RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 01 Aralık 2013, Pazar 15:14:09 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye Esnaf Odası Başkan Adayı Mehmet Özdil Ümraniyeli Esnaflara Seslendi

Ümraniye Esnaf Odası Başkan Adayı Mehmet Özdil Ümraniyeli Esnaflara Seslendi
Ümraniye Esnaf Odası Başkan Adayı Mehmet Özdil Ümraniyeli Esnaflara Seslendi

Ümraniye Esnaf Odası seçimleri yaklaştıkça esnaftaki heyecanda artmaya başladı. Ümraniye Esnaf Odası Başkan adayı Mehmet Özdil, seçimlerle ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, esnaflara çağrıda bulunarak haklarına sahip çıkmasını söyledi.

 “25 yıldır yanlış yönetim anlayışıyla yıllardır idare edilmekte olan esnafımızı, sadece aidat ödemek mecburiyetinde bırakan şimdiki yönetim, bugüne kadar esnafa ne kazandırmıştır ve bugüne kadar esnafımız odasından ne hizmet alabilmiştir? Sormak lazım “ diyen Özdil, “Artık esnaflarımız haklarını aramalı ve odasına sahip çıkarak kendisine hiçbir fayda sağlamayan şimdiki yönetime dur demelidir” dedi.

Esnaflara da seslenen Özdil, “ ESNAF ARKADAŞLARA DİYORUM Kİ: Esnaf Odamıza hep birlikte SAHİP ÇIKALIM, Bu yanlış zihniyete birlikte DUR DİYELİM, Odamızın vakfa aktarılan mülklerini GERİ ALALIM” dedi.

Göreve geldiklerinde projelerini de açıklayan Özdil, “Esnafımızın her türlü sorun ve sıkıntısını çözmek için belediyelerimizden, bakanlıklara kadar kurum ve kuruluşlarla sıcak bir işbirliği kurup 7/24 mutlu, üzüntülü günlerinde omuz omuza olacağız.

Esnafımızın Vergi dairesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, SGK, Devlet Hastanesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumlarımızla zorluk çekmeden ve çekinmeden, arkalarında esnaf odasının ve birlikteliğimizden doğan güçle işlemlerini kolayca halletmelerini sağlayacağız.

Esnaf Sanatkârlar sicil müdürlüğünü, esnaf odasına yakın bir yerde konumlandırılmasını sağlayacağız.

Esnafımızın iş yerlerini iyileştirmek ve daha da geliştirmek için mavi bayrak ve esnaf kart adı altında projemizi aktif hale getirerek, odamızda kayıtlı olan esnaflarımızın birbirleri ile ticaret yapmaları için gerekli alt yapıyı kuracağız. Bu projemizle esnafımızın ciro artışlarını planlamaktayız.

Güvenilirliği, iş bilirliği, teknikten, satışa ve müşteri ilişkilerine kadar birçok farklı alanda değerlendirmeye tabi olan bu mavi bayrak gerekli komisyonların çalışması ile esnafımıza verilecektir. Böylelikle esnafımız yapacağı veya yaptıracağı çalışmalarda esnaf odamız her iki tarafa garantör olacaktır.

Esnaf odası üyelerimize; her türlü problemlerinde destek olabilmek için ücretsiz 7/24 hizmet verecek hukuk bürosuyla anlaşma yapacağız.

Hizmet komisyonları kurup; sağlıktan eğitime, ticaretten reklama (vs) esnafımızın hizmet alacağı faaliyet alanlarında hem bilgilendirilmelerini hem de sorunsuz hizmet alabileceği yönlendirmelerini esnafımıza sağlayacağız.

Esnaf çocuklarımızın eğitimlerine sorunsuz devam etmeleri için, odamız tarafından burs imkanı sağlayacağız.

Esnafımızın düğün, cemiyet ve eğitim alanında dayanışmalarını sağlayacak sosyal tesis binası yapacağız.

Tüm esnafımızın işyeri sahibi olmasını istiyoruz. Projemizi hayata geçirmek için belediyelerle ve kooperatiflerle işbirliği yapacağız.

Esnafımızın teknik ve bilgisel birikimini artırmak için, Muhasebe, Hukuk, Ticaret, İşletme, satış ve müşteri memnuniyeti gibi alanlarda esnaf kursları düzenleyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Mehmet Özdil Kimdir?

1968 yılı Ümraniye doğumludur. Lise mezunu olan Özdil aslen Şilelidir. Ümraniye’de yıllarca esnaflık yapan Mehmet Özdil ailesinin 4 çocuğundan biridir. Evli ve 2 çocuklu olan Özdil Üsküdar ve Ümraniye semtlerinde 25 yılı aşkın bir süredir esnaflık yapmaktadır.

Esnaflık faaliyet alanı olarak Beyaz eşya, Restoran işletmeciliği ve Telekomünikasyon alanlarında hizmet vermektedir.4 yıldır Ümraniye Esnaf Kefalet Kooperatif üyesi,3 yıldır ise Yönetim kurulunda aktif görev üstlenmektedir.

Ülkemiz, çevre ve bölge sorunlarına duyarlı olan Özdil, Şile Ağva Civar Köyleri dernek başkan vekilliği, Şile Yıldız Spor Kulübü başkan yardımcılığı görevlerini halen devam ettirmektedir.2004 yılında Ömerli’den Belediye Başkan Adayı olmuştur. Halen Ümraniye’de esnaflık yapmaktadır.2014 yılında yapılacak olan Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan adayıdır.


Twitter'da Paylaş!
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Faydalı Linkler

© Copyright 2010 Doruk Dizayn Doruk Haber
Her hakkı saklıdır.