BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

BAĞCILAR’DA BİLGİ EVLERİ’NE 1 HAFTADA 6 BİN 706 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Öğrencilerin okul dışında eğitici aktivitelerle yararlı zaman geçirdiği Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri’ne kayıtlar başladı.

11 yılda 42 bin öğrenciye hizmet veren 17 Bilgi Evi’nde bir hafta içinde kayıt yaptıranların sayısı 6 bin 706 oldu. Tiyatrodan bilgisayara kadar 52 kulüpte eğitim alan çocuklara destek için okul dersleri de tekrar ediliyor.

“Yarınımızın sahibi çocukları eğitimli, ahlaklı ve inançlı olarak en iyi şekilde yetiştirmek görevimizdir” düşüncesiyle 2008 yılında kurulan Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri, 12. yılına merhaba dedi. Her geçen gün büyüyen ve hizmet noktası sayısını artıran Bilgi Evleri’nde 2019-2020 eğitim sezonu kayıtları başladı. Yoğun ilgi gören bu eğitim yuvalarına bir hafta içinde 6 bin 706 öğrenci kayıt yaptırdı.

İlçe genelindeki 17 Bilgi Evi’nde okul döneminde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, haftanın 5 günü branş öğretmenleri tarafından Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen ve İngilizce branşlarında dersler veriliyor. Bilgi Evleri’nde çocukların okul derslerinin yanında ilgi alanlarına göre etkinliklere katılacağı halk oyunları, modern dans, gitar, masa tenisi, satranç, bilgisayar, fotoğrafçılık, botanik, geri dönüşüm, müzik, başta olmak üzere 52 ayrı kulüp bulunuyor. Kulüplerde takım çalışmasını öğrenen ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunan öğrenciler, belediyenin veya başka kurumların programlarında yeteneklerini sergileme fırsatı buluyor. Programların dışında kursiyerlere sinema, müze ziyaretleri, deniz ve doğa kampları gibi sürprizler de yapılıyor.

ÇAĞIRICI: ‘‘SEVGİNİN, SAYGININ, DÜRÜSTLÜĞÜN, İNANCIN, AHLAKIN NE OLDUĞUNU BU YAŞTA ÖĞRENİYORLAR’’

Mutlu ve huzurlu geleceğin çocuklara yapılacak yatırıma bağlı olduğu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Değerlerimizi emanet edeceğimiz en önemli varlığımız olan çocuklarımızın vatan ve millet sevgisiyle yetişmesini istiyoruz. Sevginin, saygının, dürüstlüğün, inancın, ahlakın ne olduğunu bu yaşta öğreniyorlar. Bugüne kadar bu kurumlardan 42 bini aşkın öğrenci yararlandı. Yeni dönemin de hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.