BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAĞCILAR’DA OKULLARIN BİRÇOĞU YENİLENDİ VE SAĞLAMLAŞTIRILDI

Eğitimin içinde bulunduğu durum eğitimci, öğrenci ve velilerin katıldığı Bağcılar Kent Konseyi toplantısında her yönüyle konuşuldu.

Bağcılar’da sorunlarının çözüme kavuşturularak daha iyi yaşanılabilir bir ilçe olması amacıyla kurulan Bağcılar Kent Konseyi, Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde toplandı. Toplantıda “Eğitimin dünü, bugünü, yarını; Bugüne kadar yapılanlar ve bundan sonra yapılması gerekenler” konuşuldu.

Etkinlikte yapılan sunumlarda “Eğitim anlayışımız, eğitim kurumlarına bakış açımız”, “Eğitimcilerle münasebetlerimiz”, “Eğitim kurumlarımızı ve yöneticilerimizi ne kadar tanıyoruz?”, “Meslek erbabı velilerin eğitim kurumlarına katkı sağlaması”, “Eğitim kurumlarına olan saygı ve ilginin yeniden kazanılması” konularına değinildi. İlçeyi yönetenlerin yanında eğitimci, öğrenci ve velilerin de katıldığı programda söz alan davetliler, görüş ve fikirlerini dile getirdi.

ÖĞRETMEN VE İDARECİLERİMİZİ TENKİT VE TEHDİT ETMEK YERİNE TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDELİM

Kent Konseyi Başkanı Avukat Kerim Aytekin, gündeme ilişkin yaptığı konuşmada depreme vurgu yaparak şunları söyledi: “Deprem çok önemli bir olay. Herkes tedbirini almalı. Öncelikle bize düşen görev binalarımızı sağlam yapmaktır. Böyle olunca fazla sıkıntı yaşamayız. Bağcılar genelinde okulların birçoğu yenilendi ve sağlamlaştırıldı. O konuda endişemiz yok. Yine de Allah felaketlerden muhafaza etsin.”

Program sonunda eğitimcilere ve velilere şu uyarılarda bulunuldu: “Öğretmen ve idarecilerimizi tenkit ve tehdit etmek yerine tebrik ve teşekkür edelim. Çocuklarımıza da bunu öğretilim. Öğrencilerimizi aşırı koruma adına onların geleceğini heba etmeyelim. Yanlış ve ferdi davranışlarımızla çocuklarımızı eğitimden ve eğiticilerden soğutmayalım. Çocuklarımıza eğitim kurumlarının ülkemizin, milletimizin, ailemizin olmazsa olmazı olduğunu öğretilim.”