Kanun, Klarnet ve Ud Büyüledi
The Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.
Tarih: 28.3.2015 21:24:39 / 65 okunma / 0 yorumThe Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.

Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski ve Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, TSKM’de muhteşem bir konsere imza attı. The Secret Trio büyüleyici konserinde, Ortadoğu’nun komalı makamlarını, doğaçlama geleneğini ve Balkanların dans ritimlerini; caz, rock, klasik müzik ve etnik müziklerin müzikal öğeleriyle harmanlayarak, dinleyicilerine, eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Kökenleri Türkiye, Ermenistan ve Makedonya çingenelerine dayanan bu üç müzisyen, alışılmışın dışındaki armonilerle ezgileri ince ince işleyerek, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

THE SECRET TRIO

Kanunda Tamer Pınarbaşı, klarnette İsmail Lumanovski ve udda Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, üç virtüözün aynı anda üçten fazla enstrümanı çaldığını düşündürten sıra dışı birliktelik ile ortaya çıktı. The Secret Trio, konserlerinde tek bir geleneğe bağlı kalmaksızın geleneksel ezgileri ve yeni bestelerini, zengin doğaçlamalarla dinleyiciye sunuyor.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAŞAYAN KÜÇÜKÇEKMECE HKSM’DE
YAŞAYAN KÜÇÜKÇEKMECE HKSM’DE
Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi, Küçükçekmece Belediyesi fotoğraf atölyesi kursiyerlerinin hazırladıkları ‘Yaşayan Küçükçekmece’ isimli sergiye ev sahipliği yaptı. Serginin açılışına Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Çevik ve kursiyerler katıldı. Kursiyerleri fotoğraf ile sanata gönül verdikleri için tebrik eden Çevik, genç sanatçılara çalışmalarında başarılar diledi.
Şiir Atölyesi Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde
Şiir Atölyesi Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde
Eyüp Belediyesi “1.Haliç Genç Edebiyat Günleri ” devam ediyor. Şair Turan Koç ve Hüseyin Akın eşliğinde Caferpaşa Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen Şiir Atölyesi’nin bugünkü genç konukları, Dursun Güzel, Muzaffer Serkan Aydın ve Meryem Kılıç’tı. Moderatörlüğünü Hüseyin Akın’ın yaptığı şiir atölyesinde Turan Koç, şiire başlama hikayesini anlatarak Hüseyin Akın’ın sorularını cevapladı.
KÜÇÜKÇEKMECELİLER TÜRKÜ ZİYAFETİ YAŞADI
KÜÇÜKÇEKMECELİLER TÜRKÜ ZİYAFETİ YAŞADI
Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi Türk Halk Müziği Atölyesi Kursiyerleri Çetin Akdeniz’le birlikte sahne aldı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde Küçükçekmeceli türkü severlerle buluşan Çetin Akdeniz ve öğrencileri katılımcılara unutamayacakları bir konser akşamı yaşattı. ‘HAYDAR HAYDA
1.Haliç Genç Edebiyat Günleri Başladı
1.Haliç Genç Edebiyat Günleri Başladı
Huzur Başkenti Eyüp bu kez yine bir ilk ile gündemde. Eyüp Belediyesi 19-23 Mayıs tarihleri arasında “1.Haliç Genç Edebiyat Günleri ”ne ev sahipliği yapıyor. Etkinlikte edebiyatın usta isimleri gençlerle buluşacak. Şiir, öykü, deneme ve roman dalında dört usta ismi genç yazarlarla buluşturan edebiyat günlerinde ilk kitabını yayınlayan genç kalemler, edebiyata nasıl başladıklarını, ondan ne beklediklerini, hayalleri ve hedeflerini okuyucularla paylaşacaklar
Türkan Saylan Anısına Muhteşem Konser
Türkan Saylan Anısına Muhteşem Konser
Prof. Dr. Türkan Saylan, Maltepe’de adı verilen kültür merkezinde, 4. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapsamındaki konserle anıldı.
4.SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLADI
4.SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLADI
Sarıyer Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Edebiyat Günleri’nin 4.sü Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda çeşitli etkinliklerle başladı. 2015 Beyaz Martı Edebiyat Ödülü’nün ünlü yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli’ye verileceği, edebiyat ve medya dünyasının ünlü isim ve ustalarının yer aldığı etkinliğin ilk günü ‘Şiir Teknesi’ ile başladı.
“Düştepe Oyun Müzesi” Ataşehir’de Açılıyor
“Düştepe Oyun Müzesi” Ataşehir’de Açılıyor
Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Sunay Akın yönetiminde hayata geçen “ Düştepe Oyun Müzesi” 19 Mayıs’ta Ataşehir’de açılıyor.
Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Konser
Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu’ndan Muhteşem Konser
Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu bu yılki ilk konserini verdi. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikler kapsamında, Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu 14 Mayıs Perşembe günü, Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda sahne aldı.
4. SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLIYOR
4. SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ BAŞLIYOR
Sarıyer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Sarıyer Edebiyat Günleri”nin 4.sü 15-16-17 Mayıs’ta Sarıyer Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlen çeşitli etkinliklerle başlıyor. Sarıyer Belediyesi’nin bu yılki etkinliklerinde ağırlayacağı konuklar arasında edebiyat ve medya dünyasının ünlü isim ve usta kalemleri de yer alıyor.
SERKAN BORAN’DAN MUHTEŞEM FİNAL
SERKAN BORAN’DAN MUHTEŞEM FİNAL
Serkan Boran’ın her ay geleneksel olarak düzenlediği, “Müzikli Sohbetler” adlı müzikal programı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konserde Serkan Boran’a, Nurettin Rençber, Hasan Basri, Cumali Özkaya ve Yaşar Gümüş eşlik etti. Sohbet eşliğinde gerçekleştirilen gecede, Nurettin Rençber’in türküleriyle Maltepeliler unutulmaz bir gece yaşarken, sezonun da finali yapıldı.
Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosundan Konser
Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosundan Konser
Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikler kapsamında Ataşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu Ataşehirli sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatacak.
KURSİYERLERDEN ‘’İZDÜŞÜMLER’’ SERGİSİ
KURSİYERLERDEN ‘’İZDÜŞÜMLER’’ SERGİSİ
Küçükçekmece Belediyesi Kültür Merkezi resim kursiyerleri Karma Yıl Sonu Sergisi ‘İzdüşümler’ sanatseverlerle buluştu. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını sanatseverlere açan sergiyi gezen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz tüm sanatçıları tebrik ederek, “Bu sergi Küçükçekmecemiz’in geldiği güzel noktayı bizlere gösteriyor. Bu nedenle çok mutluyum” dedi.
Rıfat Ilgaz 104 Yaşında
Rıfat Ilgaz 104 Yaşında
Ünlü yazar Rıfat Ilgaz, 104’üncü doğum gününde, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde anıldı. Anmaya Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın ve kızı Yıldız Ilgaz, başta olmak üzere, yazarın yakınları ve çok sayıda davetli katıldı. Aydın Ilgaz, babası için Hababam Sınıfı’nın 50’nci yıldönümü dolayısıyla, Kültür Bakanlığıyla ortak hazırladıkları belgeseli konuklara izlettirdi. Ünlü yazarın yaşamından kesitler içeren belgeselde, Rıfat Ilgaz’in verem tedavisi görürken, hastane yatağına kelepçeyle bağlı kalışı, Marko Paşa dergisini Sabahattin Ali ve Aziz Nesin ile çıkartışı, öğretmen eşi ve çocuklarına kendi yüzünden zarar gelmemesi için eşinden boşanması, hapishaneye düşüşü de yer aldı.
“BIRAKIN RENKLER UÇUŞSUN”
“BIRAKIN RENKLER UÇUŞSUN”
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencilerinin hazırlamış olduğu resim sergisi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluştu. Küçükçekmece’de farklı Bilgi Evleri’ndeki çeşitli yaş gruplarından çocukların yaptığı 70 resme ev sahipliği yapan “Bırakın Renkler Uçuşsun” isimli serginin açılışını, Küçükçekmece Belediye Başkan Vekili M. Besim Müftüoğlu, öğretmenler, veliler ve öğrenciler birlikte gerçekleştirdi.
AİLE SAADETİ ADLI OYUNA KAĞITHANELİLER’DEN TAM NOT
AİLE SAADETİ ADLI OYUNA KAĞITHANELİLER’DEN TAM NOT
Kağıthane Belediyesi’nin Mayıs ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen “Aile Saadeti” adlı oyun tiyatroseverlerden tam not aldı. Gültepe Kültür Merkezi’nde sahnelenen iki perdelik oyun, zengin bir ailenin huzur arayışını anlatıyor. Aile içinde yaşanan sorunları ele alan oyun, sosyetik ve iki çocuklu bir ailenin iflasında yaşadıklarını konu alıyor.
KAĞITHANE`DE HAT VE TEZHİP SERGİSİ
KAĞITHANE`DE HAT VE TEZHİP SERGİSİ
Kağıthane Belediyesi’nin Mayıs Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ziyarete açtığı ‘Kuran’ın izinde Hat ve Tezhip’ sergisi 05-12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Hattat Ahmet Demir ve Kızı Müzehhibe Nurbanu (Demir)’in beraber hazırlamış oldukları ‘Kuran’ın izinde Hat ve Tezhip’ sergisi büyük ilgi gördü. Ünlü Hattat Ahmet Demir ve Kızı Müzehhibe Nurbanu (Demir)’in ellerinden çıkan hat sanatı eserlerinin sergilendiği ‘Kuran’ın izinde Hat ve Tezhip’ Sergisi, Gültepe Kültür Merkezi’nde ziyaretçilere açıldı.
ÜNLÜ BESTECİ MÜNİR NURETTİN SELÇUK’A BÜYÜK ANMA
ÜNLÜ BESTECİ MÜNİR NURETTİN SELÇUK’A BÜYÜK ANMA
Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Bekir Ünlüataer konserinde, ünlü besteci ve müzisyen Münir Nurettin Selçuk anıldı. Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen konserde, Türk Halk Müziği sanatçısı Bekir Ünlüataer Türk müziğinin en güzel eserlerini Münir Nurettin Selçuk için seslendirdi.
 ‘7 BÖLGE 7 RENK KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ’ BAŞLIYOR
‘7 BÖLGE 7 RENK KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ’ BAŞLIYOR
Fatih Belediyesi ve Motif Halk Oyunları Eğitim ve Öğretim Vakfı işbirliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen "7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Günleri" Türkiye’nin halk oyunlarını Tarihi Yarımada’nın incisi Sultanahmet’e taşıyor. Sultanahmet Meydanı’ndaki Fatih Belediyesi Amfi Sahne’de gerçekleşen "7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Günleri" 4 Mayıs (Bugün) Pazartesi akşamı başlıyor. 10 Mayıs pazar gününe kadar devam edecek etkinlikte her gün bir bölgenin oyunları sahnelenecek.
“ŞOV DÜNYASI İLE SANAT DÜNYASI AYRIDIR”
“ŞOV DÜNYASI İLE SANAT DÜNYASI AYRIDIR”
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Bilim Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Aşkın şov ve sanat dünyasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Aşkın, söyleşide öğrencilere kemanıyla müzik ziyafeti yaşatırken, sanatın insan hayatına katkılarıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.
Özel Çocuklar Minyatür Sergisinde
Özel Çocuklar Minyatür Sergisinde
Şeker Hayat’ın özel çocukları ve gençleri Dolmabahçe Milli Saraylar Sanat Galerisi`nde düzenlenen getiren "60 Sihirli Dokunuş” sergisini ziyaret etti.
CENGİZ ÖZKAN’DAN İRFAN TÜRKÜLERİ
CENGİZ ÖZKAN’DAN İRFAN TÜRKÜLERİ
Ünlü müzisyen ve saz sanatçısı Cengiz Özkan, Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Türkülerin Diliyle’ isimli dinleti programında genç sanatçılar Coşkun Karademir ve Emirhan Kartal’ı konuk etti. Halk müziği ziyafetinin yaşandığı programda Cengiz Özkan, Aşık Veysel’den ve pek çok üstaddan okuduğu irfan türküleriyle dinleyenleri mest etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.5912
EURO
2.8945
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
25°
18°
Salı
Güneşli
26°
18°
Çarşamba
Fırtına
25°
17°
Perşembe
Fırtına
22°
17°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
3:21 5:31 13:11 17:09 20:34 22:25
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları