz. Şimdi Ekrem Başkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ve yine aynı dili kullanmaya devam ediyor. Onun yakın ekip arkadaşları olarak buna biz de çok dikkat ediyoruz. Aslında başarımızın sırlarından birisi de budur. Biz hiç bir zaman particilik yapmadık. Ekrem İmamoğlu´nun belediye başkanlığı ve M. Murat Çalık´ın teknik koordinatörlüğünde, vatandaşı şu partili, bu partili diye ayırmadık. İşimizi yapmaya gayret ediyoruz. Elbette gönülden partiliyiz ama iş vatandaşa hizmet noktasına geldiğinde, Ekrem İmamoğlu da, M. Murat Çalık da, ekibimizde yer alan herkes de bu dile dikkat eder. Bu benzerlikler de çok normaldir. 
 
-Son günlerde bölge esnafından bazıları, Ekrem İmamoğlu´nun gidişini kutladı. Bununla ilgili ne dersiniz?
 
Bölge esnafı demeyelim, sadece bir tanesi böyle bir şey yaptı. Neden bunu yaptığını bilmiyoruz. Sebebini detaylarıyla araştırmak lazım. "Yeşil alan rant olmasın" şeklinde bir beyanda bulunmuş. O zaman şöyle bir örnek vereyim: Bağcılar´ın toplam alanı 4 bin hektar, Beylikdüzü´nün de öyle. Bağcılar´ın yeşil alan miktarı 264 bin metrekareye yakın iken, bizde sadece Yaşam Vadisi´nin iki etabı 700 bin metrekare. Kent içi parklar ile site içi yeşil alanları dahil etmiyorum. Dolayısıyla en hassas olduğumuz noktalardan biridir yeşil alan konusu. Beylikdüzü´nde kişi başına 9,5 metrekarenin üzerinde nüfus artmasına rağmen yeşil alanımız artıyor. Dolayısıyla söz konusu esnafın böyle bir tepki veriyor olmasını yerinde ve doğru bulmadık. Tabii ki kendisiyle görüşürüz, konuşuruz, niye böyle bir şey yaptığını araştırırız, gerçekten bir mağduriyeti var mı, yok mu, siyasi bir manevra mı, bakıp inceleriz. Fakat sosyal medyada bu esnafımızın paylaşımının altına yazılan yorumlara baktığımız zaman mağduriyetten çok işin başka boyutları olduğunu da tespit edebiliyoruz. Kendisiyle görüşeceğiz, konuşacağız. 
 
TERCİHTE GENÇLİĞE DEĞİL, TECRÜBEYE BAKILIR
 
-Ak Parti Beylikdüzü Belediye Başkanı adayı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü´nün borcunun 500 milyon TL olduğunu söyledi. Siz de belediyede iktidar olan partinin ilçe başkanı ve belediyeyi denetleme hususunda yetkili merci olduğunuzu hesaba katarsak bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
 
Belediyelerin bir çoğunun bir çok borcu var, bu olabilir ama karşılığında hizmet edilip edilmediği önemli. Beylikdüzü halkına sorun. Yaşam Vadisi, kültür merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, bir çok kent içi park, bir çok kenti içi yeşil alan düzenlemesi, SGK arazisinin kamuya kazandırılmış olması gibi bir çok hizmetimiz var. Bir belediyenin borçlu olması çok normal ama vatandaşa hizmet noktasında yaptıklarına bakılmalı. Vatandaş da bunun teveccühünü, ortaya koyuyor, yapılanları gayet net görüyor. 200´e yakın evi bizzat gezdim, hepsi hizmetten çok memnun. O yüzden bu konuyu bir siyasi malzeme olarak kullanmanın doğru olmadığını düşünüyorum. İlla bir siyasi malzeme kullanacaksak yarım kilo sivri biberin neden 8 lira olduğunu sorarak işe başlayabiliriz. 
 
-Ak Parti Beylikdüzü´nde İstanbul´un en genç belediye başkan adayını gösterdi. Acaba seçmen en genç aday olmasından ötürü bu aday için pozitif ayırımcılık yapar mı? Siz de en genç ilçe başkanlarından birisiniz. Bu duruma nasıl bakıyorsunuz?
 
