BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

19 MAYIS’TA BEŞİKTAŞ’IN BÜTÜN SOKAKLARI VE CADDELERİNDE BAYRAM COŞKUSU SÜRECEK!

Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda birbirinden renkli etkinliklere imza atarak vatandaşların bayram coşkusuna ortak olacak.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat mobil kortejle ilçenin bütün sokak ve mahallerini dolaşarak komşularının bayramını kutlayacak. Saat 21.00’da ise bütün Beşiktaş tek yürek olup pencere ve balkonlardan İstiklal Marşı’nı okuyacak.

Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs’le mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ata’sına sahip çıkarak, gün boyu sürecek etkinlikler düzenleyecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılımıyla sabah saat 10.00’da Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde resmî tören gerçekleşecek. Saatler 14.00’ı gösterdiğindeyse Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası önünden Başkan Rıza Akpolat’ın da katılımıyla 101.Yıl Mobil Kortej etkinliği bando ekibiyle birlikte start alacak. Beşiktaş’ın bütün sokakları ve mahallerinde Ata’mızın sevdiği marşlar ve parçalar çalınarak bayram coşkusu doyasıya yaşanacak. Saat 14.00’da Beşiktaş Belediyesi’nin Youtube kanalında sevilen yazar ve şair Sunay Akın Beşiktaş sakinleriyle birlikte olacak. Programın akışında ayrıca zeybek gösterisi ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinletisi de yer alacak. 

MİLLİ MÜCADELE’NİN 101. YILI ÇEŞİTLİ DİJİTAL ETKİNLİKLER İLE DE KUTLANACAK

Beşiktaş Belediyesi ve Biryudumkitap iş birliği ile Atatürk hakkında yazılmış ve Atatürk’ün sevdiği kitaplardan oluşan özel bir kitap listesi hazırlandı. Kitapseverler Beşiktaş Belediyesi özel koduyla Biryudumkitap uygulaması üzerinden ücretsiz olarak 60 gün boyunca bu kitaplara erişebilecek.

Kitapseverler ayrıca Audioteka uygulaması üzerinden Beşiktaş Belediyesi’nin kütüphanesinde yer alan sesli kitaplara yine Beşiktaş Belediyesi’ne özel bir kodla 30 gün boyunca ücretsiz olarak erişebilecek. Kütüphanede Cumhuriyet tarihimizin en önemli eserlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserinin tamamının sesli versiyonu ile klasik eserlerin sesli versiyonları bulunuyor. Vatandaşlar besiktascagdas.com sitesindeki online dijital sergiyi de 19 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında ziyaret edebilecek.

Son olarak, Konaklar Mahallesi’nde LED araçlarıyla görkemli bir atmosfer oluşturulacak ve saat 21.00’da tüm Türkiye’de olduğu gibi tek yürek olup balkon ve pencerelerden İstiklal Marşı okunacak.