BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

ATAŞEHİR’DE DEPREM EĞİTİM SEMİNERLERİ BİLİNÇLENDİRİYOR

Ataşehir’de her yıl düzenli olarak yapılan deprem bilinçlendirme eğitimleri yeni dönemine başladı.

Okulların açılmasıyla start alan eğitimler sayesinde Ataşehir’de afetlere hazırlık kültürünün ve afet gönüllülük bilincinin oluşturulması amaçlanıyor. Sekizinci yılına giren deprem bilinçlendirme çalışmalarıyla; Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde son sınıf öğrencilerine, sitelerde vatandaşlara ve belediye binasında personele deprem eğitim seminerleri düzenleniyor.

DEPREM ÖNCESİ, DEPREM ESNASI VE DEPREM SONRASINDA NE YAPILMALI?

Ataşehir Belediyesi personeli, Temel Afet Eğitimleri kapsamında deprem eğitim seminerine katıldı. AKUT Eğitmeni Ertuğ Karaduman’ın sunduğu seminer AKUT hakkında bilgilendirmeyle başladı. Seminerde deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği anlatıldı. Deprem gibi afetlerde acil telefon numaralarının bilinmesinden; elektrik, su ve doğalgaz vanalarının yerinin bilinmesine kadar önemli ayrıntılara değinildi. Kişisel acil afet çantalarının hazırlanmasından enkaz altında kalındığında neler yapılması gerektiğine kadar deprem hakkında birçok bilgi verildi.  

Ataşehir Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve AKUT iş birliğiyle gerçekleşen depreme karşı sosyal bilinç oluşturma çalışmaları sayesinde, bugüne kadar on binlerce Ataşehirliye ulaşıldı. 2019-2020 Eğitim ve Öğrenim döneminin açılmasıyla birlikte okullarda verilen deprem eğitim seminerleri Kasım ayıyla birlikte başlayacak. Her yıl 70 okulda düzenlenen seminerler kapsamında bu yıl 8 bine yakın öğrenciye ulaşılması planlanıyor.