REİS BEY ZEYTİNBURNU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE SAHNE ALIYOR

ATAŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN FUTBOL TAKIMI YENİ SEZONU AÇIYOR

EYÜPSULTAN’DA ERKEKLERE ÖZEL FİTNESS DERSLERİ

BEŞİKTAŞ’TA ‘PEMBE BİR GÜN’ ETKİNLİĞİ BEBEK PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ!

BEYLİKDÜZÜ’NDE ÜSTÜ KAPALI BANK SAYISI 120’YE ÇIKTI

KARTAL BELEDİYESİ, METRUK BİNALARIN YIKIMINA DEVAM EDİYOR

SULTANGAZİ'DE KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI

ATAŞEHİR’DE GAZİ VE ŞEHİTLER ANILDI

Ataşehirli gaziler, gazi ve şehit yakınları 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ataşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen yemekte buluştu.

19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından mareşallik ve gazilik unvanı verilişinin 98. yıldönümü Ataşehir’de kutlandı.

Gaziler onuruna düzenlenen anma yemeğine; Ataşehir Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Garnizon Komutan Vekili Kıdemli Albay Faruk Özeşme, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, Ataşehir Müftüsü Şakir Pinar ile birlikte gaziler, gazi ve şehit yakınları katıldı.

Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Garnizon Komutanı Vekili Faruk Özeşme masaları ziyaret ederek gelenlerle sohbet etti.

Programda bir konuşma yapan Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, “Bu müstesna günde aziz şehitlerimizin emaneti olan sizlerle aynı sofrayı paylaşmak, gözlerini kırpmadan vatan uğrunda çarpışıp gazi olmuş kardeşlerimizle birlikte olmak, bizler için büyük bir şereftir. Bizler, uğrunda ölmeyi göze aldığımız bir vatanımız ve bu vatan uğruna ölümü göze alan yiğitlerimiz olduğu için ne kadar övünsek azdır. Uğrunda ölebileceğiniz bir vatanınız varsa özgürce yaşarsınız. Uğrunda ölmeye değer değerleriniz varsa yaşamınız anlam kazanır.” dedi.

Gaziler günü dolayısıyla açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de, “Vatan için canını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm gazilerimize minnetlerimi sunuyor, şehitlerimize rahmet diliyor ve hepsini bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.