Gençlerin siyasetin içinde olması bizi sevindiriyor. Daha çok gencin siyasi konularla alakadar olması, bizi memnun eder. Mustafa Necati Işık da genç bir arkadaşımız. Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Umarım güzel bir yarış olur. Sıkıntısız, kavgasız, gürültüsüz, tertemiz bir yarış olur, diyorum. Ancak, yaptığımız araştırmalarda vatandaşın öncelikli olarak değerlendirdiği şeyin, yerel yönetimlerde özellikle belediyecilik geçmişi olduğunu net olarak görüyoruz. Dolayısıyla ben vatandaşın konuyu yine bu açıdan, belediyecilik ve belediye tecrübesi açısından değerlendireceğini düşünüyorum. 
 
EKREM BEY ÇITAYI ÇOK YÜKSEĞE KOYDU
 
-Ekrem Bey büyükşehire aday gösterildi. Beylikdüzü´nde bundan sonraki süreçte M. Murat Çalık aday oldu. Oy hedefini CHP açısından düşünürsek Beylikdüzü´ndeki başarı seçimi kazanmak mı, yoksa Ekrem Bey´in oyunu geçmek mi olacak?
 
Seçimi kazanmak her zaman başarıdır. Ana hat olarak çizelim. Ekrem Bey buradan giderken çok yüksek bir yere  koydu çıtayı. Hedefimiz tabii ki onun koyduğu çıtanın çok daha yukarısında bir oy oranıyla seçim galibiyeti kazanmak.
 
-Ekrem Bey Yaşam Vadisi´ndeki yatırımlara dair "İstanbul´daki bütün millet bahçelerinden daha büyük olan Yaşam Vadisi´ni gerçekleştirdik" dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Birinci etabı 300 bin, ikinci etabı 400 bin metrekare olan, toplamda 1 milyon 100 bin metrekarelik bir kent içi park alanından bahsediyoruz ki İstanbul´da daha büyüğü henüz yok. Bütün etaplar tamamlandıktan sonra bu kenti denizle buluşturacağız. 13 kilometre sahil şeridi olan Beylikdüzü kentinden bahsediyoruz ki buna rağmen denize sırtını dönmüş durumda. Yaşam Vadisi´nin son etabı ile vatandaşlarımız yukarıda Beko durağından Yaşam Vadisi´ne girip sahile kadar kesintisiz şekilde park alanına kavuşmuş olacak. Ekrem Bey döneminde birinci etabı bitirildi, Mart ayından önce de ikinci etabı ufak tefek eksikleriyle tamamlanacak. Komşu ilçelerimizden Yaşam Vadisi´ni görmeye gelen ve "keşke biz de Beylikdüzü´nde otursak" diyen bir çok vatandaşımız var. 
 
-Seçimi kazanamazsanız görevinize devam edecek misiniz, bu durumda istifa eder misiniz? Kazamazsanız bir sonraki seçimde tekrar CHP ilçe başkanlığına aday olmayı düşünüyor musunuz?
 
Kaybetme üzerine kurgu yapmadık. Bu konuyu hiç düşünmedim açıkçası. Ama CHP Beylikdüzü ilçe örgütü bana iki senelik görev süresi içinde yetki vermiştir. Ben tabii ki görev süremi doldurmayı öncelikli olarak düşünürüm ama seçimleri kazanacağız, seçimi de değil "seçimleri" kazanacağız. 
 
39 İLÇEYLE ORTAK AKIL MASASI KURULACAK
 
-Ekrem Bey´in başarısı sonucu Beylikdüzü, geçen yerel seçimde Ak Parti´den CHP´ye geçen İstanbul´daki tek belediyeydi. İstanbul Büyükşehir´de bunun gerçekleşmesi ihtimali sizce nedir? Ekrem Bey PR açısından Binali Bey´e göre ne derece kendini tanıtabilir? Ekrem Bey ile Binali Bey´in yarışta karşı karşıya bulunmaları bir dezavantaj mıdır? 
 
Valla hiç dezavantaj değil. bakın biz vatandaşla konuşuyoruz, tartışıyoruz, takside, berberde, kuaförde, nerede olursa, sürekli bilgi alıyoruz. Binali Bey Meclis Başkanı, ona ulaşmak için bir kere koruma ordusunu geçmeniz lazım. Böyle birinin belediye başkanı olduğunu düşünün... Bir de sokakta vatandaşın içinde yürüyen, herkese merhaba diyen, herkesin teveccühünü kazanmış bir belediye başkanı düşünün. Evet, tanınırlık konusunda Binali Bey´in siyasi geçmişi daha eski olabilir, evet Ekrem Bey yeni bir isim ama bazen yeni isim olmak daha avantajlı olabilir. Ekrem Bey´e olan teveccühü görüyoruz ve kendisini hiç de dezavantajlı filan görmüyoruz. İstanbul, Ekrem Bey´i tanıdıkça çok daha fazla sevecek. Bize gelen dönüşler, hiç beklemediğimiz yerden aldığımız mesajlar, kutlamalar, tebrik ve destek mesajları, Ekrem Bey´in şanslı olduğunu, işin salt tanınırlığa indirgenemeyeceğini net olarak ortaya koyuyor. 
 
-Ekrem Bey´in Beylikdüzü´nde beş yıldan bu yana yürüttüğü siyasi anlayış ve değişik bir CHP imajı ile İstanbul´da iktidara geldiğinde aynı başarıyı sürdürebileceğini düşünüyor musunuz?
 
Net olarak düşünüyoruz. Bir kere şu anda büyükşehir belediye başkanlığı kapıları, ilçelere kapalı. Büyükşehir belediye başkanlığında ilçe belediyeleri ile hangi siyasi partiden olursa olsun ortak akıl masaları kuramıyor, ilçeler de kendi sorunlarına çare bulamıyor. Ama Ekrem Bey büyükşehir belediye başkanı olduğunda ne yapacağını söyledi: "Benim en büyük yardımcılarım, 39 ilçe belediye başkanı olacak" dedi. Çünkü Ekrem Bey´in partizan bakış açısı yok. Kenti çok seven, Beylikdüzü´nü çok seven, İstanbul´u çok seven bir bakış açısı var.  Dolayısıyla 39 ilçe belediye başkanı iye birlikte her ilçenin sorunlarına ortak akıl masaları ile çözümler bulacağına eminim. Hiç kimsenin de bu konudan şüphesi olmasın. Ekrem Bey´i iyi tanırız, yüreğini biliriz. Hiç bir partizan anlayışa girmeden bu kentin ulaşım sorununa, pahalılık sorununa ve bütün sorunlarına belirli bir sıra ve önem dahilinde çözüm bulacağına eminim. 
 
BEYLİKDÜZÜ AVRUPA KENTİ OLACAK
 
-CHP seçimi kazanırsa önümüzdeki beş yıl, nasıl bir Beylikdüzü vatandaşlarımızı bekliyor?
 
Ekrem Bey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa onunla birlikte uzun dönem burada çalışmış M. Murat Çalık da belediye başkanı olursa elbette Beylikdüzü´nün yatırım eksiklerinin acilen tamamlanacağını düşünüyorum. 39 ilçe arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nın yatırım sıralamasında Beylikdüzü sondan üçüncü ki, bizden önceki dönemden de yatırım eksikleri var. 10 yıl geriden gelen bir alacağımız var, bir de beş yıllık bu görev süresini koyduğumuz zaman 15 yıllık yatırım eksikliğinin M Murat Çalık´ın destekleri ve katkısıyla acilen çözüme kavuşturulacağını ve Beylikdüzü´nü bugün için çok özel yapan işler ile birlikte,  ileride tam bir Avrupa kenti olacağına eminim. En büyük projemiz, insanların gönüllerini kazanmak. Onun yanında tabii ki kente yaraşır bir çok proje ile birlikte hem büyükşehir hem de ilçe bazında ikili bir çalışmayla çok daha güzel bir Beylikdüzü onları bekliyor. 
 
-Son olarak seçim öncesi Beylikdüzü ve ilçelerimize mesajınız nedir?
 
Beylikdüzülü hemşehrilerime şunu söyleyebilirim: Beş yıllık belediye başkanlığı döneminde ilmek ilmek döşenmiş bir yolla, inançla, kararlılıkla Ekrem başkanımızın felsefesiyle çok güzel işler yapıldı. Ekrem Bey´i İstanbul´a emanet ettik. Ekrem Bey de kendisinin çok yakın çalışma arkadaşı olan, örgütün de benimsediği, vatandaşın da teveccüh gösterdiği M. Murat Çalık´a 22 yıllık planlama tecrübesiyle Beylikdüzü´nü emanet etmiştir.Önümüzdeki dönem çok daha güzel bir Beylikdüzü´nü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ekrem İmamoğlu´ndan da alacağımız destekle çok daha güzel bir hale getireceğiz.
 
Vatandaşa bana oy ver, ona oy verme, demeyiz. Her vatandaşımızın elini vicdanına koyup aklınca ve hür iradesince yapılanları da gözeterek en doğru tercihi yapacağına yürekten inanıyorum.
 
Göksenin AKTAŞ - İstanbul Gündemi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, gece gündüz demeden hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim çalışmalarını yoğun mesaide devam ettirdi.
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
İstanbul´un en modern hastanelerinden birisi olan Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi´nin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar´ın emeği olduğunu söyledi.
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü sebebiyle ilçede gerçekleşen etkinliklere katıldı.
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tokatlılar buluşmasına katıldı. “Yapamadığımız ne varsa ikinci dönemde hep birlikte yapacağız” diyen Kılıç´a, Tokatlılardan tam destek geldi.
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
Demokratik Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
Cumhur İttifakı ve AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt´u 100 vizyoner projeyle marka kent yapacaklarını söyledi.
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçimlerine 12 gün kala temposunu arttırarak seçim çalış çalışmalarını sürdürüyor.
 İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
Ataşehir Kastamonulular Derneği tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi´ne katılan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, ‘´Çanakkale´yi geçilmez yapan bağımsızlık ülküsünden vageçmeyen Anadolu´dur.´´ dedi.
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı Bayrampaşa´da düzenlenen görkemli bir programla kutlandı.
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
Çekmeköy´de AK Parti, CHP ve İYİ Parti´ye üye bir grup düzenlenen törenle Demokrat Parti (DP) saflarına katıldı.
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
CHP´nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Yerel seçimler öncesi Kartal´da sıkmadık el, bakmadık göz bırakmak istemeyen Yüksel, Soğanlık´ta katıldığı etkinliklerde halka projelerini anlattı.
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
Gaziosmanpaşa mitinginde coşkulu kalabalığa müjdeler veren Erdoğan, “İstanbul´da Binali Yıldırım´ın, Gaziosmanpaşa´da Hasan Tahsin Usta´nın kazanmasıyla önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa´yı da İstanbul´u da Türkiye´yi de beraber ayağa kaldıracağız.” dedi.
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Albatros Sahili´nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, hayvan hakları konusunda duyarlılıkla ve hedef büyüterek yürüdüğü yolu ‘Patili Dostlar Manifestosu´ ile perçinledi.
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirilen Silahtarağa Tüneli ve bağlantı yolları tamamlandı.
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, ORC Araştırma Şirketi´nin Çekmeköy Belediye Başkanlığı Seçimi için yaptırdığı ´anket´ çalışmasına tepki gösterdi.
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, bağımlılıkla mücadelede önce bataklığı kurutmanın önemine dikkat çekti.
Sipahi´den Okul Ziyareti
Sipahi´den Okul Ziyareti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, okul ziyaretlerinde bulunup çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, başkan olmadan çalışmalara başladı. Bir sağlık ekibi görevlendiren Sipahi, Çekmeköy genelinde vatandaşlara sağlık taraması yaptırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:16 15:37 17:55 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Label

Label