KÜÇÜKÇEKMEKCE BELEDİYE BİNASI ÖRNEK OLUYOR
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi binasının enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.
Tarih: 5.2.2015 00:40:17 / 60 okunma / 0 yorumKüçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediyesi binasının enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.

Küçükçekmece belediye binası Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olma özelliğini taşıyor. Doğa dostu yeşil binayı diğer binalardan ayıran en önemli özelliği ise birçok konuda enerji tasarrufu sağlaması.

 ‘ENERJİ TASARRUFU KONUSUNDA İLKLERE İMZA ATTIK’

“Küçükçekmece Belediyesi olarak biz, örnek bir bina yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bina bizden sonraki nesillere kalacak. Zaman geçtikçe ne kadar faydalı bir şey yaptığımız daha da çok anlaşılacak” diyerek yeşil sertifikalı doğa dostu binaların sayısının artması gerektiğini kaydeden Başkan Karadeniz, Küçükçekmece Belediyesi kamu binasının özellikle enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığını söyledi.

‘BU BİNALAR ENERJİ KULLANIMI SORUNLARINA SON VERECEK’

Güneş enerjisi kullanılarak sıcak su elde edildiğini, binanın doğalgazla kendi elektriğini ürettiğini, aydınlatma otomasyonu ile de binanın enerji tasarrufu sağladığına dikkat çeken Başkan Karadeniz, “Enerji verimliliği maksimum seviyede olan konforlu bir bina. Böyle binalar sayesinde enerji kullanımı konusunda yaşanan sorunların önüne geçilecek. Sürdürülebilir enerji ülkemizin refahı ve enerji güvenliği için çok önemli” diye konuştu. Küçükçekmece Belediye binasının dikkat çekici özelliklerinden bazıları ise şunlar:

ISITMA VE SOĞUTMA İHTİYACI TRİJENERASYON SİSTEMİ İLE KARŞILANIYOR

Binanın ısıtma, soğutma ve elektrik enerjisinin bir kısmı ‘Trijenerasyon’ sistemi ile karşılanıyor. Bu şekilde doğalgaz motorları ile hem elektrik enerjisi üretilmekte hem de atık ısının enerjisinden faydalanılarak bina ısıtma ve soğutma ihtiyacı karşılanmakta. Bu toplam ısıtma ve soğuma gücünün dörtte birine denk geliyor.

SICAK SU İHTİYACI GÜNEŞ TANKLARINDAN SAĞLANIYOR

Bina soğutmasında ise, gece düşük tarifeden alınan elektrikle buz depolama tanklarında üretilen enerji kullanılıyor. Sıcak su ihtiyacı ise 100 metrekarelik alanda konumlandırılan 39 adet güneş panelleri ile sağlanıyor.

