RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 28 Ağustos 2013, Çarşamba 10:02:48 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeşilyurt, CHP Çekmeköy’den Resmen Aday Adayı Oldu

Mehmet Yeşilyurt’un CHP Çekmeköy belediye başkan aday adaylığı için müracaatta bulundu. Parti merkezinde kalabalık bir partili eşliğinde müracaatını yapan Yeşilyurt!a ilgi oldukça fazlaydı.
Yeşilyurt, CHP Çekmeköy’den Resmen Aday Adayı Oldu

Yeşilyurt, CHP Çekmeköy’den Resmen Aday Adayı Oldu

Bölgemizin sevilen işadamlarından ve birçok STK’nın kuruluşunda ve devamında görev alan siyasetçi kimliği ile de ön planda bulunan eski CHP Ümraniye İlçe başkanlarından ve aynı zamanda Yeşilyurt Group Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mehmet Yeşilyurt’un CHP Çekmeköy belediye başkan aday adaylığı için müracaatta bulundu.

Parti merkezinde kalabalık bir partili eşliğinde müracaatını yapan Yeşilyurt!a ilgi oldukça fazlaydı. CHP’nin en kuvvetli olduğu ilçelerden biri olan Çekmeöy’den aday adayı olan Mehmet Yeşilyurt’a daha şimdiden birçok kesimden destek gelmeye başladı. Özellikle örgütcülüğe önem veren ve örgütün önemini çok iyi bilenler arasında görülen Yeşilyurt’un, ılımlı kişiliği ile her kesimden oy alabilecek kişiliğe sahip birisi olduğu dile getiriliyor.

Aday olması durumunda partinin oylarını artıracağını da dile getiren bazı partililer, “Yeşilyurt gerek kişiliği, gerekse örgütçülüğü ile partimize yakışan bir insandır. Ufku geniş bir insan olması nedeniyle büyük hizmetlere vesile olur kanaatindeyizr. Böyle kimselerin her zaman partimiz tarafından değerlendirileceğini umuyoruz” dediler.

Yeşilyurt müracaat sırasında şu basın açıklamasını yaptı:    09.08.1969 tarihinde Erzurum Aşkale’de 4 çocuklu bir ailenin 2. çocuğuyum. 1970 yılında İstanbul Bahçelievler’e yerleştik. İlkokul Siyavuşpaşa İlköğretim Okulu, ortaokulu Bahçelievler Ortaokulu, lise İnönü Endüstri Meslek Lisesi Kimya Bölümü, Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakultesi İktisat Bölümü Ön Lisans bittikten sonra Açıköğretim Fakultesi İşletme Bölümü Lisans Diplomamı aldım. 1986 yılında ticari hayata atıldıktan sonra çeşitli iş kollarında faaliyette bulundum. Aile Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ceo yapıyorum. 1986 yılında Sosyalist Demokrat Halkçı Parti Mahalle Teşkilatları Gençlik Kollarında üyeliğiyle siyasete atıldım. Daha sonra CHP Ümraniye bölgesinde İl Delegeliği, 2007 yılında ilçe yöneticiliği, 2009 yılı seçimlerinde CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı yaptım. 2009-2010-2011 İl Delegelikleri- Kurultay Delegelikleri ve son olarak 2011 yılı genel seçimlerinde CHP 1. Bölge Milletvekili aday adaylığında bulundum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Ailemle birlikte grup şirketimizde uzun yıllardır inşaat sektöründe çalışmaktayız. Çeşitli sosyal toplum kuruluşlarında görevler yapmaktayım. Bunlar ÇEKSİAD-ÇEKMÜDER-AYSİAD-ESSİAD-İSMÜDER-ÇEKMEKÇY TRAFİK VAKFI YÖNETİCİLİĞİ ve ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONLARI YÖNETİM KURULU üyeliklerim bulunmaktadır. Şu anda da ülkeme, milletime, partime hizmet edebilmek, faydalı olabilmek ve sosyal demokrat bir belediyeciliğin nasıl olacağını gösterebilmek için Çekmeköy belediye Başkanlığı’na aday adayı olarak başvuruda bulunmaktayım.

     Aday olmam ve başkan olmam durumunda önceliğim Çekmeköyü, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları ve çekmeköy halkı ile yönetmek istiyorum.

    Planlama yaparken uygulamayı mahalle sakinleri ve muhtarlarını dinleyip yerinde gerekli alanları yapacağız. Ne belediye bütçesini har vurup harman savuracağız. Ne de vatandaşı mağdur edeceğiz.

    Yeni kurulan yeşil Çekmeköy ilçemizi beton yığını haline gelmesini önleyip insanlarımıza, yaşlılarımıza, çocuklarımıza yaşanır Çekmeköy olarak yapılaşmayı sağlayacağız.

    Biz bir kitlenin bir örgütün yerel yöneticisi değil, tüm Çekmeköy halkının bağrına bastığı bir yerel yönetim olacağız.

   Çekmeköy, daha önce ufak bir belde belediyesi iken ilçe olmasıyla bağlanan beldeler sayesinde 4 belde belediyeliği ile tek bir belediye olmuştur. Bu da nüfus yapısı artmış sosyal ve kültürel eksikleri olan bir ilçe konumuna gelmiştir. Bu zaman içinde bir takım çalışmalar yapılmış fakat bu çalışmalarda belli bir kesime ve zihniyete hitap edilmiştir.

    Biz yapılan eksik çalışmaları sosyal belediyecilik ilkelerine uygun olarak tüm halkımızı kucaklayacak bir yönetim planı içinde gerçekleştireceğiz.

   Örnek bir ilçe yaparak, tüm İstanbul’a adaletli özgür bir belediyeciliğin başarısını ve gücünü göstereceğiz. Bunun için proje üretecek kadrolarımız ve gücümüz vardır.

    Değerli dostlar, biz emeğe, insana, insan haklarına, kişilik haklarına saygı gösteren bir yerel yönetim anlayışı geliştirip sunacağız.

   Sosyal demokrat politika ilkeleri belediye kaynaklarını taşeronlaşma israflarına ve sendikalaşmayı önleyen zihniyete son verilecektir.

  Şu iyi bilinmelidir ki, verilen görev, yetkiler geçicidir. Yapılan hizmetler kalıcıdır. Burada da gerçek olan kişiler değil, Çekmeköy halkının menfaati ve haklarıdır. Bizde bunları korumaya ve daha iyi noktalara getirmeye talibiz.

   Aday olsam da olmasam da CHP örgüt mensubu olarak bütün çalışmalarda bulunacağım ve iktidar olmak için çalışacağım. Çünkü ben CHP örgüt kültürü ve disiplini içinde yetişen bir partiliyim.

    Bu günümde beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım.  


Twitter'da Paylaş!
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!

Faydalı Linkler

© Copyright 2010 Doruk Dizayn Doruk Haber
Her hakkı saklıdır.