Kanun, Klarnet ve Ud Büyüledi
The Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.
Tarih: 28.3.2015 21:24:39 / 142okunma / 0yorumThe Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.

Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski ve Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, TSKM’de muhteşem bir konsere imza attı. The Secret Trio büyüleyici konserinde, Ortadoğu’nun komalı makamlarını, doğaçlama geleneğini ve Balkanların dans ritimlerini; caz, rock, klasik müzik ve etnik müziklerin müzikal öğeleriyle harmanlayarak, dinleyicilerine, eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Kökenleri Türkiye, Ermenistan ve Makedonya çingenelerine dayanan bu üç müzisyen, alışılmışın dışındaki armonilerle ezgileri ince ince işleyerek, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

THE SECRET TRIO

Kanunda Tamer Pınarbaşı, klarnette İsmail Lumanovski ve udda Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, üç virtüözün aynı anda üçten fazla enstrümanı çaldığını düşündürten sıra dışı birliktelik ile ortaya çıktı. The Secret Trio, konserlerinde tek bir geleneğe bağlı kalmaksızın geleneksel ezgileri ve yeni bestelerini, zengin doğaçlamalarla dinleyiciye sunuyor.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAĞITHANE SONBAHARI SANATLA UĞURLUYOR
KAĞITHANE SONBAHARI SANATLA UĞURLUYOR
Her hafta sonu bir çok farklı etkinliği vatandaşlarla buluşturan Sadabad Sahnesi ve Gültepe Kültür Merkezi, Kasım Ayına dopdolu bir içerikle veda etmeye hazırlanıyor. Kağıthane´de bulunan Sadabad Sahnesi ve Gültepe Kültür Merkezi hafta sonu programıyla sonbahara veda ediyor. 2´si çocuk 1´i yetişkin olmak üzere toplam 3 oyunun sahneleneceği haftada yine çocuklar için 2 sinema filmi gösterimiyle, yetişkinler için tasavvuf müziği dinletisi gerçekleştirilecek.
 ‘At´nağme-Atlar ve Hatlar´ Üsküdar´da sergisi açıldı
‘At´nağme-Atlar ve Hatlar´ Üsküdar´da sergisi açıldı
Türk Çağdaş Sanatı´nın önemli isimleri arasında gösterilen ressam ve grafik sanatçısı Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan´ın at konulu ve "Ottoman" kaligrafi temalı "At´nağme-Atlar ve Hatlar" isimli sergisi ziyarete açıldı.
“KÜLTÜR-SANAT OKULDA BAŞLAR” PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
“KÜLTÜR-SANAT OKULDA BAŞLAR” PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR
Ümraniye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortaklaşa organize ettiği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.
MEŞK ZİNCİRİNİN SON HALKASI ALAEDDİN YAVAŞÇA´YA ÖZEL ETKİNLİK
MEŞK ZİNCİRİNİN SON HALKASI ALAEDDİN YAVAŞÇA´YA ÖZEL ETKİNLİK
Küçükçekmece Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü işbirliğiyle Türk musikisinin yaşayan efsanesi Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Sempozyumu düzenledi. Yenikapı Mevlevihanesi´ nde gerçekleşen sempozyumun açılışına, hocaların hocası Alaeddin Yavaşça ve eşi Ayten Yavaşya başta olmak üzere, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Başbakanlık Başmüşaviri Medeniyetler İttifakı Eşgüdüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlıdağ, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Rektörü Prof. Dr. Musa Duman, FSMVÜ Medeniyetler İttifakı Enstitüsü (MEDİT) Sanat Danışmanı Doç. Dr. Yalçın Çetinkaya, MEDİT Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk ve pek çok akademisyen katıldı.
"AMEN" OYUNU ZAZACA MALTEPE´DE SAHNELENDİ
"AMEN" OYUNU ZAZACA MALTEPE´DE SAHNELENDİ
Maltepe Belediyesi´nin kasım ayındaki kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Maltepe Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde Zazaca bir tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunda, Ankara Katliamı´nda hayatını kaybeden Areye Kay Tiyatro Grubu (Oyun Değirmeni) oyuncusu Kadir Uyan da anıldı.
AŞIK GELENEĞİ AKSM´DE HAYAT BULDU
AŞIK GELENEĞİ AKSM´DE HAYAT BULDU
Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi´nde Aşık Maksut Feryadi´nin moderatörlüğünde ‘Aşıklar Gecesi´ düzenlendi. Aşıklık geleneğine gönül verenlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen geceye; Aşıklar Ali Virani, Tuncay Şafak, İsa İstekoğlu, Atalay Arslanoğlu, Orhan Üstündağ ve Fikret İnal konuk olarak katıldı.
"İSTANBUL EFENDİSİ" SADABAD´DA
"İSTANBUL EFENDİSİ" SADABAD´DA
Kağıthane´de bulunan ve her yıl bir çok tiyatro oyununu İstanbulluların ayağına getiren, Sadabad Sahnesi´nde Kasım Ayının programı belli oldu.
“Hırsız Var” filmi TSKM´de
“Hırsız Var” filmi TSKM´de
Kanada´daki Montreal Dünya Filmler Şenliği´nde geçtiğimiz yıl Türkiye´yi temsil eden, yönetmenliğini Ali İhtiyar´ın yaptığı “Hırsız Var” isimli kısa film çalışması, Maltepeli sanatseverler ile buluştu.
“Karanlığın Ötesindeki Sesler” Maltepe´de
“Karanlığın Ötesindeki Sesler” Maltepe´de
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi kasım ayı etkinlikleri, Latin Amerikalı yazar, insan hakları savunucusu Ariel Dorfman´ın, dünyaca ünlü "Başka Bir Dünya İçin Manifesto: Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler" isimli tiyatro oyununun sahnelenmesiyle başladı.
Eyüp Film Akademisi Başlıyor
Eyüp Film Akademisi Başlıyor
Eyüp Belediyesi´nin, İstanbul Medya Akademisi işbirliği ve TRT´nin medya sponsorluğunda hazırladığı, 7 ay sürecek olan Eyüp Film Akademisi projesi, 11 Aralık 2015´te başlıyor. Üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu, sinemayla tanışmak isteyen, Eyüp´ün tarihi ve kültürel dokusunda sinema sektörüne nitelikli eserler bırakmak, akademik ve sanatsal eğitimlerle sinema kültürünü geliştirmek isteyen herkesi Eyüp Film Akademisi´ne katılabiliyor.
GSA´NIN BAŞARISINI KÜLTÜR BAKANLIĞI TAÇLANDIRDI
GSA´NIN BAŞARISINI KÜLTÜR BAKANLIĞI TAÇLANDIRDI
Küçükçekmece Geleneksel Sanatlar Akademisi, Kültür Bakanlığı´nın düzenlediği 18. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması´na kazandığı ödüllerle damga vurdu. Milli ve manevi değerlere sahip çıkan Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi, Kültür Bakanlığı Türk Süsleme Sanatları Yarışması´nda topladığı ödüllerle büyük başarıya imza attı.
Maltepe Kasım´da Sanata Doyacak
Maltepe Kasım´da Sanata Doyacak
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, kasım ayında tiyatro, çocuk oyunları, sergiler ve konserlerle sanat dolu bir ay yaşatacak.
“Duvar” TSKM´de Sahnelendi
“Duvar” TSKM´de Sahnelendi
Maltepe Belediyesi´nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının yaşayan çınarlarından Muzaffer İzgü´nün “Duvar” isimli tiyatro oyunu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde sahnelendi.
İSKENDER PALA ŞİİR, MESEL VE MESELELERİ ANLATTI
İSKENDER PALA ŞİİR, MESEL VE MESELELERİ ANLATTI
Prof. Dr. İskender Pala, Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Küçükçekmeceli hayranlarıyla bir araya geldi. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi´nde gerçekleşen ‘Şiir, Mesel ve Meseleler´ başlıklı söyleşide konuşan Pala, Osmanlı şiir geleneğindeki meseleler, nükteler ve meselleri birbirinden ilginç hikayelerle örnekleyerek anlattı.
MİNYATÜR SANATÇILARINDAN GENÇLERE TAVSİYELER
MİNYATÜR SANATÇILARINDAN GENÇLERE TAVSİYELER
Kültür-sanat faaliyetleri kapsamında geleneksel sanatlara da sahip çıkan Küçükçekmece Belediyesi, ‘Minyatür Sanatında Tasarım´ başlıklı bir söyleşi düzenledi. Geleneksel Sanatlar Akademisi´nde gerçekleşen söyleşide konuşan Yrd. Doç. Dr. Şehnaz Biçer Özcan ile Taner Alakuş, Küçükçekmeceli sanatseverlere minyatür sanatındaki incelikleri anlattı.
ÖDÜLLÜ YAZAR HALİL GENÇ, OKURLARIYLA BULUŞTU
ÖDÜLLÜ YAZAR HALİL GENÇ, OKURLARIYLA BULUŞTU
Kaleme aldığı öykülerle kitapseverlerin gönlünde taht kuran ve Orhan Kemal Öykü Ödülü sahibi Yazar Halil Genç, Akademi Kitabevi´nde gerçekleşen imza gününde okurlarıyla buluştu.
Maltepe´de Caz Rüzgârı Esti
Maltepe´de Caz Rüzgârı Esti
Dünyaca ünlü caz sanatçısı Jenny Evans, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde (TSKM) sanatseverlere muhteşem bir konser verdi. Konserin ardından sahneye çıkan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Münih eski Belediye Başkanı Christian Ude, Evans´ın doğum gününü kutladı.
Maltepe Kültürlerle Buluştu
Maltepe Kültürlerle Buluştu
Maltepe Belediyesi aralarında Kenya, Uganda, Nijerya ve Gana Büyükelçileri Hollanda, Avusturya, Meksika, Arjantin, İran ve Tacikistan Başkonsoloslarının bulunduğu 20´den fazla ülke temsilcisine, kültür-sanat etkinliklerinin sunumunu yaptı.
Maltepe´de Dört Boyutlu Tiyatro Keyfi
Maltepe´de Dört Boyutlu Tiyatro Keyfi
Maltepe Belediyesi´nin, Maltepeli çocuklara ve ailelerine yönelik ücretsiz düzenlediği çocuk tiyatrolarında bu hafta sonu bir ilk gerçekleştirilerek, dört boyutlu tiyatro oyunu sahnelendi.
TSKM´de "Sonbahar Hüznü" Konseri
TSKM´de "Sonbahar Hüznü" Konseri
Sanatçı İlkim Karaca, “Sonbahar Hüznü” adını verdiği konser ile Maltepelilere, Türk sanat müziğinin en güzel eserlerinden seçtiği şarkıları seslendirdi.
    ÜSKÜDAR´DA KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ BAŞLADI
ÜSKÜDAR´DA KÜLTÜR VE SANAT ŞÖLENİ BAŞLADI
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 2015-2016 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu açılışı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenle yapıldı. Gecede Piyanist Tuluyhan Uğurlu da sahne aldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.8686
EURO
3.0895
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
12°
Perşembe
Güneşli
11°
Cuma
Parçalı bulutlu
11°
Cumartesi
Güneşli
12°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:17 07:02 12:03 14:28 16:47 18:19
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları