AHMET KILIÇ: ‘‘BÜTÜN MAĞDURLARIN SESİ OLACAĞIZ´´
Millet İttifakı´nın Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, Üsküdar´a Nefes Aldıracak Projeleri´ni, CHP ve İYİ Parti yöneticilerinin de katıldığı toplantıda kamuoyuyla paylaştı. Kılıç, Üsküdar´a nefes aldıracak çözümleri bildiklerini ve Üsküdar´ın kanayan yarası olan imar sorunu başta olmak üzere ulaşım ve otopark gibi sorunları da çözeceklerini açıkladı.
Tarih: 11.3.2019 10:27:11/ 268okunma / 0yorum

Millet İttifakı´nın Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, Üsküdar´a Nefes Aldıracak Projeleri´ni, CHP ve İYİ Parti yöneticilerinin de katıldığı toplantıda kamuoyuyla paylaştı. Kılıç, Üsküdar´a nefes aldıracak çözümleri bildiklerini ve Üsküdar´ın kanayan yarası olan imar sorunu başta olmak üzere ulaşım ve otopark gibi sorunları da çözeceklerini açıkladı.

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, Üsküdar´a nefes aldıracak projelerini tanıttı.

Altunizade Mercure Otel´de düzenlenen proje tanıtım toplantısına CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt, İYİ Parti Üsküdar İlçe Başkanı Nazlı Aspay Cebeci Şener, teşkilat mensupları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda muhtar katıldı.

KILIÇ: ‘´15 YILDIR YÖNETENLER ÜSKÜDAR´I SÖMÜRDÜ´´

31 Mart´ta yapılacak olan seçimlerin Üsküdar için çok önemli olduğunu söyleyen CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, ‘‘Üsküdar´ı 2004 yılından beri AK Partili belediye başkanları yönetiyor. 15 yıldır Üsküdar´ı yönetenler maalesef Üsküdar´ı çok yordular. Üsküdar´ı sömürdüler. Üsküdar´ı aldattılar ve sahipsiz bıraktılar. İstanbul´un incisi büyük bir tarih hazinesi olan Üsküdar´ı keşmekeşe hapsettiler. Kültürüne, tarihi eserlerine ve doğasına hunharca zarar verdiler. Üsküdar Üsküdar olabilmeyi çok özledi. Biz de Üsküdar´ı özledik. Üsküdar Anadolu´nun kapısı İstanbul´un da anahtarıdır. İstanbul´da zafer Üsküdar´dan gelecek.´´ diye konuştu.

Konuşması sık sık ‘‘Üsküdar´a yakışan Ahmet Başkan, hak, hukuk, adalet´´ sloganları kesilen Ahmet Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte yeniden Üsküdar´ı İstanbul´un gözdesi haline getireceklerini dile getirdi.

‘‘KÖR DÜĞÜM OLMUŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ´´

Üsküdar´ı temiz bir siyaset anlayışıyla kimseyi dışlamadan yöneteceklerini dile getiren Ahmet Kılıç, ‘‘Esnafıyla, işçisiyle, yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla erkeğiyle kimseyi ayırmadan hep beraber Üsküdar´ı hak ettiği yere getireceğiz. Buradan AKP´ye oy vermiş kardeşlerime de seslenmek istiyorum; iyi niyetlerle umutla AK Parti´ye oy verdiniz. Onlar sözlerini tutmadılar, sorunlarınızı çözmediler. 15 yıldır sorunlarınızı çözmeyenler Üsküdar´ı her geçen gün geriletenler şimdi neyi değiştirecekler? Şimdi de hangi hakla 5 yıl daha Üsküdar´ı yönetmeye talipler? Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur. Kördüğüm olmuş kentsel dönüşüm sorununu da çözeceğiz. Kirazlıtepe´de, Yavuztürk´te sesini duyurmaya çalışan bütün mağdurların sesi olacağız.´´ şeklinde konuştu.

‘‘ÜSKÜDAR´I PLANSIZ VE PROGRAMSIZ YÖNETMEYECEĞİZ´´

Üsküdar´da hak, hukuk ve kardeşlik dönemini başlatacaklarını ve Üsküdar´ı yeniden hak ettiği değere kavuşturacaklarını belirten Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Üsküdar´ın en önemli birinci sorunu yüzde 27 ile imar sorunu çıkıyor. Bu imar sorununu söz verdik çözeceğiz. Mevcut Üsküdar Belediyesi yönetimi 12 yıldır imar sorununu çözmek için projeler yapıyor her defasında da söylüyoruz bu şekilde çözülmez diye ancak ağzımızda tüy bitti bizi bugüne kadar hiç dinlemediler yaptıkları planları projeleri Meclis salonuna girmeden 15 dakika önce getiriyorlar bunlara bakın evet ya da hayır diyerek kararınızı bildirin diyorlar. 530 bin insanın yaşadığı 44 ilden büyük Üsküdar´ı işte bu kafalarla yönetiyorlar. Üsküdar Belediyesi 1984´te kuruldu, sonra 1988 bir belediye binası yapıldı, aradan 28 yıl geçti o belediye binası yıkıldı ve başka bir yere yenisi yapıldı. Biz Üsküdar plansız programsız yönetmeyeceğiz. Mahallenin neye ihtiyacı varsa mahalle temsilcileriyle beraber tespit edeceğiz, birileri para kazanma adına proje geliştiriyor o mahallenin ihtiyacı var mı yok mu bakılmıyor. Oraya o yatırım yapılıyor. Biz böyle yapmayacağız.´´