BU BİNADA ATIK SULAR BİLE DEĞERLENDİRİLİYOR

Binada atık sular da wc rezervuarlarında kullanılırken; yağmur sularından ise bahçe sulama ve peyzaj alanlarında faydalanılıyor. Ülkemizde enerji tüketiminin yüzde 20’sinin aydınlatmaya gittiğini düşündüğümüzde aydınlatma otomasyonu ile de enerji tüketiminin azaltılması sağlanmış durumda. 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYDU
ÇOCUKLAR EĞLENCEYE DOYDU
Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği`nde çocuklar, gönüllerince eğlendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti çocuklarımıza emanet ettiğini belirterek, “Bizler Cumhuriyetin çocukları için, her günün bayram tadında geçtiği bir gelecek için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
Fatih’te 23 Nisan Şenliği Hafta Sonu da Devam Etti
Fatih’te 23 Nisan Şenliği Hafta Sonu da Devam Etti
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’ne katılan binlerce yüzlerce çocuk, kurulan oyun alanlarında gönüllerince eğlenerek keyifli bir gün yaşadı. Fatih Belediyesi Bilgi Evleri tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘7. Bilgi Evleri Çocuk Şenliği’ düzenlendi. Fındıkzade Çukurbostan Parkı’nda bir araya gelen binlerce çocuk, kendileri için kurulan alanlarda çeşitli oyunlar oynanıp gönüllerince eğlendi.
BAŞKAN USTA: ‘SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARINI KINIYORUZ’
BAŞKAN USTA: ‘SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARINI KINIYORUZ’
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Diller Hz. Muhammed’i Söylüyor’ adlı konserde ünlü sanatçı Eşref Ziya Terzi sahne aldı. Hasan Tahsin Usta, ‘Sözde Soykırımı ortaya atarak vatandaşların kafasını karıştıran Batılıları ve Yahudi lobilerini kınıyoruz’ dedi. Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Peygamber Efendimizin Doğumunun 1444’üncü yılını kutlamak için Gaziosmanpaşa Meydanında “Diller Hz. Muhammed’i Söylüyor’ isimli program düzenledi. Ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez’in sunuculuğunu yaptığı programda ünlü sanatçı Eşref Ziya Terzi, Peygamber Efendimizi anlatan eserlerini seslendirdi. Etkinlikte sahne alan sanatçı Serdar Tuncer’in okuduğu şiirler ve kum sanatçısı Veysel Çelikdemir’in kumdan yaptığı şekiller vatandaşlardan büyük beğeni topladı.
5. Ataşehir 23 Nisan Çocuk Şenliği Parklarda Kutlandı
5. Ataşehir 23 Nisan Çocuk Şenliği Parklarda Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 5. Ataşehir 23 Nisan Çocuk Şenliği Ataşehir’de dört ayrı parkta kutlandı.
ÜMRANİYE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI`NDAN "ERMENİ SOYKIRIMI YALANI" KONFERANSI
ÜMRANİYE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI`NDAN "ERMENİ SOYKIRIMI YALANI" KONFERANSI
Ümraniye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı "Ermeni Soykırımı Yalanı" adlı konferansla gündeme dair önemli açıklamalarda bulunulacak bir konferans düzenliyor.
BAŞKAN KARADENİZ ÇOCUKLARLA EL ELE
BAŞKAN KARADENİZ ÇOCUKLARLA EL ELE
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen ‘Küçükçekmece Belediyesi Anaokulu Çocuklarla El Ele Yürüyüşü’ renkli görüntüler yaşandı. Küçükçekmece Hürriyet Caddesi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen yürüyüşe, AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Muş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Delen, pek çok anaokulu öğrencisi, velisi ve belediye meclis üyesi katıldı.
PİNHANİ ÇOCUKLARA BAYRAM YAŞATTI
PİNHANİ ÇOCUKLARA BAYRAM YAŞATTI
Küçükçekmece Belediyesi`nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında sahne alan Pinhani, şarkılarıyla çocuklara unutulmaz bir bayram yaşattı.
Şişli’de Çocuklar, 23 Nisan Coşkusunu Atiye ile Yaşadı
Şişli’de Çocuklar, 23 Nisan Coşkusunu Atiye ile Yaşadı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünya çocukları, Şişli’de bayram coşkusu yaşadı.
MEDICANA ÇAMLICA HASTANESİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VE ERDİL KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ İLE KUTLADI!
MEDICANA ÇAMLICA HASTANESİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ VE ERDİL KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ İLE KUTLADI!
Medicana Çamlıca Hastanesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Amerikan Kültür Koleji ve Erdil Koleji Öğrencileri ile bir araya geldi.
Ataşehir’de 23 Nisan Törenler Kutlandı
Ataşehir’de 23 Nisan Törenler Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.
23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Sardı
23 Nisan Coşkusu Beykoz’u Sardı
Dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 8. Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı Halk Dansları Çocuk Festivali kardeş şehirlerden gelen çocukların dans ve gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
ÜMRANİYE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BAŞKANI ONUR UZUN`DAN 23 NİSAN VE REGAİB KANDİLİ MESAJI
ÜMRANİYE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BAŞKANI ONUR UZUN`DAN 23 NİSAN VE REGAİB KANDİLİ MESAJI
.
EN GÜZEL BAYRAM BU BAYRAM
EN GÜZEL BAYRAM BU BAYRAM
Ulusal Egemenlik Haftası süresince birbirinden renkli ve coşkulu etkinliklere imza atan Sarıyer Belediyesi, TBMM’nin açılışının 95. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha adına yakışır bir şekilde sevinç ve coşkuyla kutladı.
Koltuk Çocukların Oldu
Koltuk Çocukların Oldu
Minik belediye başkanları öğretmenlere zam istedi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamında minik öğrencileri konuk etti. Minik belediye başkanları, koltuğu oturur oturmaz, öğretmenlerin maaşının artırılmasını istedi.
Başkan Usta’dan Regaib Kandili Mesajı
Başkan Usta’dan Regaib Kandili Mesajı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, mübarek üç ayların müjdecisi Regaib Kandili dolasıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Usta’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Başkan Usta’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ataşehir’de Koltuklar Çocukların
Ataşehir’de Koltuklar Çocukların
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ataşehir’de başladı. Ülke genelinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yönetim koltukları bir günlüğüne çocuklara devrediliyor. Ataşehir’de bu yıl Belediye Başkanlığı koltuğuna ilköğretim öğrencisi Muhammed Ammar Albayrak oturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sebebiyle Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Mustafa Öncel İlkokulu öğrencilerinden Muhammed Albayrak Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz’ın makam koltuğuna oturdu.
23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI
23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI
Küçükçekmece Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği Çocuk Şenliği, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde başladı.
İstanbul Ülkü Ocakları`ndan "Kabe" Protestosu
İstanbul Ülkü Ocakları`ndan "Kabe" Protestosu
İstanbul Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Üsküdar Belediyesi tarafından ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri kapsamında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi`nin bahçesine kurulan ve içinde Kâbe maketi bulunan "Asr-ı Saadet Köyü" projesini protesto etti.
Gönüller O’nun Sevgisiyle Çağladı
Gönüller O’nun Sevgisiyle Çağladı
Rahmet Peygamberi, iki cihan güneşi Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşrifleri vesilesiyle Beykoz’da Kutlu Doğum Haftası Özel Programı tertip edildi. Hz. Muhammed (s.av)’in örnek yaşamı ve eşsiz ahlakının anlatıldığı programda gönüller bir kez daha O’nun sevgisi ve aşkıyla çağladı.
“BANA SOSYAL MEDYANI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM’’
“BANA SOSYAL MEDYANI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM’’
Stajyer öğrencilere kariyerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Ercan Öge, ‘’Aranan bir insan olmak için güçlere sahip olmak gerekir. Disiplinsizlikten uzaklaştığınızda başarınız artar” diye konuştu. Küçükçekmece Belediyesi’nde görevli stajyer öğrencilere, “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi’’ verildi. Küçükçekmece Belediye Binasında İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitimde, İstanbul Aydın Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Öge, öğrencilere CV hazırlama ve kendi kariyerlerini planlama konularında bilgi verdi. Eğitime Küçükçekmece Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Fatih Yavuz ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Veysel Kaya ile öğrenciler katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.7243
EURO
2.9538
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
22°
13°
Çarşamba
Güneşli
19°
12°
Perşembe
Parçalı bulutlu
16°
11°
Cuma
Parçalı bulutlu
18°
12°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
4:05 5:59 13:12 17:02 20:08 21:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj
Tüm Roportajlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları