BAĞCILAR BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’nin bir bölümü 3-10 yaş grubu çocukların hizmet alacağı çocuk kütüphanesine dönüştürüldü.

Eğitimden kültüre kadar çocuklara öncelikli hizmetler sunan Bağcılar Belediyesi, yeni bir projeye daha imza attı. İstanbul’da üye sayısı bakımından 3. sırada yer alan Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi’nde bir bölüm çocuk kütüphanesi olarak hazırlandı.

BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEKLER

3-10 yaş grubuna hitap edecek kütüphanede etkinlik alanı, okuma salonu, yeteneklerine göre sanatsal eğitimler alabilecekleri drama, resim, müzik, boyama etkinlik alanları, masal anlatıcılığı etkinlik alanları, strateji-zeka oyun alanları, öğrencilerin görsel ve işitsel algılarının gelişmesine katkıda bulunacak alanlar yer alıyor. Çocuklar, kitap okuma alışkanlığı kazanmanın yanında hayal güçleri ve becerilerini de geliştirecek.

VELİLER İÇİN DE BÖLÜM AYRILDI

Kütüphane aynı anda 50 çocuğun hizmet alacağı bir kapasiteye sahip. Anne babalar da kütüphanede zaman geçiren çocuklarının yanı başında olabilecek.  Bu amaçla veliler için özel bir bölüm de ayrıldı.

BAŞKAN ÇAĞIRICI: ‘‘YETENEKLERİNİ KEŞFEDECEKLER’’

Erken yaşta eğitiminin önemine vurgu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Okumak hayatı anlamanın ilk adımıdır. Kütüphanemizde okumayı eğlenceli bir şekilde gerçekleştirecek ve yeteneklerini keşfedecekler. Bu eğitim yuvamızın okuma sevdalısı evlatlarımız için çok yararlı olacağına inanıyorum.” dedi.

Çocuk kütüphanesi Eylül ayında yeni eğitim sezonuyla birlikte açılış yapılacak.