‘‘KİMSENİN CEBİNDEN 5 KURUŞ ÇIKMADAN İMAR SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ´´

10 yıl sonrası göremeyen anlayışla Üsküdar´ı yönetmeyeceklerini kaydeden Kılıç, ‘‘Bizim yapacak olduğumuz bütün projeler ayakları yere basan, yüzyıllar boyu halka hizmet eden projeler olacak. Bunları birlikte başaracağız. İmar sorununu da böyle çözeceğiz. Özellikle merkez mahalleler için hiç kimsenin cebinden bir kuruş çıkmadan kentsel yenilenme ve imar sorununu çözeceğiz. Buradan söz veriyorum. Boğaz bölgesinde özellikle Yavuztürk Mahallesiyle ilgili 2960 sayılı geri görünümlü etkilenme bölgesiyle ilgili TBMM´ne verilen önergenin de takipçisi olacağız. Gerekirse bütün Üsküdarlıları Ankara´ya yığacağız o hakkımızı alacağız.´´ diye konuştu.

Üsküdar´ın en önemli ikinci probleminin otopark sorunu olduğunu vurgulayan Ahmet Kılıç, ‘‘Üsküdar´da adım atamıyoruz, plansız ve programsız yapılan işlemlerin sonucu bu. Ama bizim iktidarımızda bunların hepsini çözeceğiz. Özellikle yer altı otoparklarına yapılana kadar önce mobil otopark uygulamasını devreye alacağız. Vatandaşlar uygulamaya girip bakacak, nerede boş park yeri varsa gidip aracını park edecek. Üsküdar´ın her mahallesine yeraltı otoparkları yapacağız. Kentsel yenilenme yaparken tüm binaların altına otopark yapacağız görüntü kirliliğinin de önünü alacağız.´´ şeklinde konuştu.

‘‘ÇAMLICA-BEYLERBEYİ TELEFERİK HATTI YAPACAĞIZ´´

Üsküdar´ın ulaşım sorununu da çözeceklerini belirten Kılıç, ‘‘Metro ve metrobüs hatlarına direk ulaşım imkânı bulamayan tüm bölgelere ring hatları koyacağız. Çamlıca- Beylerbeyi teleferik hattı projesini hayata geçireceğiz. Burada ana hedef Üsküdar´daki ticaret hacmini artırmak. Üsküdar denize kıyısı bulunan en uzun ilçelerimizden biri ancak turizmden en az faydalanan ilçemiz. Üsküdar´da turizmi geliştireceğiz. Turizme ağırlık vereceğiz. İstanbul´un inci Üsküdar olacak.´´ dedi.

‘‘ÜSKÜDAR DOĞAL AFETLERE HAZIRLIKLI HALE GETİRİLECEK´´

Altyapı sistemini tamamen yenileyerek Üsküdar´daki altyapı sorunlarını da çözeceklerini açıklayan Kılıç, ‘‘Yeni yağmur suyu kanalları ile atık suyu kanalları yapacağız. 4-5 yıl önce Üsküdar´da bir kardeşimizi kaybettik, Üsküdar bundan sonra böyle felaketler yaşamayacak. Afete hazırlıklı bir Üsküdar oluşturacağız. Çok acıdır 99 depreminin üzerinden 20 yıl geçti ama ileriye dönük atılımlar yapılamadı. Üsküdar bir afet planı ile depreme hazırlıklı hale getireceğiz.´´ diye konuştu.

‘‘MODERN KAPALI SEMT PAZARLARI YAPACAĞIZ´´

Üsküdar´a modern kapalı semt pazarları projesini gerçekleştireceklerini söyleyen Kılıç, ‘‘3 ayrı lokasyonda haftanın her günü açık kapalı modern semt pazarları yapacağız, bu pazarlara ring hatları koyacağız. Haftanın 1 günü de kadınlarımız el ürünlerini bu pazarda satacak.´´ dedi.

‘‘HER MAHALLEYE KREŞ AÇACAĞIZ´´

‘‘Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlara okul öncesi iyi bir eğitim vereceğiz.´´ diyen Ahmet Kılıç, her mahalleye bir kreş açacaklarını söyledi.

‘´BEBEKLERİN MASRAFINI BELEDİYE KARŞILAYACAK´´

‘Üsküdar Bebeklerine Sahip Çıkıyor´ projesiyle bebeklerin 40 günlük oluncaya kadar evinden hiç çıkmadan tüm kontrollerini ve sağlık hizmetleri belediye ekipleri tarafından yapılacağına dikkat çeken Kılıç, ‘‘Geleceğimize sahip çıkacağız. Bu süre boyunca bebeğin tüm ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanacak. Üsküdar´ın annelerini de çocuklarını da mutlu edeceğiz. Üsküdar Anne Çocuk Kampüsü Projesiyle anne ve çocukların eğitim alabileceği 3 ayrı kampüsü Üsküdar´a kazandıracağız.´´ şeklinde konuştu.

‘‘ÜSKÜDAR´DA KÜÇÜK ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK´´

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Engelli vatandaşlarımıza yüzde yüz engelsiz bir yaşam sunacağız.  Üsküdar engelli vatandaşlarımızın her yere rahatça erişebileceği engelsiz bir kent olacak. Engelsiz Yaşam ve Yaşlı Bakım merkezleri kuracağız. Üsküdar engelsiz ve yaşlı dostu bir kent olacak. Merkezlerimizde insan onuruna yakışır bir hizmet verecek.

Üsküdar´da küçük esnafın yüzünü güldüreceğiz. Esnafı güçlendireceğiz. Özellikle 15 yıldır bu iktidarın merkez esnafına kan kusturduğunu bir esnaf olarak çok iyi biliyorum. Küçük esnafı canlandırmak ürün ve hizmetlerini halkla buluşturmak reklamını yapmak ve mali açıdan güçlendirmek için e-ticaret desteğini kendilerine sunacağız.

Belediye tarafından verilen tüm maddi destekleri belediye bütçesinden pay ayırmak suretiyle 2 katına çıkaracağız. İhtiyaç sahibi Üsküdarlılar için yeni iş imkanları oluşturacağız.  Üsküdar´daki tüm parkları 7/24 güvenli hale getireceğiz. Tüm parklar 7/24 ışıklandırılmış bir şeklide halkımızın hizmetinde olacak.´´

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, gece gündüz demeden hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim çalışmalarını yoğun mesaide devam ettirdi.
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
İstanbul´un en modern hastanelerinden birisi olan Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi´nin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar´ın emeği olduğunu söyledi.
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü sebebiyle ilçede gerçekleşen etkinliklere katıldı.
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tokatlılar buluşmasına katıldı. “Yapamadığımız ne varsa ikinci dönemde hep birlikte yapacağız” diyen Kılıç´a, Tokatlılardan tam destek geldi.
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
Demokratik Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
Cumhur İttifakı ve AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt´u 100 vizyoner projeyle marka kent yapacaklarını söyledi.
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçimlerine 12 gün kala temposunu arttırarak seçim çalış çalışmalarını sürdürüyor.
 İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
Ataşehir Kastamonulular Derneği tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi´ne katılan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, ‘´Çanakkale´yi geçilmez yapan bağımsızlık ülküsünden vageçmeyen Anadolu´dur.´´ dedi.
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı Bayrampaşa´da düzenlenen görkemli bir programla kutlandı.
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
Çekmeköy´de AK Parti, CHP ve İYİ Parti´ye üye bir grup düzenlenen törenle Demokrat Parti (DP) saflarına katıldı.
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
CHP´nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Yerel seçimler öncesi Kartal´da sıkmadık el, bakmadık göz bırakmak istemeyen Yüksel, Soğanlık´ta katıldığı etkinliklerde halka projelerini anlattı.
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
Gaziosmanpaşa mitinginde coşkulu kalabalığa müjdeler veren Erdoğan, “İstanbul´da Binali Yıldırım´ın, Gaziosmanpaşa´da Hasan Tahsin Usta´nın kazanmasıyla önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa´yı da İstanbul´u da Türkiye´yi de beraber ayağa kaldıracağız.” dedi.
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Albatros Sahili´nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, hayvan hakları konusunda duyarlılıkla ve hedef büyüterek yürüdüğü yolu ‘Patili Dostlar Manifestosu´ ile perçinledi.
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirilen Silahtarağa Tüneli ve bağlantı yolları tamamlandı.
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, ORC Araştırma Şirketi´nin Çekmeköy Belediye Başkanlığı Seçimi için yaptırdığı ´anket´ çalışmasına tepki gösterdi.
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, bağımlılıkla mücadelede önce bataklığı kurutmanın önemine dikkat çekti.
Sipahi´den Okul Ziyareti
Sipahi´den Okul Ziyareti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, okul ziyaretlerinde bulunup çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, başkan olmadan çalışmalara başladı. Bir sağlık ekibi görevlendiren Sipahi, Çekmeköy genelinde vatandaşlara sağlık taraması yaptırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:16 15:37 17:55 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Label

Label