BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ

AKOM’DAN İSTANBUL’A YAĞIŞ UYARISI

AVCILAR’DA ÖĞRENCİLER ATATÜRK SEVGİSİNİ OKUL DUVARINA İŞLEDİ

Avcılar Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Avcılar Firüzköy İlkokulu’nun duvarına Mustafa Kemal Atatürk portresi ve Türkiye haritası çizdi.

Avcılar Belediyesi ve 2007’den beri boş duvarları renklendiren YTÜ öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Avcılar Firüzköy İlkokulu’nun duvarını Atatürk portresi ile renklendirdi. Öğrenciler, içinde ay yıldız bulunan bir Türkiye haritasının üzerine Atatürk’ün kalpaklı portresini çizerek altına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını attı.

Eşzamanlı olarak aynı projenin gönüllüsü olan bir grup öğrenci de Avcılar’daki D-100 karayolunun yanında, her gün binlerce kişinin kullandığı metrobüs durağının hemen karşısında bulunan Abdulkadir Uztürk İlkokulu’nun duvarlarını çocukların hayal dünyalarına renk katmak amacıyla çizimlerle süsledi.

HANÇERLİ: ‘‘RENKLİ ÇALIŞMALARIYLA İÇİMİZİ AYDINLATAN GENÇLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM’’

YTÜ Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencilerini ziyaret eden Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü gönüllüsü öğrenciler, Avcılarımızı yaptıkları resimlerle daha da güzelleştiriyor. Renkli çalışmalarıyla içimizi aydınlatan gençlere teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Çizdikleri resimlerle toplumsal mesaj vermeyi hedefleyen öğrenciler, özellikle pet şişe ve poşetlerin sebep olduğu çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çocukların bu konuda bilinçlenmesini sağlamak istediklerini belirtti.

Yaptıkları projeden büyük keyif aldıklarını ve kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını ifade eden öğrenciler, desteklerinden ötürü Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli ve belediye personeline teşekkür etti.