Kanun, Klarnet ve Ud Büyüledi
The Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.
Tarih: 28.3.2015 21:24:39 / 54 okunma / 0 yorumThe Secret Trio, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Kanun, klarnet ve udun etkileyici dansı eşliğinde notaya dökülen ve Ortadoğu’dan Balkanlar’a uzanan toprakların ezgileri dinleyicileri büyüledi.

Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski ve Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, TSKM’de muhteşem bir konsere imza attı. The Secret Trio büyüleyici konserinde, Ortadoğu’nun komalı makamlarını, doğaçlama geleneğini ve Balkanların dans ritimlerini; caz, rock, klasik müzik ve etnik müziklerin müzikal öğeleriyle harmanlayarak, dinleyicilerine, eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Kökenleri Türkiye, Ermenistan ve Makedonya çingenelerine dayanan bu üç müzisyen, alışılmışın dışındaki armonilerle ezgileri ince ince işleyerek, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

THE SECRET TRIO

Kanunda Tamer Pınarbaşı, klarnette İsmail Lumanovski ve udda Ara Dinkjian’dan oluşan The Secret Trio, üç virtüözün aynı anda üçten fazla enstrümanı çaldığını düşündürten sıra dışı birliktelik ile ortaya çıktı. The Secret Trio, konserlerinde tek bir geleneğe bağlı kalmaksızın geleneksel ezgileri ve yeni bestelerini, zengin doğaçlamalarla dinleyiciye sunuyor.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Bilge Kral Aliya"ya Büyük İlgi
"Bilge Kral Aliya"ya Büyük İlgi
Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen Bilge Kral - Aliya oyunu, kanlı Bosna Savaşı`na ve Müslüman katliamına tanıklık ederek, Aliya`nın Müslüman ve entelektüel kimliğini gözler önüne seriyor.
MEDYA OKULU’NUN KONUĞU EMRE BUGA
MEDYA OKULU’NUN KONUĞU EMRE BUGA
“Maltepe Belediyesi Medya Okulu” 25 Nisan Cumartesi günü, hafta sonu haberciliğinin başarılı ismi Emre Buga’yı Maltepelilerle buluşturuyor.
I. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Rengarenk
I. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Rengarenk
Türkiye’de bir ilk olarak düzenlenen I. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı (20-26 Nisan) çocuklara kitapların renkli ve sıcak dünyasını sunmaya devam ediyor. Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açılan fuar, okullar, aileler ve çocuklardan büyük ilgi görüyor. Belediye Meydanı’nda kurulan fuar çadırında cıvıl cıvıl görüntüler oluşturan çocuklar stantlar arasında gezerek merakla renkli yayın ve kitapları inceliyor.
``60 SİHİRLİ DOKUNUŞ`` SERGİSİ AÇILDI
``60 SİHİRLİ DOKUNUŞ`` SERGİSİ AÇILDI
Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ve klasik sanatların duayen ustalarını bir araya getiren "60 Sihirli Dokunuş” sergisi, Dolmabahçe Milli Saraylar Sanat Galerisi`nde sanatseverlerle buluştu.
Ferhan Şensoy, Maltepelilerle Buluştu
Ferhan Şensoy, Maltepelilerle Buluştu
Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy, 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı “Ferhangi Şeyler” adlı oyununu Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahneledi.
Klasik müziğin dahi çocuğundan muhteşem konser
Klasik müziğin dahi çocuğundan muhteşem konser
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi (TSKM), klasik müziğin dahi çocuğu Mertol Demirelli’yi ağırladı.
ESRA ÖZKIRAN’IN EBRU ÇALIŞMALARI DİLEK AĞACI’NDA BULUŞTU
ESRA ÖZKIRAN’IN EBRU ÇALIŞMALARI DİLEK AĞACI’NDA BULUŞTU
Küçükçekmece Belediyesi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi, Ebru sanatına gönül vermiş olan Esra Özkıran’ın 8 yıllık çalışmalarının ürünü olan eserlere ev sahipliği yaptı.
Ataşehir’de perde “Göl Kıyısı” oyunu ile kapandı
Ataşehir’de perde “Göl Kıyısı” oyunu ile kapandı
Ataşehir Belediyesi’nce bu yıl 6.’sı düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali, “Göl Kıyısı ” adlı oyunla perdelerini kapadı. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’mde başlayan ve 19 Nisan’da son bulan Festivalde 16 farklı oyun sahnelendi ve yaklaşık 10 bin seyirci ücretsiz olarak Tiyatroyla buluştu.
KAĞIDIN HALLERİ EBRU VE KATI’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU
KAĞIDIN HALLERİ EBRU VE KATI’ SANATSEVERLERLE BULUŞTU
Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Kağıdın Halleri Ebru ve Katı” sergisine ev sahipliği yaptı. Ebru sanatında Alparslan Babaoğlu danışmanlığında Uğur Taşatan, Katı Sanatında Dürdane Ünver danışmanlığında Ersin Yıldızhan ile devam edilen dersler sonucunda ortaya çıkan eserler, izleyiciyle buluşturuldu. Sergi açılışına Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır da katıldı.
Eyüplüler Orhan Hakalmaz’la Türküye Doydu
Eyüplüler Orhan Hakalmaz’la Türküye Doydu
Eyüp Belediyesi Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi konserlere hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta sonu Merkez’de Orhan Hakalmaz konseri vardı. Orhan Hakalmaz, izleyicilere doyumsuz bir halk müziği konseri verdi.
BaBaZuLa, Maltepe’yi coşturdu
BaBaZuLa, Maltepe’yi coşturdu
BaBaZuLa grubu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM), muhteşem bir konser verdi. Japonya’dan gelen BaBaZuLa hayranı bir çiftin de salondaki yerini aldığı etkinlikte, gruptan Murat Ertel, seyircilerin arasına karışarak büyüleyici bir görsel şova imza attı.
Çok Kültürlülük, Yerinden Edilme ve Göçün Hikayesi Şişli’de
Çok Kültürlülük, Yerinden Edilme ve Göçün Hikayesi Şişli’de
İnsanlar evini, yurdunu neden terk eder? Onca yolu, onca zorluğu, ölümü neden göze alır? Neden bilmediği yönlere kulaç atar? İnsanlar neden göç eder? “Gavur Mahallesi” belgeseli, tüm bu sorulara cevap veriyor.
Yetişkin Tiyatrosu Eğitimi başlıyor
Yetişkin Tiyatrosu Eğitimi başlıyor
Tiyatro oyunculuğuna ilgi duyan fakat bugüne kadar bu alanda hiçbir eğitim almayan Ev Kadınları ve Çalışanlar (Erkek-Kadın) için Ataşehir Belediyesi, Tiyatro Eğitimi başlatıyor.
1. ÜSKÜDAR TURİZM VE BAHAR ŞENLİĞİ BAŞLADI
1. ÜSKÜDAR TURİZM VE BAHAR ŞENLİĞİ BAŞLADI
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Üsküdar Turizm ve Bahar Şenliği, Başkan Hilmi Türkmen, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehteran Takımı açılışa marşlarıyla renk kattı.
Türkiye’nin en önemli viyolonsel kuarteti, TSKM’de sahne aldı
Türkiye’nin en önemli viyolonsel kuarteti, TSKM’de sahne aldı
Türkiye’nin en önemli viyolonsel kuartetlerinden biri olan Çellistanbul, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahne aldı. Büyük bir ilgiye sahne olan konserde, grup, ayakta alkışlandı.
Serkan Çağrı ve Murat Balkan Eyüp’te
Serkan Çağrı ve Murat Balkan Eyüp’te
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ‘Serkan Çağrı ile Haliç Buluşmaları’ programına katıldı. Eyüp Kültür Sanat Merkezi’ndeki programda, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın bu ayki konuğu, ünlü akordeon sanatçısı Murat Balkan oldu. İki virtüöz söyleşi ve sohbetler eşliğinde harika bir müzik ziyafeti sundular.
"BEN ORHAN VELİ" OYUNU SARIYER`DE SAHNE ALIYOR
"BEN ORHAN VELİ" OYUNU SARIYER`DE SAHNE ALIYOR
Sarıyer’de Müşfik Kenter’in anısına, Tiyatro Kumpanyası tarafından düzenlenen “Ben Orhan Veli” oyunu sahne alacak.
YÖNETMEN ATAN, ‘’SANATIN NE İŞE YARADIĞINI DÜZCE DEPREMİNDE ÖĞRENDİM’’
YÖNETMEN ATAN, ‘’SANATIN NE İŞE YARADIĞINI DÜZCE DEPREMİNDE ÖĞRENDİM’’
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde sinema söyleşisi kapsamında lise öğrencileriyle bir araya gelen oyuncu-yönetmen Vahit Atan, “Ben sanatın ne işe yaradığını Düzce depreminde öğrendim’’ dedi.
ALTI EL PİYANO TÜRKİYE’DE İLK KEZ TSKM’DE ÇALINDI
ALTI EL PİYANO TÜRKİYE’DE İLK KEZ TSKM’DE ÇALINDI
Dördüncü Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin açılış konseri, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) gerçekleştirildi. 1 ay süreyle farklı kültür merkezlerinde devam edecek festivalde, Türkiye’de ilk kez altı el piyano resitali verildi.
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu  Konser Verecek
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Konser Verecek
Şef Hulusi Yücebıyık ve Arzu Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında seçmeler yapılarak kurulan Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, bu yıl da Ataşehirli müzik severlerle buluşarak konser verecek.
Holokost, Şişli’de Müzik ile Anıldı
Holokost, Şişli’de Müzik ile Anıldı
II.Dünya Savaşı sürecinde toplama kampında öldürülen besteciler, eserleri ile anıldı. Şişli Belediyesi, 500.Yıl Vakfı ve Anadolu Kültür’ün birlikte düzenledikleri “Holokost’u Anma Konseri”, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde gerçekleşti. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün hoş geldiniz konuşmasının ardından onur konuğu müzik tarihçisi/yazar Dr. Gottfried Wagner, bir açılış konuşması yaptı. Konsere hahambaşı vekilinin yanı sıra İsrail, Amerikan, Alman, Hollanda Başkonsolosluğu’ndan çok sayıda üst düzey yönetici ve müziksever katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
2.722
EURO
2.9553
ALTIN
97.52
BIST
91615
 
İstanbul Hava Durumu
Bugün
Güneşli
16°
11°
Pazartesi
Güneşli
18°
12°
Salı
Güneşli
23°
13°
Çarşamba
Güneşli
19°
11°
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
4:09 6:01 13:12 17:01 20:06 21:43
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Röportaj
Tüm Roportajlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları