Kanun, Klarnet ve Ud Büyüledi
The Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.
Tarih: 28.3.2015 21:24:39 / 99okunma / 0yorumThe Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.

Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski ve Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, TSKM’de muhteşem bir konsere imza attı. The Secret Trio büyüleyici konserinde, Ortadoğu’nun komalı makamlarını, doğaçlama geleneğini ve Balkanların dans ritimlerini; caz, rock, klasik müzik ve etnik müziklerin müzikal öğeleriyle harmanlayarak, dinleyicilerine, eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Kökenleri Türkiye, Ermenistan ve Makedonya çingenelerine dayanan bu üç müzisyen, alışılmışın dışındaki armonilerle ezgileri ince ince işleyerek, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

THE SECRET TRIO

Kanunda Tamer Pınarbaşı, klarnette İsmail Lumanovski ve udda Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, üç virtüözün aynı anda üçten fazla enstrümanı çaldığını düşündürten sıra dışı birliktelik ile ortaya çıktı. The Secret Trio, konserlerinde tek bir geleneğe bağlı kalmaksızın geleneksel ezgileri ve yeni bestelerini, zengin doğaçlamalarla dinleyiciye sunuyor.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TSKM Perdelerini Açıyor
TSKM Perdelerini Açıyor
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi (TSKM), yeni sezonda kapılarını dopdolu bir programla açıyor. 7 Eylül´de kapılarını seyircilerine açacak TSKM, çocuk oyunlarından tiyatroya, konserlerden sergilere, sinema gösterimlerinden panellere kadar bir dizi etkinlikle, Maltepelilere unutulmaz bir sezon yaşatacak.
21 USTA ŞAİR GÖL SAATLERİ´NDE BULUŞUYOR
21 USTA ŞAİR GÖL SAATLERİ´NDE BULUŞUYOR
Şiir dostlarını bir araya getiren ‘Göl Saatleri Şiir Akşamları´ etkinliğinin 4´üncüsü 3 ve 5 Eylül tarihlerinde yapılacak. Etkinliğe 21 ünlü şair katılacak.
  KLASİK SANATLARIMIZDA EN İYİLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
KLASİK SANATLARIMIZDA EN İYİLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı´nın birlikte gerçekleştirdikleri 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması´nda ödüller sahiplerini buldu.
AHMET YENİLMEZ´İN ´GÜL SEVDASI´ İSİMLİ OYUNU GAZİOSMANPAŞA´DA BEĞENİYLE İZLENDİ
AHMET YENİLMEZ´İN ´GÜL SEVDASI´ İSİMLİ OYUNU GAZİOSMANPAŞA´DA BEĞENİYLE İZLENDİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi´nin Ramazan etkinlikleri kapsamında sahne alan usta sanatçı Ahmet Yenilmez, ‘Gül Sevdası´ isimli tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı.
TÜRK VE KAZAK RESSAMLAR ASTANA´DA BULUŞTU
TÜRK VE KAZAK RESSAMLAR ASTANA´DA BULUŞTU
Küçükçekmece Belediyesi´nin katkılarıyla hayata geçirilen ‘Türkiye´den Kazakistan´a, Astana´dan İstanbul´a Sanat Köprüsü Sergisi ve Resim Çalıştayı´ projesinin ikinci ayağı Kazakistan´da gerçekleştirildi.
GAZİOSMANPAŞA´DA İBRAHİM SADRİ´DEN ŞİİR DİNLETİSİ
GAZİOSMANPAŞA´DA İBRAHİM SADRİ´DEN ŞİİR DİNLETİSİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe halkının ‘On bir ayın sultanı´ Ramazan ayının manevi atmosferini ve bir şenliği andıran coşkusunu hep birlikte yaşaması adına birbirinden güzel etkinlikler ve sokak iftarları gerçekleştiriyor. Etkinlikler kapsamında sanatçı ve TV Programcısı İbrahim Sadri´nin Şiir Dinletisi yarın akşam saat 22.30´da RTE Gençlik Parkı´nda Gaziosmanpaşalılarla buluşacak.
ÖMER KARAOĞLU, EZGİLERİYLE GÖNÜLLERE HİTAP ETTİ
ÖMER KARAOĞLU, EZGİLERİYLE GÖNÜLLERE HİTAP ETTİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinliklerinde sahne alan sanatçı Ömer Karaoğlu, ezgileriyle Gaziosmanpaşalılara güzel bir konser verdi.
EFSANE GRUP MOĞOLLAR SARIYER´DE
EFSANE GRUP MOĞOLLAR SARIYER´DE
Sarıyer Belediyesi´nin düzenlediği organizasyon kapsamında İstinye Tersane alanında efsane grup Moğollar ve Serap Yağız sahne aldı. Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konsere ilgi gösteren binlerce Sarıyerli, Moğollar grubu ve Serap Yağız´ın seslendirdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.
Ahşap Oyuncağa Muhteşem Yüzyıl Dokunuşu
Ahşap Oyuncağa Muhteşem Yüzyıl Dokunuşu
Muhteşem Yüzyıl´ın Mehmet Çelebi´si, Şişli Belediyesi´nin Ahşap Oyuncak Atölyesi´ni ziyaret etti. Şişli Belediyesi´nin Ahşap Oyuncak Atölyesi, televizyon dünyasının muhteşem dizisi Muhteşem Yüzyıl´daki Şehzade Mustafa´nın hocası Ozan Dağgez ve eşini ağırladı.
BEDİRHAN GÖKÇE, ŞİİRLERİNİ MALTEPELİLER İÇİN OKUDU
BEDİRHAN GÖKÇE, ŞİİRLERİNİ MALTEPELİLER İÇİN OKUDU
Maltepeliler, Ramazan´ın 16´ıncı gününü, ünlü şair ve sanatçı Bedirhan Gökçe´nin de katıldığı dopdolu bir programla karşıladılar. Ramazan etkinlikleri kapsamında, Organik Pazar alanı, Feyzullah ve Yalı mahallelerinde yaklaşık 4 bin kişiye iftar verilirken, Ramazan sohbetleri kapsamında Ayşe Tüter vatandaşlarla buluştu. Aynı zamanda “Zeliş Ormanda” adlı tiyatro oyunuyla çocuklar eğlenceye doyarken, şair-sanatçı Bedirhan Gökçe´nin konseri izleyenler büyüledi. Çekirdek ve gazoz dağıtımının da yapıldığı “Nostaljik Sinema Günleri” kapsamındaysa Yücel Çakmaklı´nın yönettiği “Zehra” adlı filmi sinemaseverlerle buluştu.
İSTİNYE, TÜRKÜ ÜSTADLARINI AĞIRLADI
İSTİNYE, TÜRKÜ ÜSTADLARINI AĞIRLADI
Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl artarak devam eden Ramazan coşkusu, İstinye eski tersane alanında Sarıyerlilere unutulmaz akşamlar yaşatmaya devam ediyor. Her gece bir değil birkaç sanatçı birden ağırlayan İstinye, Ramazan Ayı´nın 16. gününde de yine birbirinden ünlü sanatçıyı, halkın gönlünde, yüreğinde taht kurmuş türkü üstadlarını ağırladı. Sarıyer Halk Dansları Topluluğu da sahne performanslarıyla izleyenlere görsel bir şov sergiledi.
İSTİNYE´YE SANATÇI AKINI
İSTİNYE´YE SANATÇI AKINI
Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde İstinye eski tersane alanında bir gecede üç sanatçı birden arka arkaya sahneye çıkarak Sarıyerlilere konser dolu bir akşam yaşattı.
“EMRE ERMİŞ´LE İLAHİLER” KONSERİNE BÜYÜK İLGİ
“EMRE ERMİŞ´LE İLAHİLER” KONSERİNE BÜYÜK İLGİ
Ramazan ayı Kağıthane´de mahalle iftarlarıyla, çocuklara özel etkinliklerle ve bu ayın ruhuna uygun söyleşi ve programlarla devam ediyor. Kağıthane Belediyesi´nin bu etkinlikler kapsamında Hasbahçe Etkinlik Alanında düzenlediği Emre Ermiş konserine Kağıthaneliler büyük ilgi gösterdi.
İSTİNYE´DE TİYATRO ŞENLİĞİ
İSTİNYE´DE TİYATRO ŞENLİĞİ
Sarıyer Belediye Tiyatrosu tarafından İstinye Tersane alanında sergilenen "Bir Evlenme Teşebbüsü" adlı oyun, iftar sonrası alanı dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle seyredildi.
GAZİOSMANPAŞA´DA İNİM İNİM İNLEYEN NAĞMELER TİYATROSU
GAZİOSMANPAŞA´DA İNİM İNİM İNLEYEN NAĞMELER TİYATROSU
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe halkının ‘On bir ayın sultanı´ Ramazan ayının manevi atmosferini ve bir şenliği andıran coşkusunu hep birlikte yaşaması adına birbirinden güzel etkinlikler ve sokak iftarları gerçekleştiriyor. Etkinlikler kapsamında İnim İnim İnleyen Nağmeler adlı tiyatro oyunu yarın akşam (30Haziran Salı) saat 22.30´da RTE Gençlik Parkı´nda Gaziosmanpaşalılarla buluşacak.
GAZİOSMANPAŞA´DA SERDAR TUNCER´DEN ŞİİR DİNLETİSİ
GAZİOSMANPAŞA´DA SERDAR TUNCER´DEN ŞİİR DİNLETİSİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe halkının ‘On bir ayın sultanı´ Ramazan ayının manevi atmosferini ve bir şenliği andıran coşkusunu hep birlikte yaşaması adına birbirinden güzel etkinlikler ve sokak iftarları gerçekleştiriyor. Etkinlikler kapsamında sanatçı Serdar Tuncer´in Şiir Dinletisi 1 Temmuz Çarşamba günü saat 22.30´da RTE Gençlik Parkı´nda Gaziosmanpaşalılarla buluşacak.
Satrancın Ustalarına Başkan Altınok Öz´den Ödül
Satrancın Ustalarına Başkan Altınok Öz´den Ödül
Kartal Belediyesi tarafından organize edilen Kartal Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası´nda dereceye giren satranç oyuncularına ödülleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından verildi. Zeka fırtınasının estiği satranç turnuvasında ödüller sahiplerini buldu. Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri´nde 23 Haziran´da başlayan Kartal Open Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Uluslararası satranç ustalarının katıldığı turnuvanın ödül törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün yansı sıra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi Meclis 2. Başkan vekili Av. Perihan Sevim, Kartal Belediyesi meclis üyeleri, Halil Şener, Mehmet Tirgil, Yücel Süslü, Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtulmuş ve satranç oyuncularının aileleri katıldı.
Fatih Sultan Mehmet "Tarihten Sahneler"de anlatıldı
Fatih Sultan Mehmet "Tarihten Sahneler"de anlatıldı
Eyüp Belediyesi Ramazan´ın ruhuna uygun olarak çok farklı etkinlikler planladı. Ramazan ayı boyunca devam eden etkinlikler vatandaşlardan da tam not alıyor. Eyüp Belediyesi Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi´nde “Tarihten Sahneler” adlı gösteri ilgiyle takip ediliyor. Her hafta sonu Kültür Merkezi´nin bahçesine kurulan mini sahneyle, Osmanlı Padişahları´nın karakteristik özellikleri ve o dönemin olaylarının anlatıldığı müzikal canlandırmada bu hafta Fatih Sultan Muhammed Han´ın kişiliği ve özellikleri işlendi. Eyüplüler bu muhteşem gösteriyi ilgi ile izledi.
6. MAHALLELERDE TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
6. MAHALLELERDE TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI
Sarıyer Belediyesi´nin Ramazan ayının vazgeçilmez eğlencesi olan ve Sarıyer Belediye Tiyatrosu tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Mahallelerde Tiyatro Şenliği, "Bir Evlenme Teşebbüsü" isimli oyun ile başladı. Rumeli Hisarüstü Mahallesi´nde bulunan Doğatepe Parkı´nda ilk kez sahnelenen oyun izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.
15 ÜLKEDEN 70 SANATÇI “MEŞK VI”DA BULUŞTU
15 ÜLKEDEN 70 SANATÇI “MEŞK VI”DA BULUŞTU
Küçükçekmece Belediyesi´nin her yıl Ramazan ayında gelenekselleştirdiği uluslararası sanat buluşmalarının 6. sergisi “Meşk VI”, CKSM´de açıldı. Türkiye, Irak, İran, Suriye, Suudi Arabistan, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Somali, Azerbaycan, Saraybosna, Başkurdistan, Özbekistan, Yemen, Mısır olmak üzere toplamda 15 ülkeden 70 sanatçının katılımıyla oluşturulan sergide, 70 adet eser yer alıyor.
HKSM, ŞAHİKA ÖNAL´IN İLK KİŞİSEL SERGİSİ´NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
HKSM, ŞAHİKA ÖNAL´IN İLK KİŞİSEL SERGİSİ´NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Ressam Şahika Önal suluboya çalışmalarından oluşan resim sergisini, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi´nde sanatseverlerle buluşturdu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.9561
EURO
3.3198
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
31°
21°
Cumartesi
Güneşli
31°
23°
Pazar
Güneşli
32°
23°
Pazartesi
Güneşli
28°
21°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:40 06:25 13:13 16:53 19:43 21:13
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları