KÜÇÜKÇEKMEKCE BELEDİYE BİNASI ÖRNEK OLUYOR
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi binasının enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.
Tarih: 5.2.2015 00:40:17 / 89 okunma / 0 yorumKüçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi binasının enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.

Küçükçekmece belediye binası Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğini taşıyor. Doğa dostu yeşil binayı diğer binalardan ayıran en önemli özelliği ise birçok konuda enerji tasarrufu sağlaması.

 ‘ENERJİ TASARRUFU KONUSUNDA İLKLERE İMZA ATTIK’

“Küçükçekmece Belediyesi olarak biz, örnek bir bina yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bina bizden sonraki nesillere kalacak. Zaman geçtikçe ne kadar faydalı bir şey yaptığımız daha da çok anlaşılacak” diyerek yeşil sertifikalı doğa dostu binaların sayısının artması gerektiğini kaydeden Başkan Karadeniz, Küçükçekmece Belediyesi kamu binasının özellikle enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.

‘BU BİNALAR ENERJİ KULLANIMI SORUNLARINA SON VERECEK’

Güneş enerjisi kullanılarak sıcak su elde edildiğini, binanın doğalgazla kendi elektriğini ürettiğini, aydınlatma otomasyonu ile de binanın enerji tasarrufu sağladığına dikkat çeken Başkan Karadeniz, “Enerji verimliliği maksimum seviyede olan konforlu bir bina. Böyle binalar sayesinde enerji kullanımı konusunda yaşanan sorunların önüne geçilecek. Sürdürülebilir enerji ülkemizin refahı ve enerji güvenliği için çok önemli” diye konuştu. Küçükçekmece Belediye binasının dikkat çekici özelliklerinden bazıları ise şunlar:

ISITMA VE SOĞUTMA İHTİYACI TRİJENERASYON SİSTEMİ İLE KARŞILANIYOR

Binanın ısıtma, soğutma ve elektrik enerjisinin bir kısmı ‘Trijenerasyon’ sistemi ile karşılanıyor. Bu şekilde doğalgaz motorları ile hem elektrik enerjisi üretilmekte hem de atık ısının enerjisinden faydalanılarak bina ısıtma ve soğutma ihtiyacı karşılanmakta. Bu toplam ısıtma ve soğuma gücünün dörtte birine denk geliyor.

SICAK SU İHTİYACI GÜNEŞ TANKLARINDAN SAĞLANIYOR

Bina soğutmasında ise, gece düşük tarifeden alınan elektrikle buz depolama tanklarında üretilen enerji kullanılıyor. Sıcak su ihtiyacı ise 100 metrekarelik alanda konumlandırılan 39 adet güneş panelleri ile sağlanıyor.

