RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 09 Ekim 2013, Çarşamba 22:59:33 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Ali TurabiArtuç Aday Olmuş Gibi Çalışıyor

Kartal’ın en güçlü adaylarından biri olarak görülen Ali TurabiArtuç, aynı zamanda kurucusu ve yöneticisi olduğu İstanbul Stratejik Düşünce ve Siyaset Geliştirme Platformu ile bir araya geldi…
CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Ali TurabiArtuç Aday Olmuş Gibi Çalışıyor

Kartal’ın en güçlü adaylarından biri olarak görülen Ali TurabiArtuç, aynı zamanda kurucusu ve yöneticisi olduğu İstanbul Stratejik Düşünce ve Siyaset Geliştirme Platformu ile bir araya geldi…

İstanbul Stratejik Düşünce ve Siyaset Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Ali Kahriman, Kartal Belediye Başkanlığı için güçlü bir isim olan Aday Adayı Ali TurabiArtuç’u Kartal merkezde bulunan seçim ofisinde ziyaret ederek yaklaşan yerel seçiler ve adaylıklar üzerine stratejik planlar ve gündeme dair uzun uzun sohbet ettiler.

Prof. Dr. Ali Kahriman ve Ali TurabiArtuç’a ziyaret esnasında sevilen iş adamlarımızdan İnşaat Mühendisi Hasan Ünal eşlik etti.

Diğer yandan Hacı Bektaşi Veli’nin tavsiyesi ve Ahi Evran tarafından kurulan ticaret hayatında güzel ahlakın, dayanışmanın, yardımseverliğin ve kardeşliğin hâkim kılındığı, tasavvufun da en güzel değerlerini taşıyan,13'üncü yüzyılda yaşayan Ahi Evran'ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek, yaygınlaştırmak amacıyla bu yıl 26.'sı gerçekleştirilen "AHİLİK HAFTASI" kutlamaları kapsamında Kartal Cemevi Vakfı tarafından düzenlenen Kartal Meydanında yapılan Ahilik Haftası etkinliğine katıldı.
ARTUÇ’DAN AVCILAR KULÜBÜ’NÜ ZİYARET

Yine  10000 üyesi bulunan İstanbul Anadolu Yakası Avcılar Federasyon Başkanı Cafer Gerdan’ı Kartal Çırçır Caddesi’ndeki dernek merkezinde ziyaret etti.

TurabiArtuç, ziyaret esnasında önce Dernek Başkanı Cafer Gerdan’la bir süre sohbet ettikten sonra Dernek Lokalinde buluna üyelerle görüştü. Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ali TurabiArtuç, Kartal Avcılar Kulübü Üyelerine kendisini ve neden aday olduğunu anlattı. Avcılar Kulübü üyelerinin sorularını içtenlikle cevaplayan Artuç, vizyon projelerle Kartal’ın yüzünün güleceğini vurguladı.

İstanbul Anadolu Yakası Avcılar Federasyon Başkanı Cafer Gerdan ve Kartal Avcılar Kulübü Üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.Ziyaret esnasında Artuç’a Siyasi Danışmanımız Kazım Yılmaz eşlik etti.

“İSTANBULU BİRLİKTE KAZANMAK İÇİN

 CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Wow Otel’de düzenlediği “İstanbul’u Birlikte Kazanmak İçin” temalı birlik, beraberlik ve dayanışma gecesine katıldı.

Coşkulu bir katılımla gerçekleştirilen geceye, CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, Nihad Matkap, Perihan Sarı, Gökhan Günaydın ve Sezgin Tanrıkulu ile CHP PM üyeleri, CHP Milletvekilleri, CHP Belediye Başkan Aday Adayları ve İstanbul dışından 20 il başkanı katıldı.

 CHP İl Başkanlığı’nın çalışmalarının barkovizyonla sunumunun ardından CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan salıcı bir konuşma yaptı. Salıcı konuşmasında partide eski-yeni üye ayrımı yapmayacaklarını, bugüne kadar ne yapıldıysa partinin üyelerinin büyük katkısıyla yapıldığını, AKP’nin anlayışının demokrasiyle bağdaşmadığını ve AKP zihniyetinin CHP’nin zamanında gerçekleştirdiği kadın hakları ya da çok partili rejime geçiş gibi reformları yapacak düzeyde özgürlükçü olmadığını ve CHP’nin yerel seçimlerden zaferle çıkacağını vurguladı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ise konuşmasında demokrasinin önemini, AKP iktidarının yılgınlık yarattığını ve Türkiye’nin çok yakında CHP iktidarına kavuşacağını belirtti.

 Korhan Abay’ın sunduğu gecede halkın sanatçıları Tuncel Kurtiz ve Turgut Özakman anıldı. Geceye Demet Sağıroğlu ve Onur Akın’ın konserleri ile Metin Zakoğlu’nunstand-up gösterisi ile devam edildi.

Kartal Müftüsü ÜmitÇimen’e makamında ziyaret

Müftü Ümit Çimen’e bir ziyaret gerçekleştiren Ali TurabiArtuç, Müftü ilegündem üzerine bir süre sohbet etti veesnasında Kazım Yılmaz bulundu.

Kartal Müftüsü Ümit Çimen, CHP belediye başkan aday adayının kendisini ziyaret etmesinden çok mutlu olduğunu dile getirerek Ali TurabiArtuç'a adaylık yarışında yürekten başarılar dilediğini ifade etti.

Artuç, Kartal Halkımızla bire bir görüşmelerini aralıksız sürdürüyor...

Ali TurabiArtuç Yalı ve Yunus Mahalle temsilcileri ile Topselvi Mahalle Birim Başkanlığında halkımız ve partililerimizle bir araya geldi.

Topselvi Mahalle Birim Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Yalı Mahallesi Birim Başkanı Ali Elitaş, Yunus Mahallesi Birim Başkanı Erdal Sülük, halkımız ve partililerimiz katıldı.

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Ali TurabiArtuç, toplantıya katılan partililerle ve vatandaşlarla sohbet etti ve neden aday olduğunu anlattı. Toplantıda partililerin ve katılımcıların sorularını cevaplayan Artuç, toplantıdan ayrılırken CHP Yalı ve Yunus Mahallesi Temsilcilerine ve katılımcılara teşekkür etti.

Artuç, ziyaret programları çerçevesinde Kartal’ın Soğanlık Mahallesi’ni ziyaret etti. Soğanlık Merkez Kıraathanesi’nde halkla bir araya gelen Artuç, burada halkımıza kendini ve neden aday olduğunu anlatı. CHP Soğanlık Yeni Mahalle birim Başkanı Kazım Karaçay'ın açılış konuşmasından sonra söz alan Artuç, ‘’ Partimizin buradaki sinerjisi beni son derece memnun etti. Biz Kartal’da 8 arkadaş aday adaylığımızı açıklayarak Kartala ve Halkımıza hizmet etmek için yola çıktık. Öncelikle mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz’e Kartal’da partimiz adına iktidar kazandırdığı için partimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bugün Kartal’da CHP’yi daha iyi bir yola, daha farklı bir yere taşıyacağımı düşündüğüm için CHP’nin yanında kendi örgütünü dinleyen, kendi örgütünün yanında olan bir başkan aday adayı olarak aranıza geldim. Ne yapacaksın, aday adayısın ama amacın ne, hedeflerin ne? Diye soracak olursanız, biz 2 yıldan beri 4 üniversitenin 10'a yakın profesörlerin ve akademisyenlerin katıldığı çalışmayla birlikte bugüne kendimizi hazırladık. Hazırladığımız bu çalışma içerisinde 4 tane vizyon projemiz var. Bu 4 tane vizyon projemiz kapsamında; Eğitimde, kültürde, Kartal’ın sağlık sorunlarını, kültürel yapısını, kentsel dönüşümünü, Kartal'a yakışır şekilde vizyonlu bir kente büründürerek gerçekleştireceğiz.. Adaylık süresi öncesinde projelerimin tamamını sizle paylaşma şansım yok. Aday olmadan bunu anlatma gibi bir yaptırımımız söz konusu değil ama bunu aday olduktan sonra kısmet olursa tamamını danışmanlarımla, hocalarımla birlikte ne yapmamız, nasıl olması gerektiğini tüm halkımıza açıklayacağız. Biz, Kartal’da vizyona talip olduk. Müracaatımızı yaparken Kartal’a, Kartallılara, Partimize ve Aday Adaylarımıza saygı çerçevesinde şov yapmadan başvurumuzu yaptık.

Kartal’da sosyal bir belediye, demokrasiye inanmış insanların, herkesi kucaklayabilecek şekilde, projelerini yapan ve hayata geçirebilen, nitelikli bir yapı oluşturabilen, burada kimlikli nüfusları yetiştirebilecek bir yapıyı var eden bir belediye anlayışıyla biz bunun hepsini yapacağız. Bunun örneklerinden biri, Kartal’ın 272 km lik bir alana, 442.000 nüfusa sahip olan, tahmini bütçesi bu yıl 230 milyon tl olan bir yönetime talep açtık. Kartal’da halkın en büyük talebi, çocuğuna ve torununa iş imkanı sağlanması. İkincisi de partili olarak daha önce görev yapmış insanların da fikirleri alınarak hareket edilmesi ve fikir birliği sağlanması. Bunların hepsini Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Bunları sizlere anlatmak ve gerçekleştirebilmek için bugün burada sizlerin karşısında bulunuyorum.’’ İfadelerine yer veren Artuç, konuşmasını tamamladıktan sonra halkla birebir sohbetler yaparak ziyaret programını noktaladı.

 

 


ETİKETLER :
Twitter'da Paylaş!
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Faydalı Linkler

© Copyright 2010 Doruk Dizayn Doruk Haber
Her hakkı saklıdır.