MİNİK ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN AYDINER’DEN ALDI

KÜÇÜKÇEKMECE GÖL ŞENLİĞİ'NE REKOR KATILIM

KERBELA ŞEHİTLERİ TUZLA’DA ANILDI

KARTAL’DA METRUK BİNALARA GEÇİT YOK

İBB, YETİM, ÖKSÜZ, ENGELLİ VE ŞEHİT ÇOCUKLARINA YARDIM MİKTARI ARTIRDI

ARNAVUTKÖY’DE HOBİ VE MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR

BEYLİKDÜZÜLÜ MİNİKLER SAĞLIK KONTROLLERİNİ EĞLENEREK YAPTIRDI

ADEF’DEN AMASYA TAMİMİ ÖZEL 100.YIL ANMA PROGRAMI

Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) tarafından geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen Amasya Tamimi Anma programı 100. yıla özel bir konsepte kutlandı.

22 Haziran 1919 günü Amasya'da Saraydüzü Kışlası'nda Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının yayımladığı Amasya Tamimi, tam 100. yıl sonra 22 Amasya Dernekleri Federasyonu tarafından hazırlanan özel bir programla kutlandı.

ADEF Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Duman'ın yaptığı sunumdan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra Amasya Tamimi’nin önemi İzzettin Çalışlar ve Dr. Orhan Çekiç tarafından slaytlar eşliğinde davetlilere anlatıldı.

DİKEN: ‘‘AMASYA TAMİMİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURTULUŞ VE KURULUŞ REÇETESİDİR’’

Daha sonra konuşan ADEF Genel Başkanı Saim Diken, ‘‘Amasya Tamimi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluş reçetesidir. ‘Vatanın kurtuluşu ancak milletin azim ve kararlılığı ile olacaktır’ diye yayımlanan Amasya Tamimi ile tüm Türkiye’ye verilen mesajlarla önemini ortaya koymuştur. Biz Amasyalılar olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Amasya’mızda böylesine önemli kararların alınmasıyla herkesten daha çok mutluyuz. Dedelerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü öyle anlamışlar öyle bağırlarına basmışlar ki biz torunları hâlâ onu anlamamakta güçlük çekiyoruz.'' diye konuştu.

Daha sonra CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, CHP Amasya 24.Dönem Milletvekili Ramis Topal, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, ADEF Kurucu Başkanı İsmet Abacı, söz alarak Amasya Tamimi’nin önemine dikkat çekti.

Zeybek oyunu ve şiir dinletilerinin ardından toplu resim çekildikten sonra program sona erdi.