BU BİNADA ATIK SULAR BİLE DEĞERLENDİRİLİYOR

Binada atık sular da wc rezervuarlarında kullanılırken; yağmur sularından ise bahçe sulama ve peyzaj alanlarında faydalanılıyor. Ülkemizde enerji tüketiminin yüzde 20’sinin aydınlatmaya gittiğini düşündüğümüzde aydınlatma otomasyonu ile de enerji tüketiminin azaltılması sağlanmış durumda. 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tokat Dostluk Grubu hemşerilerini iftarda bir araya getirdi
Tokat Dostluk Grubu hemşerilerini iftarda bir araya getirdi
Tüm dünyada Ramazan coşkusunun yaşandığı günlerde, Tokat Dostluk Grubu, Ramazan´da etkinlilerine bir yenisini ekledi. Sancaktepe Sosyal Yaşam Alanı´nda yapılan 300 kişilik iftar programında, ramazanın manevi havası ilahiler ve konuşmalarla Tokatlılara yaşatıldı.
Alibeyköy Cep Otogarı Bayrama Hazır
Alibeyköy Cep Otogarı Bayrama Hazır
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, cep otogarı projesini ilk ayağı olan Alibeyköy Cep otogarında verilen hizmet kalitesini artırmak için bayram öncesi çalışmalarını tamamladı.
BEM-BİR-SEN 7 NO´LU ŞUBE´DEN BİRLİK İFTAR
BEM-BİR-SEN 7 NO´LU ŞUBE´DEN BİRLİK İFTAR
Geleneksel iftar yemeğini bu yılda veren BEM-BİR-SEN 7 No´lu Şube´sinin Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı´nda düzenlenen iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Ramazan´da Yenikapı ve Maltepe otoparkları ücretsiz
Ramazan´da Yenikapı ve Maltepe otoparkları ücretsiz
İSPARK Yenikapı ve Maltepe şehir parkında vatandaşlara Ramazan ayı boyunca ücretsiz hizmet verecek.
 AHMED YÜKSEL ÖZEMRE ÜSKÜDAR´DA ANILDI
AHMED YÜKSEL ÖZEMRE ÜSKÜDAR´DA ANILDI
Üsküdar´ın yetiştirdiği büyük ilim adamı Prof. Dr. Ahmed Yüksel Özemre ölümünün 7. yıl dönümünde Burhan Felek Köşkü´nde düzenlenen etkinlikle anıldı.
Doğu Türkistan´da Şehit Edilenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Doğu Türkistan´da Şehit Edilenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
İstanbul Ülkü Ocakları Anadolu Yakası Bölge Başkanlığı, Doğu Türkistan´da şehit edilen müslümanlar için Cuma namazına müteakip Tuzla- Sultan 1. Ahmet Camii´nde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi Ziyarete Açıldı
Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi Ziyarete Açıldı
İstanbul´da mübarek gün ve aylarda vatandaşların en sık ziyaret ettiği mekanların başında gelen Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi, yaklaşık iki yıl süren restorasyonun ardından törenle açıldı.
100 kurumdan 550 kişi ile İstanbul´da deprem tatbikatı
100 kurumdan 550 kişi ile İstanbul´da deprem tatbikatı
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından afet ve acil durumlara ilişkin birimlerin koordinasyonunu sağlamak için hazırlanan Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İstanbul´da yapılan bir tatbikatla test edildi.
Hoşgeldin Onbir Ayın Sultanı Ramazan
Hoşgeldin Onbir Ayın Sultanı Ramazan
Sultanbeyli Belediyesi Onbir Ayın Sultanı Ramazan´ın ilk etkinliğini Gölet Parkı´nda gerçekleştirdi. Ramazan Ayı´nın ilk konukları Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve sanatçı Abdurrahman Önül oldu.
BAŞKAN HASAN CAN; “BU RAMAZAN ÇANAKKALE´Yİ ÜMRANİYE´YE TAŞIDIK”
BAŞKAN HASAN CAN; “BU RAMAZAN ÇANAKKALE´Yİ ÜMRANİYE´YE TAŞIDIK”
Ramazan için hummalı çalışmalarını tamamlayan Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Meydan´ına kurduğu Çanakkale Şehitlik Abidesi ve Çanakkale esintilerini taşıyan dev çadırda, Ramazan ayını en güzel şekilde idrak edebilmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek.
KRONİK HASTALIĞI OLANLARA RAMAZAN ÖNERİLERİ
KRONİK HASTALIĞI OLANLARA RAMAZAN ÖNERİLERİ
Ramazan ayında sıcaklarla birlikte uzun saatler oruçlu olmak sindirim sistemini olumsuz etkileyebiliyor.
KARKON YENİ BAŞKANINI SEÇTİ!
KARKON YENİ BAŞKANINI SEÇTİ!
Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) Üsküdar Kız Kulesi Restaurant´ta düzenlenen bir Genel Kurul ile yeni Başkanını seçti. Uzun yıllar Karadeniz Konfederasyonu´nda birlik ve beraberliği sağlayan , Karadenizlileri bir araya toplayan Tahsin Usta görevini Sıtkı Ada´ya devretti.
 Marmara Elazığlılar Derneği´nden  Anlamlı Kampanya
Marmara Elazığlılar Derneği´nden Anlamlı Kampanya
Marmara Elazığlılar Derneği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı bir açıklama yaparak, MARED olarak, Fikret MEMİŞOĞLU´nun doğumunun 100. Yılı olması nedeniyle; 2015 yılını “Fikret MEMİŞOĞLU Yılı” ilan ettiklerini belirtti.
SABRİ BALAMAN´DAN SEÇİM ANALİZİ
SABRİ BALAMAN´DAN SEÇİM ANALİZİ
Siyaset Yorumcusu Sabri Balaman´ın seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmesi kamuoyunda geniş yankı buldu. Sitemizdeki köşe yazısını okuyanlar bu değerlendirmelerin birçok gerçeği dile getirdiğini ifade ettiler.
AVRUPA´DA ÜSKÜDAR´IN BİLEĞİNİ BÜKEN ÇIKMADI
AVRUPA´DA ÜSKÜDAR´IN BİLEĞİNİ BÜKEN ÇIKMADI
Üsküdar´ın hentbol, atletizm, futbol, judo, tekvando gibi branşlarda elde ettiği başarıların yanına Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası eklendi.
‘‘ÇOCUKLARINIZI KARNELERİYLE DEĞERLENDİRMEYİN´´
‘‘ÇOCUKLARINIZI KARNELERİYLE DEĞERLENDİRMEYİN´´
Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2014-2015 eğitim öğretim yılı kapanış programı düzenlendi. Programda ilginç mesajlar verildi. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi´nde düzenlenen programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
CAHİT ZARİFOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI
CAHİT ZARİFOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI
Şair Cahit Zarifoğlu ölümünün 28. yıldönümünde Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte mezarı başında anıldı.
BAŞKAN GENÇ OYUNU KULLANDI
BAŞKAN GENÇ OYUNU KULLANDI
Sarıyer Belediye Başkanı Sn. Şükrü Genç; Hisarüstü Türkan Şoray İlköğretim Okulunda oyunu kullandı.
Oyunu Kullanan Başkan Kılıç’tan Sağduyu Çağrısı
Oyunu Kullanan Başkan Kılıç’tan Sağduyu Çağrısı
Oyunu Dumlupınar Ortaokulu’nda kullanan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepelilerin sağduyusuna güveniyor, seçimi dostluk, barış ve kardeşlik içerisinde geçireceğimiz düşünerek, sandıktan çıkan sonucun milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
ALTIN ŞEHİRDEN ALTIN ÖDÜL
ALTIN ŞEHİRDEN ALTIN ÖDÜL
Üsküdar Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında Park Bahçeler Müdürlüğü’nün yapımını tamamladığı 8 yeni parkın tanıtımını yaptı. Başkan Hilmi Türkmen de, ‘Üsküdar`ın en çevreci vatandaşı seçilen SamiyeKarabul’u altınla ödüllendirdi.
RAMAZAN ÖNCESİ FIRINLAR VE İMALATHANELERE DENETİM
RAMAZAN ÖNCESİ FIRINLAR VE İMALATHANELERE DENETİM
Üsküdar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala , ilçedeki fırınlara yönelik yaptığı denetimlerin yanı sıra ilçedeki lokanta ve gıda imalatı yapan firmalarada denetimi sıklaştırdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.6792
EURO
2.944
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Rüzgarlı
30°
21°
Perşembe
Güneşli
30°
21°
Cuma
Güneşli
31°
21°
Cumartesi
Güneşli
28°
20°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:13 05:31 13:19 17:19 20:49 22:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları